Sıralama

Bebek Bezleri

Minik bebeğiniz için gün içinde en çok kullanacağınız ürün bebek bezi modelleridir. Bebekler doğdukları andan itibaren savunmasızdırlar. Beslenme ve temizlik gibi temel gereksinimleri için ebeveynlere bağımlı şekilde yaşarlar. Özellikle yenidoğan bebekler gün içinde pek çok kez beslenirler. Bu kadar sık beslenen bebeğiniz de sık sık altını kirletir. Bebeğinizin altına yaptığı an bezini değiştirmeniz, acıktığında yemek vermeniz gerekir.  Kısacası bebek bezi, küçük bir bebeği olan ailelerin en çok gereksinim duyduğu ve dolayısıyla en fazla satın aldığı bebek ürünlerinden biridir. Bu sebeple de bebek bezi tercihiniz ve satın aldığınız yer oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Doğdukları andan itibaren bebeğiniz için yenidoğan bebek bezi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bebekleriniz için cinsiyete özel bez modelleri de bulunmaktadır. Bebek bezi bedenlerini inceleyip bebeğiniz için uygun ölçülerde bir bez satın almalısınız. Bebek bezi yorumlarını inceleyip bebeğiniz için en uygun bebek bezini bulabilirsiniz. Sadece kendi bebeğiniz için değil, yeni doğum yapmış bir yakınınız içinde bebek bezi hediye olarak alabilirsiniz. Ayrıca bebek bezi indirim dönemlerini kaçırmamak için kampanyaları takip edebilirsiniz.

Bebek Bezi Modelleri

Bebeğiniz için yaptığınız alışverişlerde fiyatı kadar onun bedenine uygun olması ve istediğiniz özelliklere sahip olması da önemlidir. Bebek bezleri, değişik bant tasarımı, kullanım alanı, bariyer, emicilik ve şekil yönünden her gereksiniminizi karşılaması için farklı durumlar göz önünde bulundurularak, yüksek teknoloji standartlarında üretilmektedir. Günlük olarak, evde ve dışarıda kullanılmaya uygun bebek bezlerinde emicilik, sızdırmazlık, bantların çocuğun tenine zarar vermemesi ve hareketlerini kısıtlamadan ona kuruluk hissi veren yapıya sahip olması gerekmektedir. Bebeklerin gittikçe hareketlenmeye başladığı 12.aydan itibaren, özellikle ebeveynler bel sıkmayan, vücuduna tam oturan, aynı anda da tuvaletinin dışarı sızıp vücuduna bulaşmadığı bezlerin arayışına girmektedir. Devamlı hareket halinde olan bebeğin altını almanız da eskisi kadar kolay olmaz. Bu durumda, tıpkı bir külot gibi kullanılabilen külot bebek bezi imdadınıza yetişir. Kolay bir biçimde ayakta da giydirilebilen bezleri yine bebeğinizin hareket halinde olduğu bir zamanda yırtarak çıkarabilirsiniz. Yırtılarak çıkartılabilen külot bezler sayesinde içinde yer alan katı ve sıvı tuvaletler bebeğinizin bacağına, beline bulaşmaz ya da etrafı kirletmez. Günlük hayatta kullanılan bez çeşitlerinin yanında özel amaçlı kullanılan modeller de bulunur. Mayo bebek bezi olarak adlandırılan bu ürünler sayesinde bebeğiniz havuzda ve denizde istediği şekilde tatilin tadını çıkarırken, sizin de kaygılanmanız gerekmez.

Bebek Bezi Bedenlerine Göre En Uygun Ürünü Satın Alın

İstediğiniz marka ya da modeli tercih edin, alışverişinizde asıl önemli nokta beden seçimi ve gelişim çizgisine uygun biçimde bez satın almanızdır. Ürünler, farklı boy ve kilolarda olan bebekler düşünülerek, değişik numaralarda üretilir. Bebeğinizin daha rahat etmesi, gelişiminin olumsuz etkilenmemesi, kullandığınız üründen maksimum verim alabilmeniz için doğru bedeni tercih etmeniz ve zaman içerisinde bedeni büyütmeniz gerekmektedir. Erken doğumlar için prematüre bebek bezi olarak adlandırılan 0 numara bebek bezi tavsiye edilmektedir. Yenidoğan bebek bezi olarak bilinen 2-5 kg arası için 1 numara bebek bezi kullanılmaktadır. Bebeğiniz kilo almaya başlayıp 3-6 kg arasına geldiğinde 2 numara bebek bezine geçmelisiniz. 4-9 kg arasında ise 3 numara bebek bezi kullanılmaktadır. Büyüme devam ettikçe 9-14 kg arasına gelindiğinde 4 numara bebek bezi tercih edilmelidir. Daha sonrasında ise 11-18 kg arasında 5 numara bebek bezi oldukça uygundur. Son olarak ise 15-27 kg arasındaki çocuklarınız için 6 numara bebek bezi kullanabilirsiniz. Bebek bezi numaraları bebeğinizin sağlığı ve konforu açısından oldukça önemlidir. En iyi bebek bezi bebeğinizin ölçülerine en uygun bebek bezidir.

 Bütçe Dostu Bebek Bezi Fiyatları Babymall’da!

Çocuklar büyüyüp tuvalet alışkanlığı kazanana kadar bebek bezine gereksinim duydukları için geçmiş dönemden beri bu amaçla farklı ürünler kullanılır. Bir bebeğin, doğumundan tuvalet alışkanlığı kazanana kadar olan dönemde yaklaşık olarak 6.000 bebek bezi kullanılmaktadır. Bu sebeple, yeni bebek sahibi olan ebeveynlerin harcamaların başında bu ürünler yer alır. Bebek bezi satın alma durumunda fiyatıyla bütçenize uygun olan diğer yandan da hassas olan çocuk cildine uyumlu üretilen modeller vardır. Bebek bezi fiyatları belirlenirken değişik faktörler etki etmektedir. Marka, boyut, özellikleri ve kullanılan malzeme gibi değişen unsurlar fiyatlar üzerinde büyük ölçüde etkilidir. Örneğin, aynı markaya ait, aynı özelliklere ve bedene sahip iki üründen biri 62, diğeri 116 adet adet bebek bezine sahip olduğunda, fiyatları birbirinden değişik olur. Ürün değeri üzerinde kullanılan materyalin kalitesi, sızdırmazlık özelliği, yenidoğan bel oyuntusu ve mayo özelliği göstermesi de fiyat üzerinde belirleyici faktörlerdendir. Hangi ürüne gereksiniminiz olursa olsun, uygun fiyat avantajı ile bebeğinize uygun bir model satın alabilirsiniz.  Bez değiştirme sıklığına göre ultra, mega, ekstra ve aylık boylarda üretilen çeşitleri tercih edebilirsiniz. Devamlı olarak bez alışverişine vakit bulamayan ebeveynler için birkaç paketin birlikte bulunduğu bebek bezi seçenekleri de vardır. Bebek bezi kampanya dönemlerinde alışveriş yaparak ürünleri daha uyguna satın alabilirsiniz. Ayrıca toplu bebek bezi çeşitleri daha uygun fiyata denk gelebilir.

 

BEBEK BEZİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Bebek Bezi Tercihinde Marka Önemli Midir?

Bebek bezi tercihinde, marka isteğe bağlı olarak değiştirilebilir. Her markanın kendine göre kilo aralığı ve özellikleri olduğu için deneyerek, bebeğinize uygun olan modeli zamanla bulabilirsiniz. Prima, Sleepy, Molfix, Canbebe, GOON, Canped, Mycey gibi pek çok bebek bezi markalarının birbirinden farklı ürünleri olmasına rağmen temelde hepsi bebeğinizin sağlığını korumayı hedefleyen tasarıma ve içeriğe sahiptir. Bebek bezi tercih ederken markadan ziyade ürünün sizin beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını önemsemeniz gerekir. Karar verme aşamasında, farklı markaları kullanabilir, gereksinim duyarsanız kolaylıkla bez modelinizi değiştirebilirsiniz. Parfüm ve zararlı kimyasallar içermeyen, pamuk dokulu, emici bariyer ve içerikte modelleri istediğiniz markadan bütçenize uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Bezin Bebeğinize Tam Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

Tercihlerinizde çoğunlukla bebeğinizin kilosu ve beden durumunu göz önüne alsanız bile bazı fizyolojik değişiklikler ve hızlı büyüme sebebi ile erken dönemde numara değişikliği yapmanız gerekebilir. Bebek bezleri, bebeğinizin cildinde iz bırakmıyorsa ve kırmızı leke oluşturmuyorsa, bu cildini sıkmadığı anlamına gelir. Bacak ve bel kısmından elinizi soktuğunuzda bir parmaktan fazla genişlik varsa, bu bezin bedeni büyük olduğu için sızdırma yapabileceğinin göstergesidir. Sızdırma ve bulaşma gibi problemler doğru bedeni bulmanız için önemlidir. Çok küçük ya da büyük olan bez modelleri, sıvı ve katı haldeki tuvaletin dışarı çıkmasına sebep olur. Alt değiştirme sırasında bebeğinizin huzursuz olması ve ağlaması, bedenin küçük olduğunu ya da çok sıkı bağladığınızın göstergesi olabilir. Bebeğiniz hızlı kilo aldıysa ve elinizde ekstra ürün kaldıysa, bunu tekrar kullanmaya çalışmak yerine gereksinimi olanlara bağışlamak daha doğru bir eylem olur.

Bebek Bezi Nasıl Değiştirilir?

Bebeğinizin sağlığı, rahatı ve güvenliğine ek olarak bezden tam verim almanız için doğru bir biçimde bebek bezi açma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bebek, sırt üstü, güvenli bir yere yatırıldıktan sonra bantlar açılır ve bebek iki ayak bileği birden kavranarak yukarı kaldırılır. Yukarı kaldırıldığı zaman bez boşta olmalıdır. Diğer elinizle kirli bezi alarak, bebeğin eli ile ulaşamayacağı kadar uzağa götürmeniz gerekir. Islak mendil yardımıyla bebeğin cildi güzelce temizlenmelidir. Bebeğiniz 2 aylık olana kadar alkollü mendiller yerine ılık su ve pamuk kullanılmalıdır. Erkek bebeklerde kasık bölgesi önce, popo bölgesi sonra silinmeli, kız bebeklerde ise önden arkaya doğru tek hamlede temizlenmelidir. Özellikle kız bebeklerde yanlış temizleme, idrar yolu enfeksiyonuna sebep olabilir. Altının tamamen temizlendiğine emin olduğunuzda, yeni bezi düzgün biçimde bebeğin altına yerleştirmelisiniz. Geniş bölüm arkaya gelecek biçimde yerleştirip kıvırdıktan sonra bantları yapıştırabilirsiniz. Genellikle ebeveynler temiz ürünü yapıştırmadan önce bebeğin cildine pişik kremi ve pudra uygulaması yapar. Çok sıkı olmayacak biçimde bantları tam hizalayarak yapıştırdığınızda geriye yalnızca kirli ürünleri ortadan kaldırmak kalır.

Son Gezilen Ürünler