Sıralama

BEBEK BEZLERİ

Bebek bezleri, sağlıklı ve mutlu çocuk yetiştirmek isteyen ebeveynler tarafından titizlikle araştırılan bir konu. Özellikle bebeklerinin bakımını en iyi şekilde yerine getirme düşüncesi, anne ve babaların bebek bezi tercihlerinde endişeye neden olabiliyor. Baby Mall’la doğru bez tercihini kolaylıkla yapmak mümkün. Çocuğunuza en doğru bebek bezini seçebilmek için çeşitli kriterlere dikkat etmeniz gerekir.

En Doğru Bebek Bezi

Çocukların bel bölgesi sağlık açısından hassastır ve enfeksiyon oluşumuna açıktır. Bu nedenle, kullanılacak bebek bezi hijyenik olmalıdır. Özellikle açıkta satılan, ambalajı bulunmayan bebek bezleri tercih edilmemelidir.

Doğru bebek bezi, bebeğinizin fiziksel gelişimiyle uyumlu, hassas cildinde tahrişe neden olmayan bir yapıya sahip olmalıdır. Bebek bezi seçerken ilk dikkat etmeniz gereken, bezin emiş gücü olmalıdır. Emiş gücü yüksek olan ve nefes alabilen bebek bezleri cildi kuru tutar, kızarıklık ve pişik oluşumunu engeller. Aynı zamanda, yüksek emiş gücüne sahip bebek bezlerini sık sık değiştirmenize gerek kalmayacağından tasarruf da edersiniz.

Doğru Bebek Bezinin Özellikleri Nelerdir?

Bebeğinizin dünyadaki ilk yıllarını mutlu ve rahat bir şekilde geçirebilmesi için; hareket kabiliyetini sınırlamayan, bacaklarını sıkmayan, kalın olmayan ve kilosuna uygun bebek bezleri kullanılmalıdır. Her bebeğin doğum kilosu ve gelişim süreci birbirinden farklıdır. Bu nedenle, bebek bezi tercihlerinde bebeğinizin kaç aylık olduğuna değil kilosuna bakarak tercih yapmalısınız. Küçük gelen bebek bezleri çocuğunuzun cildinde kızarıklık, sürtünme ve yaralara neden olabilir. Gereğinden büyük bebek bezlerinde ise, sızdırma problemi yaşanabilir. Yaralanmaların ve küçük kazaların yaşanmaması için, kiloya uygun bir bebek bezi seçimi yapılmalıdır. Diğer yandan, sıkı yan ve bel bantları çocuğunuzu rahatsız edebilir hatta canını yakabilir. Esnek bantlara sahip bebek bezleri çocuğunuzun istediği gibi hareket etmesine olanak sağlar. Eğer çocuğunuz çok hareketliyse ve bez değiştirirken sabit tutmakta zorlanıyorsanız, bant bezler yerine külot bez tercihinde bulunabilirsiniz. Külot bezlerde bant bulunmaz. Çocuğunuzu belli bir pozisyonda tutmanıza gerek kalmadan, ayakta dahi bez değiştirmenize imkân sağlar.

Bebek bezleri için önemli bir diğer nokta ise ıslaklık göstergesidir. Islaklık göstergesine sahip bebek bezleri, ıslandığında renk değiştirerek değişim zamanının geldiğini size bildirir. Ebeveynler için kullanım kolaylığı sağlayan bu bebek bezleriyle, kontrol etmek için bebeğinizin bezini açıp kapatmanıza gerek kalmaz.

Tatile gittiğinizde veya çocuğunuzla yüzme kurslarına katıldığınızda ufak kazaların önüne geçmek için, günlük olarak kullandığınız bebek bezinden farklı bir tercih yapmanız gerekebilir. Özellikle suyla temas ettiğinde şişmeyen, kolayca değiştirilebilen, sızdırmayan mayo bezler tercih edilmelidir. Üzerinde eğlenceli desenlerin yer aldığı mayo bezler, havuzda veya denizde pratikliğiyle de hem ebeveynleri hem de bebekleri mutlu eder. Bant bez, külot bez, mayo bez gibi farklı amaç ve kullanım kolaylığına sahip tüm bebek bezlerini; babymall.com.tr'de bulabilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler