Biberon Sterilizatörü

Bebekler, ilk doğdukları zamandan itibaren emme refleksleri ile beraber doğarlar. Bu refleksler dolayısıyla biberonu veya eline aldığı her şeyi ağzına götürmeye çalışırlar. Ancak bu olay bazı durumlarda sağlık sorunlarına yol açabilir. Bebeklerin ağzına soktuğu eşyaların; özellikle bebek kaşığı ya da biberon gibi beslenme eşyalarının steril olması gerekmektedir. Kullanılma ihtiyacı duyulan bebek biberon sterilizatörü bebeğini ağzına soktuğu birçok eşyayı mikroplardan arındırır ve hijyenik bir kullanım sağlar. Kullanım sonrasında düzgün biçimde temizlenmeyen biberon ve emzikler yapıları yüzünden pek çok mikrop ve bakterinin üremesine sebep olmaktadır. Bu bakteriler yetişkin biri için bile çok tehlikeli iken, bebekler için çok daha ciddi hastalıklara neden olmaktadır. Biberon sterilizatörü içerisine mama koyulmadan hemen önce biberonun bebeğin sağlığına uygun bir biçime dönüştürülmesini sağlamaktadır. Biberon buhar sterilizatörü içine konulan bütün eşyalar, buhar sayesinde hijyenik bir hale gelmektedir. Buhar biberonun her yerine ulaşması ile hijyen oranı en yüksek düzeye çıkar.

Biberon Sterilizatörü Kalitesi Sayesinde Uzun Ömürlüdür

Biberon sterilizatörleri doğal buharlı ve yüksek ısıda buhar özelliğine sahip olduğu için mikropların tamamına yakınını kısa bir sürede yok eder ve ürünlerin plastik parçalarında BPA bulunmamaktadır. Bu sayede ister ısıtma, ister pişirme fonksiyonlarının kullanımı sırasında bebeğin beslenme eşyaları ya da besinlerine BPA bulaşmamaktadır. Sterilizatörlerin ısıtmaya yarayan metal parçalar özellikle kaliteli ve paslanmaz çelikten üretilmiştir. Bu sebeple sterilizatör kullanımından kısa bir zaman sonra paslanarak bebeğinizin malzemelerine ve besinlerine Fe2O3    bulaştırmaz ve bebeğinizin sağlığını kötü bir şekilde etkilenmez. Biberon sterilizatörleri kaliteli malzemelerden üretildiği için uzun kullanım ömrüne sahiptir.

 

Biberon Sterilizatör Modelleri

Biberon sterilizatör markaları, farklı niteliklere sahip ürünleri kullanıcılarıyla buluşturmaktadır. En güvenilir koruma yöntemlerinden biri olan sterilizatör ile bebeklerin sık sık ağzına soktuğu bütün eşyaları sterilize edebilirsiniz. Markalar veya kullanım amaçlarına göre değişiklik gösteren biberon sterilizatörü modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Biberon sterilizatör modellerinin hijyeni sağlamak amacı dışında bazı modellerinde mama ısıtma, buharda pişirme veya yumurta haşlama gibi özellikleri de bulunmaktadır. Emzik ve biberonların çoğunlukla nemli kalmasından ötürü oluşabilecek bakterileri engellemek amacıyla biberon sterilizatör kurutuculu çeşitleri de oldukça kullanışlıdır. Biberon emzik sterilizatör modelleri ise emziğin sık sık yere düşmesi durumlarında yere düşen emzikleri sterilize etmektedir.

 

Biberon Sterilizatörü Kullanım Kolaylığı İle Tasarlanmıştır

Biberon sterilizatörü markaları ürün kalitesinin yanında, çeşitlerini kullanım kolaylığı bakımından da bir adım öne çıkarmıştır. Kullanım kolaylığı yaratan en önemli niteliklerinden biri ürünlerin boyut olarak ayarlanabilir yapıda olmasıdır. Bu şekilde biberon sterilizatörleri mutfaklarınızda daha az yer kaplayarak, kullanılmadığı anlarda elinize ayağınıza dolaşıp size zorluk çıkarmayacaktır. Ergonomik yapıya sahip ve ayrılabilir yapısı sayesinde kolayca toparlanıp tatillerde bile kolaylıkla yanınızda taşımaya elverişlidir. Sterilizatörler iç tasarımı dolayısıyla da oldukça kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Büyük parçalar için geniş gövde, daha ufak aksesuarlar içinse küçük sterilizasyon rafları mevcuttur. Biberon temizliği sterilizatör modelleri hem geniş hem de dar ağızlı biberonların, mama tabaklarının, emzik, çatal ve kaşıkların kolayca yerleştirilerek temizlenecek biçimde dizayn edilmiştir.

Çok Fonksiyonlu Biberon Sterilizatörleri Ebeveynlere Kolaylık Sağlar

Biberon sterilizatör modellerinin birçoğu çalışma zamanı özelliğine sahip olup, zamanı dolduğunda kendi kendine otomatik biçimde kapanmaktadır. İster sterilizasyon ister kurutucu, dilerseniz de aynı zamanda hem sterilizasyon hem de kurutucu fonksiyonları kullanabilirsiniz. Biberon sterilizatörlerini kullanım sonrasında kapağını açmazsanız 6 saat boyunca eşyalarınızı steril tutma özelliğine sahiptir. Oldukça ünlü modellerinin bazıları sterilizatör özelliğine ek olarak mama ısıtıcı ya da pişirici olma fonksiyonlarını da eklemektedir. İçinde bulunan mama kasesi aksesuarıyla birlikte yemek ısıtabilir, izolasyon rafı sayesinde bebeğinizin sütünü ideal sıcaklığa getirebilirsiniz. Özel pişirme kabıyla ise dilerseniz sebzeleri buharda pişirerek bebeğinize sağlıklı öğünler sunabilirsiniz. Ayrıca sterilizatörlerin kullanım sonrası ana parçalar ve kapak dışındaki aksesuarları bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilme özelliğine sahiptir. Sizin için en iyi biberon sterilizatörü hangisi diye düşünüyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılamaya en uygun olan modellerdir.

 

En Uygun Biberon Sterilizatör Fiyatları Babymall’da!

Bebek sağlığı bütün ebeveynler için oldukça önem taşır. Bebekler herhangi bir mikroptan çok fazla etkilendiği için sağlık problemlerinin önüne geçmek amacıyla biberon sterilizasyon cihazı kullanılmalıdır. Biberon sterilizatörleri ürünün kalitesi, kullanım kolaylığı ve çok işlevli olmasından kaynaklı farklı düzeylerde fiyatlara sahiptir. Biberon sterilizatör fiyatları markasına, fonksiyonlarına, ürünün kalitesine ve kullanım şekline göre sıklıkla değişkenlik göstermektedir. Örneğin farklı pek çok fonksiyona sahip olan ürün çeşitleri diğer modellere kıyasla daha yüksek fiyat aralığında olmaktadır. Biberon sterilizatörü kullanımı sadece hijyen amaçlı olmayıp, aynı zamanda mama ısıtma ve buharda pişirme gibi niteliklere sahip olduğunda fiyatları oldukça yükselmektedir. Tek işleve sahip modelleri tercih etmektense birçok fonksiyona birlikte sahip olan ürünleri seçmek aile bütçesine katkıda bulunacaktır. Dijital gösterge, sesli ve ışıklı uyarı sistemine sahip olan modeller diğer modellere göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. En iyi biberon sterilizatörü arayanlar cihaz seçimi yapmadan önce biberon sterilizatör yorumlarını inceleyebilirler.

 

Biberon Sterilizatörü Hakkında Sık Sorulan Sorular

Biberon Sterilizatörü Ne İşe Yarar?

Yeni doğmuş bebeklerin sağlıklı bir biçimde gelişiminin sağlanması için hijyen en önemli faktörlerden biridir. Sterilizatör ürünleri henüz gelişimini tamamlamayan bağışıklık sistemine sahip bebekleri korumak için özel olarak dizayn edilmiştir. Biberon sterilizatörü ne işe yarar sorusunun cevabı ise bebeğinizin kullandığı eşyaları sterilize etmenizi sağlamaktadır. Yetişkinlere etki etmeyecek zayıf mikroplar bebekleri kolay bir biçimde hasta edebileceği için biberon, emzik, su bardağı, kaşık ve çatal gibi beslenme ürünlerinin sterilizatör kullanılarak mikroplardan arındırılması gerekmektedir.

Biberon Sterilizatör Nasıl Kullanılır?

Biberon sterilizatör nasıl kullanılır diye düşünüyorsanız kullanımı oldukça basittir. Boş biberon, çatal, kaşık ya da mama tabaklarını makineye koymanız ve daha sonra gerekli ayarları yapıp çalıştırmanız yeterlidir. Fakat bu cihazın bir bulaşık makinesi olduğunu unutmadan, süt ya da mamadan sonra kirlenen biberon, çatal kaşık ve mama tabaklarınızı önce bebek dostu deterjanlarla temizleyip durulamalısınız. Biberon sterilizatör cihazları sadece gözle görülmeyen kirler ve mikroplar için kullanılmaktadır. Ayrıca daha iyi bir kullanım için hangi marka olduğu fark etmeksizin öncesinde mutlaka kullanma kılavuzunu okumanız gerekmektedir. Biberon sterilizatör nasıl temizlenir konusu ise kullanım kolaylığı gibi temizliği de oldukça basittir. Parçaları sökülebilen sterilizatör cihazınızın temizliğini kolay bir şekilde bulaşık makinesinde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Biberon Sterilizatör Satın Almadan Önce Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Biberon sterilizatörü satın almadan önce kullanımı ve temizliği kolay bir ısıtıcı tercih etmek bebeğinize daha uzun vakit ayırmanıza yardımcı olmaktadır. İster sterilizasyon ister kurutucu isterseniz de aynı zamanda kullanabileceğiniz hem sterilizasyon hem de kurutucu özelliğinin bulunduğu tek bir cihazı satın alabilirsiniz. Biberon sterilizatörleri bebeğin sağlığını olumsuz etkilemeyecek bileşenler içermelidir. Sert plastiklerin içeriğinde olan BPA bileşenleri, ısıyla tepkimeye girdiğinden dolayı zararlı bir şekle dönüşür. Bu nedenle biberon sterizatörleri tercih ederken BPA içermeyen modelleri incelemek oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Hijyen uygulaması tamamlandıktan sonra biberon haznede unutulduğunda, aşırı ısınmadan ötürü emzik veya biberonlarda bazı hasarlar oluşabilir. Uyarı sesi ve ışığı olan biberon ısıtıcı sterilizatör çeşitlerinden birini satın alarak, biberon ve emziklerinizi daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Biberon sterilizatörü tavsiyelerini inceleyerek, kendinize ve bebeğinize en uygun olan modeli rahatlıkla satın alabilirsiniz.

 


Sterilizasyon Nedir? Neden Biberon Sterilizatörü Almam Gerekir?

Sterilizasyon bir eşyayı tamamen mikroplarından arındırma anlamını taşımaktır. Bebekler çevresindeki her eşyayı ağzına sokarak anlayacak ve ilk bilgi birikimlerini depolamaya emme refleksleri sayesinde başlayacaklardır. Fakat bebeklerin bağışıklık sistemleri henüz yeteri kadar gelişmediği için mikroplar bebekleri kolaylıkla hasta edebilmektedir. Bu sebeple de bebeğinize vereceğiniz nesnelerin steril olması gerekmektedir. Biberon, su bardağı, kaşık, çatal ve emzik gibi beslenme ürünleri besinlerle direk olarak temas ettiği için iyi temizlenmediği takdirde üstünde hızla bakteri üremeye başlamaktadır. Özellikle biberonların kapak takma oyuntuları ve emziklerin parça birleşim yerleri gibi küçük kenarların el ile temizlenmesi oldukça zordur. Bu sebeple bebeklerin eşyalarını düzgün bir biçimde temizlemek için biberon sterilizatör gerekli mi sorusunun yanıtı kesinlikle evettir.

Son Gezilen Ürünler