Sıralama

Baston Pusetler

Baston Pusetler bebeği ile sık sık dışarı çıkan, özellikle ulaşım konusunda toplu taşıma araçları ya da ticari taksi kullanan annelerin en sevdiği ve ilk tercih ettiği ürünlerden biridir. Baston pusetlerin diğerlerinden en büyük farkı oldukça hafif yapıları. Bebeğiniz kucağınızdayken bile rahatça katlayıp kaldırabileceğiniz kadar hafif olan baston pusetler, bu nedenle de annelerin en büyük yardımcısı.

Belki bebekler küçükken pusetin ağırlığı çok sorun olmayabiliyor. Ancak bebeğiniz büyümeye ve kilo almaya başladıktan sonra, hem pusetin hem de bebeğinizin ağırlığı, sizi zorlayabilen konulardan biri haline geliyor. Bu nedenle baston pusetler, hafifliği ve kullanım kolaylığı ile çok daha fazla ön plana çıkıyor.

Baston Pusetlerin Özellikleri Nelerdir?

Baston pusetler öncelikle hafif olmaları için, bebeklerin sağlığına zararlı olmayan alüminyum malzemeler kullanılarak üretiliyor. Alüminyum hafiflik sağlarken ayrıca pusetin dayanıklı olmasını da sağlıyor. Baston puset, diğerlerine göre çok daha hafif olduğundan dolayı kullanım kolaylığı sağlıyor. Kolay katlanabilmesi için, üretiminde özel bir mekanizma kullanılan pusetlerle, tüm toplu taşıma araçlarında seyahat etmek rahatlıkla mümkün oluyor. Hatta bazı modelleri uçak yolculuklarında katlandığında, bir el bagajı ağırlığında ve boyutunda olduğundan dolayı uçak kabininde de rahatlıkla taşınabiliyor. Pusetler genellikle yanlarındaki özel taşıma çantaları ile birlikte satılıyor.

Baston Puset Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her annede mutlaka olmasını tavsiye ettiğimiz baston pusetleri alırken, doğru karar vermeniz için bazı konularda dikkatli olmanızı öneriyoruz. Öncelikle, pratik olduklarından dolayı sıklıkla tercih edilen baston pusetlerin; katlanma yerlerinde bulunan mekanizmalarının sağlamlığı konusunda emin olmanız gerekiyor. Çünkü pusetin en önemli olan bölümünü bu mekanizma oluşturuyor. Baston pusetlerin dayanıklılığı konusunda da dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Bu nedenle satın alma aşamasında, ne kadar süre kullanabileceğinizi ve hangi durumlarda ve ne süre ile garantisinin olduğunu invelemeyi ihmal etmeyin.

Pusetin ağırlığı da dikkat etmeniz gereken ikinci bir konu. Tüm baston pusetler, genelde hafif şekilde üretiliyor ama belirli bir yaşa ya da belirli bir kiloya kadar da limitleri olabiliyor. Baston pusetlerde aramanız gereken en önemli özelliklerden bir diğeri de emniyet kemerinin olması. Emniyet kemeri bebeğinizin güvenliği için oldukça önemli bir konu. Biraz daha güvenli olmasını isterseniz, ön kısmında ayrıca bir güvenlik çubuğu olan modellerden de tercih edebilirsiniz. Ayrıca özel bir tekerlek kilit mekanizması da olan pusetlerden satın almanız çok daha iyi olacaktır.

Son Gezilen Ürünler