Sıralama

Bebek Kangurusu 

Bebekler doğdukları ilk andan itibaren annelerinin bakımına gereksinim duyarlar. Bebeklerin dünyada kendilerini en güvende hissettikleri yer, annelerin kucağıdır. Bu nedenle sürekli kucak istemeleri onların en doğal ihtiyacıdır ve ebeveynler bu gereksinimi karşıladıkları sürece bebekleri huzurlu olacaktır. Ancak bebeğiniz durmadan ağlıyor ve sürekli kucağa alınmak istiyorsa işte o zaman ebeveynler için işler biraz zorlaşmaya başlar. Tam bunun için tasarlanmış olan bebek kangurusu bebeğinizi taşımada sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Bebekler için üretilmiş olan taşıma kangurularının kız ve erkek bebek kangurusu olmak üzere birçok model ve özelliği bulunmaktadır.

Bebek Kangurusu İle Bebeğinizi Hızlıca Dışarı Çıkarabilirsiniz

Bebeğiniz varsa günlük rutin işlerinizi yapmakta biraz zorluk yaşayabilirsiniz. Bebeğiniz ağlıyor ve kucak istiyorken, sizin evinizde çorba yapmanız ya da evi temizlemeniz gerekebilir. Bu gibi arada kalma durumlarında birinden ödün vermek istemiyorsanız bebek ev kangurusu kullanabilirsiniz. Acil kısa bir işiniz olduğunda hem kucaklamak hem de bebek arabasını çıkarmak iki dakikalık bir yol için oldukça zor olabilir. İşte tam bu zamanlar için bir ihtiyaç olan bebek taşıyıcı kanguru bebeğinizi güvenle sararak onu vücudunuzla bir bütün haline getirir. Bu sayede bebeğiniz size yakında olduğu için huzurlu olur, sizde işlerinizi hızlıca halledebilirsiniz. Ayrıca ikiz bebeklere sahip ebeveynler ikiz bebek kangurusu ile çok daha kolay bir şekilde dışarı çıkabilme şansını yakalayabilir.

Portbebe Kanguru Sling İle Bebeklerinizin Güvenliğini Artırın

Portbebe kanguru sling anne ile bebeğin ten temasını sağlayan ve bebeğin rahat taşınma fırsatını sunarak uzun yıllar kullanıma sahip olan bir üründür. Yeni doğan bebeklerin ihtiyacı olan anne sıcaklığı ve kokusuyla huzurlu kalmaları bu ürün sayesinde sağlanmaktadır. Annenin bedenine özel bir kumaş yardımıyla bağlanan bebeğin yüzünün annesine dönük olması bebeğin omurgasının rahat etmesini ve uykusu geldiğinde annenin göğsüne başını yaslamasını sağlamaktadır. Sling bebek kangurusu bebeğin anne ile olan teması, emzirme ve uyutmak için oldukça kullanışlıdır.

Sling İle Kanguru Arasındaki Farkı Öğrenin

Belirli bir zamana kadar slingler ile bebekler pratik bir biçimde taşınabilmektedir. Bebekler için özellikle 6 aylık olduktan sonra kanguru daha ideal bir ürün olmaktadır. Birçok farklı ürünün bulunduğu kanguru modelleri arasında bebeklerin ilk doğdukları anda en kullanışlı bebek kangurusu modelleri sling iken, belli bir zaman sonrasında kanguruya geçilmesiyle hem bebek hem ebeveynlerin rahatlığı ve konforu sağlanmaktadır.

Bebek Taşımada Kanguru Kullanmanın Faydalarıyla Tanışın

Bebek taşıma kanguru kullanmanız hem sizin hem de bebeğinizin sağlığını pozitif biçimde etkileyecektir. Bebeklerin sağlığını iyi şekilde etkiler çünkü; bebeğinizi uzun süreli bir taşıma anında, kucakta yanlış pozisyonda tutarak incitebilirsiniz, ancak bebek taşıma kangurusu ile bebeğinizi doğru pozisyonda ve kendi bedeninizi de yormadan taşıma şansını elde edebilirsiniz. Sizi de olumlu şekilde etkiler çünkü; bebeğinizi doğrudan taşımak kol, bel ve bacaklarınıza orantısız yük dağılımına neden olarak sizi rahatsız edebilir, ancak kanguru ile bebeğinizi her geçen dakika ağırlaşmadan kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Bebeğiniz kanguruyla taşınırken daha huzurlu ve güvende olduğunda olduğundan daha az ağlar. Kanguru kullanan annenin ise iki kolu da özgür kaldığından, bebeği kucağında taşırken günlük ev işlerini, bakkal alışverişini ya da bankadaki işlemlerini rahatlıkla halledebilir.

Port Bebe Kanguru Sling İle Kolayca Bebeğinizi Taşıyın

Sling; bebeğinizi anne karnında huzuruyla taşıyarak, herhangi bir ağrı ya da acı hissetmeden, uzun yürüyüşlere rahatlıkla çıkarabileceğiniz yenilikçi bir ana kucağıdır. Sling bebek kangurusu terletmeyen kumaş yapısından üretildiği için her mevsim özgürce bebeğinizi vücudunuza sararak, dilediğiniz yere götürebilirsiniz. Port bebe kanguru sling kalabalık ortamlarda hem bebeğinizin güvenliğini sağlayabilir hem de çok daha hızlı bir şekilde kolaylıkla hareket edebilirsiniz. Ayrıca sling bebek kangurusu bebeğinizin huzurlu şekilde uyumasına imkan verir ve onun gaz sancısını, huysuzluğunu azaltabilmektedir. En iyi ergonomik bebek kangurusu modellerinin yapısı sayesinde bebeğinizi zahmetsizce taşıyabilirsiniz. Yeni doğan bebeğinizi sling içerisindeyken, mahremiyetinizi koruyarak, gönül rahatlığıyla emzirebilirsiniz. Sling çantanızda çok küçük yer kaplayacağı için her an yanınızda bulundurmanız da oldukça kolay olacaktır.

Bebek Kanguru Modelleri ve Özellikleri 

Bebek kangurusu seçerken kendiniz ve bebeğiniz için en uygun ürünü tercih edebilmeniz  büyük önem taşımaktadır. Doğru ürünü tercih edebilmek için ise bebeğinizin fiziksel gelişimini göz önüne almanız en iyi yollardan biridir. Örneğin bebeğiniz 6.aylık ise oturma alanında gelişimini destekleyen aparat bulundurması gerekmektedir. Özellikle yeni doğan bebeklerde kemik gelişimi devam ediyor olduğu için ergonomik ve ortopedik bebek kangurusu modellerine yönelebilirsiniz. Ergonomik bebek kangurusu modelleri bebeklerin fiziksel özelliklerine uygun bir biçimde hazırlanmıştır. Ergonomik kanguru modeli çeşitlerinde askılar taşıyıcının konforu için ayarlanabilir şekilde tasarlanmıştır ve bebeğin ağırlığını eşit olarak belirli bölgelere dağıtmaktadır. Bebeklerin boyun bölgesi özellikle doğumdan birkaç ay sonrasına kadar oldukça hassas olduğu için bebek kangurusunda boyun ve kafa yapısını destekleyecek ürünlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca taşıyıcı kangurularda bebeğin bacak gelişimi için doğru ürün olup olmadığını Kalça Çıkığı Enstitüsünün onay vermesinden rahatça anlayabilirsiniz. Bebek kanguru modellerinin arasında en çok desenli bebek kangurusu çeşitleri satın alınmaktadır.

Bebek Kangurusu İle Bebeğinizin Konforunu Sağlayın

Taşıma kangurusu modellerinde kumaş malzemelerine de dikkat edilmelidir. Bebeklerin cildi çok daha hassas olduğu için kumaş tercihi oldukça önemlidir. Bebeğiniz temas halinde olacağı kanguru kumaşının sağlıklı ham maddelerden üretilmiş olması ve alerjik reaksiyonlara neden olmayacak malzemeler tercih edilmiş olmasına özen göstermelisiniz. Bebek kangurusunun içeriğini oluşturan kumaşların hava geçirgen özellikte olması bebeğinizi terleme ve fazla sıcak tutma gibi durumlardan korumaktadır. Ev dışı kullanımlar için başlıklı bebek kangurusu ya da şapkalı bebek kangurusu çeşitleri bebeğinizi güneş ve rüzgar gibi hava şartlarından rahatlıkla koruyabilmektedir. Kanguruda bebek emzirme sırasında bu başlıklar size gizlilik konusunda oldukça yardımcı olmaktadır.

En İyi Bebek Kangurusu Fiyatları ve Çeşitleri İçin Doğru Adres Babymall!

Bebeğinizi bir yere götürmenin en kolay ve güvenilir seçeneklerinden biri bebek kangurusu kullanmaktır. Ancak her bebek kangurusu sizin veya bebeğinizin gereksinimlerine tam olarak uygun olmayabilir. Bu sebeple ürünü satın alırken kaliteden asla ödün vermeyen babymall’e güvenip, dünya markası bebek kangurularından birini güvenerek tercih edebilirsiniz. Satın almak istediğiniz bebek kangurusu fiyatları ve bebek kanguru modellerini babymall sitemizden inceleyebilirsiniz. Sizin aradığınız bebek kangurusu ucuz olmasıysa sitelerden araştırma yaparak en uygun fiyatla sahip olabilirsiniz. Bebek kangurusu fiyatları modeline, özelliklerine ve tercih edeceğiniz markaya bağlı biçimde farklılık gösterebilmektedir. Özellikler açısından en iyi bebek kangurusu hangisi sorusuna bir cevap arıyorsanız bebeğinizin kaç aylık olduğuna ve kanguruyu hangi alanlarda kullanmak istediğinize bakarak karar vermeniz en iyisini tercih etmenize neden olacaktır. Ayrıca bebek kangurusu yorumlar kısmından ebeveynlerin deneyimlerini araştırmanız hangi ürünü satın almanız gerektiğine dair size fikir verecektir.

 

BEBEK KANGURUSU HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Bebek Kangurusu Kaç Aylıkken Kullanılır?

Kişilere bağlı şekilde kullanılan her ürün nasıl değişiklik gösterebiliyorsa bebekler için kullanılan ürünler de bebekten bebeğe farklılık gösterebilmektedir. Ebeveynler ve bebeklerin birbirinden uzak kalmamalarını daha konforlu hale getiren ve çok daha fazla güvenilirlik sağlayan bu eşyalar bebeklerin izin verdikleri süre boyunca kullanılabilir. Normal bebek kangurusu bebeklerin 3 aylık olmasından itibaren kullanılmaya başlanabilir.

Hangi Kanguruyu Satın Almalıyım?

Kanguru satın alırken dikkat edilmesi gereken konulardan ilki bebeklerin boyutu ve sahip oldukları ihtiyaçlarıdır. Örneğin yeni doğan bir bebeğin vücut gelişimi sık ve hızlı bir biçimde değişiklik göstereceğinde bu değişikliği karşılaması gereken bir kanguru bebeğiniz için en doğru tercih olacaktır. Henüz gelişimi yeni başlamış ve kendini taşımıyor olan bir bebek için özellikle bel, sırt, boyun noktaları dikkatli bir biçimde desteklenmelidir. Ayrıca bebek taşıma kangurusu tavsiyelerinde bebeklerde küçük yaşlarda çok sık rastlanan bacak ve ayak problemleri için ana kucaklarının bacaklarında doğru mesafe bırakılması bebeğin doğru bir gelişim göstermesini sağlar. Son olarak sizin konforunuzda oldukça önemlidir çünkü kendinizi rahat hissettiğiniz bir zamanda bebeğinize en iyi desteği sunabilirsiniz.

Bebek Taşıyıcı Kanguru Nasıl Takılır?

Bebek kangurusu ilk olarak ebeveyne takılmaktadır. Kangurunun alt bölümündeki bel kemeri ebeveynin rahat edebileceği ancak bir tık sıkı bir biçimde bağlanır. Anne ve babaları daha iyi bir güvenilirlik sunmak adına bazı ürünlerde ek olarak daha ince bir güvenlik kemeri daha bulunmaktadır ve üzerine oda bağlanır. Bu adımda bebek kangurusu kullananlar bebeğini düzgün ve dikkatli bir biçimde kanguru ile arasına yerleştirdikten sonra kangurunun kollarını geçirir. Askılıkların içinde bulunan güvenlik kemerleri de arkaya bağlandıktan sonra rahat bir biçimde kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayarlanabilir bebek kangurusu modellerinin tümünde kemerler ayarlanabilir ölçülere sahip olduğundan hem ebeveynlerin hem de bebeğin güvenli ve rahat bir şekilde seyahat etmesini sağlar.

Kanguru Ne Kadar Kullanılır?

Kangurular yeni doğan olarak da bilindikleri gibi 3 aydan itibaren kullanılmaya başlanıp 4 yaşına kadar kullanılabilir. Üretilen çoğu ana kucağı 18 kilogramlık bebeklere kadar taşıyabilme kapasitesine sahiptir.

Son Gezilen Ürünler