Sıralama

Bebek Mamaları

Bebek mamaları, bebek beslenmesinde uzman tavsiyesine göre kullanılan ürünlerdendir. Belli bir aya ulaşan bebekler için, anne sütü yetersiz gelebilir ya da takviye yapılması gerekebilir. Bebeklerin sağlıklı bir biçimde gelişmeleri ve büyümeleri için özel formüllerle üretilen, güvenilir ve sağlıklı mamalar tercih edilmelidir. Baby Mall’da bulabileceğiniz bebek mamaları çeşitleri, gereken vitamin ve minerallere sahiptir.

Bebek Mamaları ile Sağlıklı Bir Biçimde Büyüyen Çocuklar

Bazen anne sütü bebekler için gereken besinleri karşılamayabilir. Bunun için vitamin ve mineral desteğinin sağlanması gerekir. Bebek maması çeşitleri, 6. ayına ulaşmış olan bebekler için tavsiye edilen ek gıdalar arasında yer alır. Bebeklerin gelişim dönemlerine göre özel olarak üretilen mamalar, her bebeğin ihtiyacı olan anne sütüyle birlikte rahatlıkla kullanılabilir. Bebeklerin gelişim dönemleri içinde nelere ihtiyaç duyduğu uzmanlar tarafından belirlenmiştir. Bebek mamaları, bu ihtiyaca uygun olarak formüle edilir. Bebeğin durumuna göre doktor tavsiyesi ile alınan mamalar, gelişimsel açısından çok önemlidir.

Mama Çeşitleri Nelerdir?

Bebeklerin sağlıklı bir biçimde büyümesi için, onların sindirim sistemlerine ve bağırsak yapılarına uygun mamaların seçilmesi gerekir. Her mama, farklı dönemler ve değişik ihtiyaçlar için kullanılır.

  • Çocuk sütleri
  • Devam sütleri
  • Kaşık mamalar
  • Kavanoz mamalar
  • Keçi devam sütleri

Titiz bir seçim, bebeğinizin ihtiyacı olan vitaminleri almasını sağlar. Sindirimi kolay olan bebek sütlerinin ya da devam sütlerinin yanı sıra, vitamin bakımından oldukça yoğun olan keçi devam sütlerini de tercih edebilirsiniz. Doktorunuzun vereceği karar göre, kaşık mamaları ile kavanoz mamalarını da kullanabilirsiniz.

Besin Desteği Gelişim İçin Gereklidir

Bebek mamaları, çocuğunuzun daha sağlıklı beslenmesini sağlar. Meyve özleri, sebzeler ve bebek için uygun tahıllar kullanılarak üretilen mamalar gerçek bir vitamin deposudur. Organik ürünler kullanıldığı için, tereddüt etmeden kullanılabilir. Bebeğinizin doymadığını veya bedensel gelişiminde bir sorun olabileceğini düşünüyorsanız, hiç ertelemeden uzman çocuk doktorunuza başvurmalısınız. Birçok durumda olduğu gibi, belki de sadece doktor tavsiyesi alarak bebek mamasına başlamanız gerekiyordur. Anne sütü yetersiz gelirse; uzman doktorunuz anne sütüne ek olarak, bebeğinizin beslenmesine bebek maması ekleyebilir. Alışverişin güvenli adresi Baby Mall’da, her ay ve yaş grubu için aradığınız tüm mamaları bir arada bulabilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler