Sıralama

Eğitici Oyuncaklar

Anneler ve babalar için, çocuklarının sağlığından sonra en önem verdikleri unsur onların eğitimleridir. Her aile, çocuğunun eğitiminin temelinin sağlam atılması için farklı eğitici oyuncaklar alır. Eğitici oyuncaklar ile minikler, daha okula gitmeden pek çok şeyi öğrenmeye başlar. Okula başlamadan önce, özellikle kreş ve ana sınıfı çağındaki çocuklar; bu oyuncaklar ile sayıları, kavramları ve renkleri öğrenir. Bu oyuncaklarla zekâları ve hayal dünyaları gelişen çocuklar, okul yaşamına daha donanımlı bir biçimde başlar. Baby Mall’da birbirinden farklı zekâ geliştirici eğitici oyuncak ürünlerini bulabilirsiniz.

Eğitici Oyuncaklarla Gelişen Zekâlar

Çocuklar için oyun her şeyden önemlidir. Yaşamla ilgili hemen hemen her şeyi, oyun sayesinde öğrenirler. Ebeveynler oyuncak alırken, çocuklarının eğitimine yönelik de ürünler almayı tercih etmelidir. Böylece çocuklar, okula başlamadan belleklerine pek çok bilgiyi fark etmeden depolarlar. Eğitici oyuncaklarla birçok bilgiyi oyunlarla öğrenen çocuklar, okulda zorlanmazlar. Zekâ geliştiren oyuncaklar sayesinde, hem eğlenmiş olurlar hem de yeni kavramları öğrenirler. Çocukların zihinleri, gelişmeye hazırdır. Bunun için onlara eğitici oyuncaklar almak gerekir. Bu oyuncaklarla, çocukların el becerileri geliştiği gibi düşünme yetenekleri de gelişir.

Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncak Modelleri Nelerdir?

Oyuncak seçerken, sağlığa zararsız bir ürün kadar eğitici bir ürün de seçebilmek önemlidir. Çocukların zekâlarını geliştirecek birbirinden farklı eğitici oyuncaklar vardır. Eğitici oyuncaklardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bloklar
  • Bul-tak küpler
  • Kutu ve kart oyunları
  • Abaküs
  • Yazı tahtası
  • Puzzle ve yapboz

Bütün bu oyuncaklar, minik yavrunuzun gelişim sürecine çok faydalı olacaktır. El ve kol kaslarını geliştiren bu oyuncaklar, aynı zamanda görsel hafızanın gelişmesini de sağlar. En önemli faydaları, zihinsel gelişime destek olmaları ve el-göz koordinasyonunu sağlamalarıdır. Hayal gücü inanılmaz derecede gelişen çocuklar, yazı tahtasında resim yaparak eğlenir. Blok, bul-tak küpler, puzzle ve yapboz ile odaklanma sorunları ortadan kalkar. Organize etme becerileri gelişir. İç dünyasında kurduğu hayalleri, oyuncaklarla gerçeğe döker.

Tüm Oyuncakları Baby Mall’dan Tek Tıkla Alabilirsiniz

Anne ve bebek dostu Baby Mall’daki zekâ geliştiren eğitici oyuncaklar oyuncaklarla; çocuğunuzun anımsama, tasnif etme ve ayırt etme becerilerinin gelişmesini de sağlayabilirsiniz. Her yaştaki çocuklar için özel olarak üretilen bu oyuncaklar, sağlığa zarar veren maddeler içermez. Bu yüzden güvenle kullanabilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler