Sıralama

Bebek Telsiz Ve Kameralarıyla Aklınız Bebeğinizde Kalmasın!

Bebeğinizin her anında onun yanında olmak, onu tüm tehlikelerden korumak isteyen ebeveynlerin adeta hayat kurtarıcısı haline gelen ürünlerden olan bebek telsiz ve bebek kamera ürünleri, son dönemde artan talep ve gelişen teknoloji sayesinde birçok çeşit ve özellik sunmaktadır.

Bebek Telsizleri

Bebek telsizi ürünleri, çeşitli bağlantı yolları aracılığıyla birbiri arasında ses iletimi yapan iki telsizden oluşan setlerdir. Bebek telsizi ses monitörü olan araçlardan birinin bebeğin bulunduğu ortama konumlandırılması ve diğer monitörün de ebeveynin yanında bulunması ile işlev gösterir. “Bebefon” adıyla da bilinen ses iletici bebek telsizi ürünlerinin çeşitli modelleri bulunur ve bu modellerin sağladıkları özellikler birbirinden farklıdır.

Analog Bebek Telsizleri

Analog bebek telsizleri ses iletimi için radyo frekansı kullanan bebek telsizi modelleridir. Genellikle pille çalışan bu bebek telsizlerinin enerji verimliliği yüksektir.

Dijital Bebek Telsizleri

Dijital bebek telsizi modelleri pille ya da kablo yardımıyla şarj edilerek kullanılabilir. Daha geniş kapsama alanına sahip olan dijital bebek telsizleri, WIFI ya da bluetooth bağlantısı üzerinden eşleştirilerek ses iletimi gerçekleştirir. Bu sebeple bluetooth bebek telsizi olarak da bulunabilirler.

Dect Özellikli Bebek Telsizleri

DECT özellikli bebek telsizleri en gelişmiş bebek telsizi modelleri arasında yer alır. Özel şifreleme yöntemi sayesinde bebek telsizi hattınıza başka frekansların karışmasını engeller. Bu sayede mahremiyet sağlar. Ayrıca bu telsizlerin desteklediği ses kalitesi de daha yüksektir.

Harekete Duyarlı Bebek Telsizleri

Harekete duyarlı bebek telsizi modelleri bebeğinizin sadece sesini iletmekle kalmaz, ani durumlarda bebeğinizin hareketlerine göre uyarı vererek sizi anında haberdar eder.

Kameralı Bebek Telsizleri

Ses monitörü bebek telsizi modellerinin yanı sıra görüntü aktarımını da destekleyen telsiz modelleri bulunur. Bu modellere görüntülü bebek telsizi adı verilir. Dijital kameralı bebek telsizi modelleri bebeğinizin sesinin yanı sıra anlık olarak görüntü aktarımı da sağlayan bebek telsizleridir.

Bebek Kameraları

Kameralı bebek telsizi ürünleri ile sıkça karıştırılan bebek kameraları özellikle bebek bakıcısına sahip ebeveynler için oldukça avantajlıdır. Bluetooth bebek kameraları ev içinde yakın mesafede çeşitli teknolojik araçlar yardımıyla bluetooth ya da WIFI bağlantısı ile dijital bebek kamerasına bağlanarak bebeğinizi kontrol etmenize imkan verir. Akıllı bebek kamerası ürünleri ev dışında bebeğinizden uzaktayken de dilediğiniz anda kameraya bağlanarak bebeğinizi izleyebilmenizi sağlar. Bebek kamerası özellikleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Hoparlör yardımıyla ses iletimine de imkan veren sesli bebek kamerası, harekete odaklanarak açı değiştirebilen kamera dedektörü ve gece görüşlü bebek kamerası modelleri arasından ihtiyacınıza en uygununu seçebilirsiniz.

Bebek Telsiz Ve Kamerası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bebek telsiz ve kameraları arasından seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken ilk kriter sizin ihtiyaçlarınız olacaktır. Örneğin, eğer çok katlı bit eviniz varsa kapsama alanı geniş DECT özellikli bir bebek telsizine ihtiyacınız olacaktır. Çalışan bir ebeveynseniz ve gün içinde bebeğiniz bir bakıcıyla kalıyorsa bebek telsizleri sizin için yeterli kontrolü sağlamayacaktır, bir bebek kamerası satın almanız sizin için daha işlevsel olacaktır. Çünkü görüntülü bebek telsizinin de belirli bir kapsama alanı vardır.

Seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer kriter ise bağlantı şeklidir. Analog monitör telsizler radyo frekansları üzerinden bağlantı kurar, dijital telsizlerde ise WIFI ya da bluetooth bağlantısı kurulabilir.

Telsizin şarj şekli ve kullanım süresi oldukça önemli bir faktördür. Kimi telsiz modelleri pille çalışırken bazı telsiz modelleri ise kablo aracılığıyla şarj edildikten sonra kullanılabilir. Telsizlerin enerji verimlilikleri birbirinden farklı olduğundan dolayı şarjdan sonra kullanım süreleri de birbirinden farklı olacaktır.

Bebek kameralarında ise kablolu bebek kamerası ve kablosuz bebek kamerası olmak üzere iki seçenek bulunur. Kablosuz bebek kameraları daha portatiftir. Kamerayı sürekli sabit bir konumda tutmayı düşünmüyorsanız kablosuz ürünleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

 

BEBEK TELSİZ VE KAMERALARI HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Bebek Telsizi Fiyatları Nasıldır?

Bebek telsizi fiyatları telsizin markasına, modeline ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Analog telsizler çok uygun fiyatlara bulunabilirken dijital ve görüntülü telsizlerde fiyat yelpazesi genişlemektedir.

Bebek Telsizi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek telsizi alırken göz önünde bulundurmanız gereken durumlardan ilki sizin ihtiyaçlarınızdır. Bebek odasıyla yaşam alanları arasındaki uzaklık, telsizin kapsama alanı açısından önemli bir faktör olacağından dolayı geniş ya da çok katlı bir evde geniş kapsama alanlı bir telsizin kullanılması önerilir. Telsizsen beklentiniz her an bebeğinizi kontrol edebilmekse görüntülü telsizler sizin beklentilerinize daha iyi cevap verecektir. Telsizi acil durumlar için bir önlem olarak görüyorsanız, monitör telsizler yeterli olacaktır. Telsizin pille mi yoksa şarjla mı çalıştığı, pil ömrü ya da şarjdan sonraki kullanım süresi de oldukça önemli kriterlerdir.

Bebek Telsizi Kurulumu Nasıl Yapılmalıdır?

Bebek telsizleri temelde birbirine bağlı iki monitörden oluşan ürünlerdir. Ürünler size ulaştığında eğer pilden güç alıyorlarsa pilleri takılmalıdır, şarjla çalışıyorlarsa şarj edilmelidirler. Ardından telsizler, bağlantı şekillerine göre birbiriyle eşleştirilir. Analog telsizler radyo frekansları üzerinden ses alış verişi gerçekleştirir. Dijital ve görüntülü telsizlerde ise bluetooth ya da WIFI bağlantısı bulunur. Bağlantı gerçekleştirildikten sonra her bir monitörün ses düzeyi kontrol edilir. Sonrasında monitörler evin ilgili konumlarına yerleştirilerek kapsama alanı ve ses kalitesi kontrol edilir. Böylece kurulum tamamlanmış olur.

Bebek Telsizi Nasıl Çalışır?

Bebek telsizi bluetooth, WIFI ya da radyo frekansı gibi çeşitli bağlantı yöntemleri ile birbiriyle eşleştirilmiş iyi ayrı cihazın birbirleriyle ses ve kimi zaman görüntü aktarımı gerçekleştirmesiyle işlev gösteren ürünlerdir. Bu sayede bebeğinizi anlık olarak takip edebilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler