Sıralama

Bebeğinizin En Zevkli Oyun Arkadaşı Akülü Arabalar

Bebekleri için alışverişe çıkan ebeveynlerin belki de en sevdiği kategori oyuncaklardır. Birbirinden eğlenceli ve ilginç oyuncaklar kimi zaman ebeveynlerin dahi ilgi alanına girer. Özellikle erken çocukluk döneminde bebeklerle kurulan oyunlar ve kullanılan oyuncaklar oldukça önemli işlevlere sahiptir. Oyuncaklar birer aksesuar ya da eğlence aletinden öte, birer eğitmen haline gelir. Bebeğinizin eğlence kaynağı ve oyun arkadaşı olan oyuncaklar aynı zamanda onun gelişimi için de oldukça önemli bir role sahiptir. Çeşitli oyuncak modelleri bebeklerin farklı becerilerinin gelişimi üzerinde rol oynar. Pelüş oyuncaklar ve bez bebeklerle sosyalleşen bebekler, küpler ve yapbozlarla zihinsel ve motor becerilerini geliştirir.
Bebeklerin hareket kabiliyetlerinin ve iletişim becerilerinin artmasıyla birlikte ilgi alanları da çeşitlenmeye başlayacaktır. Bu dönemde dış mekanlarda yer alan salıncak, kaydırak gibi oyun aletleri bebeklerin eğlenceli vakit geçirmesine ve sosyalleşmesine yardımcı olabilir. Yine aynı dönemde hemen hemen her çocuğun hayallerini süsleyen ve bir oyuncaktan çok daha fazlası olan akülü arabalar ise bebekler için en verimli dış mekan oyuncakları arasında yer alır.
BabyMall olarak bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamanıza aracı olmak için onlarca kategori altında yüzlerce ürünü uygun fiyat ve yüksek kalite garantisiyle beğeninize sunuyoruz. Bebeğinizi özgürleştirecek ve en yakın arkadaşı olacak olan akülü araba modellerine zengin renk ve tasarım seçeneği ve her bütçeye uyacak geniş fiyat yelpazesi ile mağazalarımızda ve internet sitemizde yer veriyoruz. Bebeğinize en zevkli oyun arkadaşını bulmak için BabyMall’a bakmadan karar vermeyin!

Bebek Akülü Arabalar

Yetişkin bireylerin araba tutkusunu çocukların da yaşamasına imkan sağlayan bebek akülü arabaları, oldukça basit bir çalışma prensibine sahip olan minyatür arabalar olarak tanımlanabilir. Birçok farklı modele ve çeşitli özelliklere sahip olan bebek akülü arabaları, bebeğinizin dış mekanlarda istediği gibi eğlenmesini sağlar.
Bebeklik ve çocukluk döneminde kazanılan beceriler, ilerleyen dönemde bireylerin hayatları üzerinde oldukça önemli etkilere sahiptir. Bu sebeple uzmanlar tarafından sosyal, bilişsel ve fiziksel çeşitli becerilerin henüz çocukluk döneminde bireylere kazandırılması önerilir. Çocukların eğlenerek öğrenebileceği en etkili yöntem ise oyunlardır. Çocukların oyunlarına eşlik eden oyuncaklar da çocukların eğitim sürecinde etkin rol oynayan araçlardandır. Akülü arabalar, bebekler ve çocuklar için sadece birer eğlence aracı değildir, aynı zamanda trafik kurallarına dair temel becerileri kazanmaları için doğru bir ortam yaratma imkanı da tanırlar. Çocuğunuz park ve bahçelerde akülü arabasıyla dolaşırken toplumsal kuralları öğrenir ve bu kuralları uygulama becerisi edinir. Ayrıca akülü arabalar bebeğinizin sosyalleşmesini de sağlayan oldukça önemli araçlardır.
Akülü arabalar gaz ve fren pedallarına ve bir direksiyona sahiptir. Bebeğiniz akülü araba kullanırken vücudunu organize şekilde idare ederek arabayı hareket ettirme becerisi kazanacaktır. Bu sayede bebeğinizin bilişsel becerileri ve el-göz koordinasyonu da artacaktır. Ayrıca motor becerilerinin gelişimi için de akülü arabalar oldukça kullanışlı birer oyun arkadaşıdır. Akülü arabalar bebeğinizin günlük hayatın içine karışmasına yardımcı olurken refleks ve manevra kabiliyetlerinde de gelişim sağlayacaktır.
Akülü arabalar oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Bebeklik döneminde bebeğinizin çevreyi rahatça ve zevkle keşfetmesi için uzaktan kumandalı akülü arabaları tercih edebileceğiniz gibi ilerleyen dönemde bebeğinizin kendi başına eğlenebilmesi için farklı hız kademelerine sahip olan akülü arabaları tercih edebilirsiniz. Oldukça farklı özelliklere ve kullanım alanlarına sahip onlarca akülü araba modeli arasından bebeğinizin zevkine uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bebek Akülü Araba Modelleri

Bebek akülü arabaları, akülü araba boyutlarına ve akülü araba ağırlıklarına göre çeşitli başlıklar altında sınıflandırılabilir. Bu özellikler doğrultusunda akülü arabanın gövde ve tekerlek özellikleri değişiklik gösterir. Dolayısıyla akülü arabaların kullanım alanı, kullanım ömrü ve kullanım şekli de çeşitli noktalarda ayrılır.

Akülü Motorlar

Akülü motorlar en hafif akülü araç çeşitleridir. Kolay taşınabilir olmaları ve küçük yapıları sayesinde bahçeli evlerde kullanılmak için oldukça uygun modellerdir. Akülü motorlar ortalama 15 kilogramlık taşıma kapasitesine sahiptir. Hızlı şarj özellikleri sayesinde pratik kullanım sağlarlar. Akülü motorlarda genellikle uzaktan kumanda özelliği bulunmaz, bu sebeple 3-6 yaş çocukların kullanımına uygun ürünlerdir. Kaydırmaz koltuk özellikleri ve yüksek tutuş sağlayan tekerlekleri sayesinde güvenli kullanım sağlayan akülü motorlar, gerçekçi ve eğlenceli görünüşleri sayesinde bebeğinize zevkli bir sürüş deneyimi yaşatır. Akülü motorların birçok modelinde depolama alanı bulunur, bu sayede bebeğinizin ihtiyaçlarını kolaylıkla yanınızda taşıyabilirsiniz.

Akülü Atvler Ve Traktörler

Akülü atvler ortalama 35 kilogramlık taşıma kapasitesine sahip olan akülü araçlardır. Akülü motor ve akülü traktör arasında yer alan bir model olarak nitelendirilebilecek olan akülü atvler tam şarjın ardından yaklaşık 1 saatlik kullanım süresine sahip olmaları sebebiyle geniş alanlarda kullanım için uygundur.
Akülü traktörler ise ortalama 50 kilogramlık taşıma kapasitesine sahiptir. Zemine göre ayarlanabilen tekerlekleri sayesinde birçok alanda kullanıma imkan tanıyan akülü traktörlerin kimi modellerinde gaz ve fren özelliği tek pedalda bulunur. Bu sayede bebeğiniz akülü aracını pratik şekilde kullanabilir.

Akülü Spor Arabalar

Akülü spor arabalar birçok zeminde kolay kullanım sağlayan akülü araçlardır. Genellikle uzaktan kumanda ve serbest kullanım seçeneklerini bir arada bulunduran akülü spor arabalar, emniyet kemerleri ve devre koruyucuları gibi birçok ek güvenlik sistemi sayesinde konforlu ve güvenli sürüş deneyimi sağlar. Çift kapılı tasarımları sayesinde bebeğinizin araca kolayca erişmesini sağlayan spor araba modelleri, birçok renk ve model seçeneğine sahiptir. Kontrol panellerinde gerçekçilik özelliği yüksek olan spor arabaların birçoğunda FM radyo ve MP3 çalar desteği de bulunur. Bu sayede çocuğunuza çok daha eğlenceli bir sürüş deneyimi sunabilirsiniz.

Akülü Arazi Araçları

Büyük akülü araçlar kategorisine giren ve neredeyse tüm zeminlerde kullanım imkanı sunan akülü arazi araçları, jeep akülü araba olarak da bilinir. Bu araçlarda genellikle kapı bulunmaz. Taşıma kapasitesi ortalama 70 kilograma kadar çıkabilen jeepler aynı anda iki çocuğun kullanımına da uygundur.

Bebek Akülü Araba Çeşitleri

Akülü araba çeşitleri arabanın kullandığı akülü araba bataryasına göre değişir. Şarjdan sonraki kullanımda akülü araba kullanım ömrünü belirleyen etken akülü araba volt özelliğidir. Bebek akülü arabalarının akü modelleri genellikle 6V ve 12V olarak çeşitlenir.

6 Volt Akülü Arabalar

6 voltluk akülü arabalar tam şarjdan sonra ortalama yarım saatlik kullanım süresine sahiptir. Çıkabilecekleri maksimum hız 4 km/s olan 6 voltluk akülü arabaların akü kullanım ömrü ortalama bir yıldır. 6 voltluk aküyle çalışan bir akülü araba daha az taşıma kapasitesine sahip olur.

12 Volt Akülü Arabalar

12 voltluk akülü arabalar tam şarjdan sonra ortalama bir saatlik kullanım süresine sahiptir. Çıkabilecekleri maksimum hız 8 km/s olan akülü araba 12v modellerinin akü kullanım ömrü ortalama bir buçuk yıldır. Bu araçların çekiş gücü ve dolayısıyla taşıma kapasitesi daha fazladır.


Bebek Akülü Araba Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çocuğunuz için en iyi akülü arabayı seçerken dikkat etmeniz gereken çeşitli noktalar bulunur. Bu noktalar çocuğunuzun güvenliği ve konforu üzerinde etkili olduğundan dolayı önemlidir.

Akü Gücü

Bebeğiniz için seçeceğiniz akülü arabanın şarj süresini, şarjdan sonra kullanım süresini ve çıkabileceği maksimum hızı belirleyen etken akü gücüdür. Daha hafif ve küçük bir akülü araç seçmeyi düşünüyorsanız 6 voltluk akü kullanan araçlar sizin için uygun olabilir. Daha uzun süreli kullanım ömrü ve daha yüksek performans için ise 12 voltluk akülü araçlar önerilmektedir.

Kullanıcı Yaş Grubu

Akülü araba yaş gruplarına göre çeşitli özelliklere sahip olabilir. 2-4 yaş grubundaki bebekler için uzaktan kumandayla kullanım özelliğine sahip, devrilme güvenliği içeren, daha yavaş modeller tercih edilebilir. 5-8 yaş grubu çocuklar için kişiselleştirilebilir özelliklere sahip, çekiş gücü ve maksimum hızı yüksek arazi araçları daha uygun olacaktır.

Güvenlik Önlemleri

Kaydırmaz koltuklar, emniyet kemerleri, kilitlenebilir kapılar, aşırı ısınmaya karşı devreleri korumaya alan termoprotector özelliği ve devrilmeyi engelleyen sistemler; bebeğinizin akülü arabasını konforlu ve güvenli hale getirecek olan önlemlerdir.

Tasarım

Bebeğinizin konforu ve güvenliği için dikkat etmeniz gereken noktalar kadar seçeceğiniz aracın tasarım özellikleri de oldukça önemlidir. Akülü motorlar, atvler, traktörler, spor arabalar ve arazi araçları yapısal olarak büyük farklılıklar gösterir. Akülü araba renkleri de en az aracın modeli kadar önemlidir. Akülü araba beyaz, akülü araba siyah, akülü araba kırmızı ve akülü araba mavi modelleri hem kız hem de erkek bebekler için en sık tercih edilen renklerdir.

BEBEK AKÜLÜ ARABALARI HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Kaç Yaşındaki Bebeğe Akülü Araba Alınır?

Akülü arabalar çocukların hayallerini süsleyen oyuncaklar arasında yer alır. Güvenli kullanım imkanı sağlayan akülü arabalar 2 yaşından itibaren kullanım için uygundur. 2-4 yaş grubu bebeklerde refleks ve kontrol mekanizması fazla gelişmiş olmadığından dolayı tehlikeli durumları önlemek açısından ebeveynin de araç üzerinde kontrol sahibi olmasına imkan tanıyan uzaktan kumandalı kullanım özelliği bulunur. 5-8 yaş grubu çocuklar için ise daha yüksek çekiş gücüne ve maksimum hıza sahip araçlar uygun olacaktır.

6v Akülü Araba İle 12v Akülü Araba Arasındaki Farklar Nelerdir?

Akülü aracın kullandığı bataryanın gücünü belirten etken volttur. Bebek akülü araçları genellikle daha hafif ve yavaş olan 6 voltluk modeller ile daha büyük ve hızlı olan 12 voltluk modeller olarak ikiye ayrılır. 6 voltluk akülü arabaların tam şarjdan sonra kullanım süresi ve akü kullanım ömrü, 12 voltluk modellere kıyasla daha kısadır.

Akülü Araba Nasıl Şarj Edilir?

Akülü arabaları şarj etmek için akü üstü şarj ünitelerini kullanabilirsiniz. Birçok akülü araç modelinde akü sökülüp değiştirilebileceği gibi akü şarj aparatı ile pratik şarj da gerçekleştirilebilir.

Bebek Akülü Arabada Uzaktan Kumanda Bulunur Mu?

Bebek akülü arabalarının birçoğunda aracı ebeveynin de kontrol etmesine imkan tanıyarak ek güvenlik önlemi oluşturan uzaktan kumandalar bulunur. Genellikle 2-4 yaş bebeklerin kullanımı için tasarlanmış daha hafif ve daha yavaş araçlarda uzaktan kumanda bulunmaktadır. Bu sayede bebeğiniz akülü aracı kullanmayı öğrenirken sürüş konusunda ona yardımcı olabilir ve gerekli güvenlik önlemlerini alabilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler