Sterilizatörler

Sterilizatörler, bebek sağlığı için en çok kullanılan araçlardan biridir. Bebeklerin yemek yediği çatal, kaşık ve tabakların mikroplardan arındırılması, biberon ve emziklerin bakterilerden uzak tutulması için sterilizatöre ihtiyaç duyulur. Bu ürün, bebek araç ve gereçlerini kullanıma hazır hale getirir. Özellikle yeme-içme araçlarının yani, bebeğin ağzıyla kullandığı kaşıkların temiz olması oldukça önemlidir. Bazı durumlarda tabak, kaşık ve çatal gibi ürünlerin sterilizasyon işlemini yapmak için kullanılan su ve deterjan yeterli olmayabilir. Eşyaların dokularına işlemiş olan kirlerin, buhar teknolojisi ile çıkartılması gerekebilir. Baby Mall’un elektronik ürünler kategorisinde bulunan sterilizatör çeşitleri, bebeğinizi daha sağlıklı büyütmenize destek olur.

Sterilizatörler ile Yemek ve Mama Artıklardan Hızla Kurtulun 

Sterilizatör, bebeklerin kullandığı araç ve gereçleri mikroplardan arındırmak için kullanılabilen bir üründür. Annelerin, temizlik ve hijyen için en çok gereksinim duyduğu ürünlerin başında gelir. Bağışıklık sistemi yeteri kadar gelişmemiş olan bebeklerin, kullandıkları tüm eşyaların temiz olması gerekir. Sterilizatörler her kullanımdan sonra üzerinde yemek artıkları biriken, fakat klasik temizleme yöntemleriyle arındırılamayan

  • Çatal
  • Kaşık
  • Tabak
  • Emzik
  • Biberon

gibi eşyaları, tertemiz yaparak ve sterilize eder. Sizin göremediğiniz yemek ve mama artıklarını yok eder. Miniğinizin tüm beslenme gereçleri, sonraki kullanım için hazır hale gelir.

Sterilizatörün Özellikleri Nelerdir?

Sterilizatör modellerinin birbirinden farklı işlevleri vardır. Temel işlevleri, içlerine konan ürünlerdeki mikropları yok etmek ve temizliği sağlamaktır. Sterilizatörün diğer özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Emzik, göğüs pompaları ve aksesuarları ile uyumludur.
  • Hem geniş hem de dar ağızlı biberonlar için uygundur.
  • Otomatik olarak kapanır.
  • Biberon ve mama ısıtıcısı olarak da kullanılabilir.
  • Dokunmatik kontrol paneli teknolojisine sahiptir, işlem ve işaretler LCD ekran ile kolayca izlenir.

Bütün bu özellikleri ile farklı işlevlere de sahip olan sterilizatör; bebeklerin kullandığı araçların ve gereçlerin kıvrımlarındaki, birleşim yerlerindeki ve elle temizlenmesi zor noktalarındaki kalıntıları sterilize eder.

Değişik işlevlere sahip olan ürünlerin kullanımı çok kolaydır. Bebeklerin kullandığı araç ve gereçlerdeki mikropları % 100’e kadar sterilize eden ürün, biberon ısıtmak ve buharda pişirmek için de kullanılabilir. Bebeklerin kullandığı ürünlere zarar vermeyen ürün, çok yer kaplamaz. Mutfağınızın bir köşesinde tutabileceğiniz ürünü, kolayca kullanabilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler