Sıralama

Devam Sütleri

Devam sütleri, anne sütü ile verilen ek gıdalar arasındadır. Bebekler, ilk 6 ay anne sütü ile beslenir. 6 aylık olan bebeklere, anne sütündeki besinleri içeren devam sütü verilmeye başlanır. Doktor tavsiyesi ile kullanacağınız devam sütü, bebeğinizin bedensel ve zihinsel gelişimi için oldukça önemlidir. Bebeğiniz için gereken tüm vitamin ve mineralleri içeren ürün, bebeklerin sağlığı için önemli ve yeterli içeriğe sahiptir. Baby Mall’da tüm yaş gruplarına uygun devam sütlerini bulabilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

Devam Sütlerinin Bebekler İçin Önemi

Devam sütleri, bebeklerin gelişim sürecinde en fazla kullanılan ek gıdalar arasında yer alır. Anne sütü bırakılmadan başlanan devam sütleri, bebekler için özel olarak formüle edilir. Anne sütüne benzer özelliklere sahip olan devam sütü, anne sütünün yetersiz geldiği durumlarda da doktor tavsiyesi ile kullanılabilir. Bebeklerin yaşlarına göre almaları gereken besinleri içeren ürün, yaşa göre sınıflandırılır. Ürünlerin üzerinde yazılan 1, 2 ve 3 sayıları; bebeklerin yaşlarını belirtmek için kullanılır. Devam sütleri alınırken, ambalajın üzerindeki sayılara dikkat etmelisiniz.

Devam Sütü Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Devam sütü alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ürünün bebeğin yaşına uygun olmasıdır. Bunun yanı sıra; ürünün içerisindeki besinler, uzmanların tavsiyelerine göre eklenmiş olmalıdır. Annelerin, bebeklerinin gelişim dönemine uygun besinleri içeren ürünleri tercih etmeleri gerekir. Devam sütleri şu özelliklere sahip olmalıdır:

  • Uluslararası standartlara uygun olmalıdır.
  • İçeriğinin bebek sağlığına uygun olması gerekir.
  • Organik olmalıdır.

Devam sütü, bebeğin ihtiyaç duyduğu prebiyotiklere sahiptir. Prebiyotiklere ek olarak, Omega 3 ve Omega 6 yağ asitlerini de içerir.

Devam Sütleri Nasıl Hazırlanır?

Devam sütünün hazırlanması oldukça kolaydır. İlk önce, kaynattığınız suyun soğumasını beklemeniz gerekir. 50 dereceye kadar soğuyan suya, önerildiği kadar devam sütünü katmalısınız. Biberonu iyice salladıktan sonra, bir miktar daha su katarak aynı işlemi devam ettirmelisiniz. Soğumaya bıraktığınız ürünü, bebeğiniz için uygun sıcaklığa gelince kullanabilirsiniz. Devam sütleri, bebeklerinizin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayan önemli ek gıdalardır. Baby Mall’da tüm bebek ürünlerinde olduğu gibi, gıda ürünlerini de sepetinize ekleyebilir ve ürünü tek tıkla kapınıza kadar getirtebilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler