Göğüs Pompaları

Göğüs pompaları, hem bebeklerini emzirmeye devam eden hem de çalışmak zorunda olan annelerin en sık kullandığı ve en ihtiyaç duyduğu ürünlerden birisidir. Süt pompaları annelerin bebekleri için sütlerini sağabilmesiyle, emzirme sürecinin de en büyük destekçi ürünlerindendir de diyebiliriz. Çalışmayan annelerimiz de, olası acil durumları düşünerek tercih etmekte ve kullanmaktalar.

Her anne emzirme dönemi bitene kadar bebeğinin yanında olmak ister. Ancak bazen sağlık problemleri bazen de çalışmak zorunda olmaları nedeniyle bebeklerinden ayrılmaları ya da sütlerinin azalması nedeniyle de emzirmeye devam etmeleri mümkün olmayabilir. Bu nedenle bebeklerden ayrı kalınan durumlarda, anne sütünü sağmanız ve bebeğinizi anne sütü ile beslemeye devam etmeniz için üretilen anne göğüs pompaları imdadınıza yetişen ürünler olarak öne çıkar. Ayrıca sadece çalışmak zorunda olan anneler için değil, bebekleri normalden daha küçük doğan ve henüz emme refleksine sahip olmayan bebekli anneler içinde gerekli olan süt pompaları, bebeklerin beslenmesinde en önemli üründen biridir.

Anne sütünün bebekler için faydaları herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bebeklerin beslenmelerinin en önemli unsuru ve bağışıklık sistemlerinin gelişimi açısından da oldukça önemli olan anne sütünün bir damlasının bile ziyan olmaması ise, annelerin en önem verdiği konulardan biridir.

Göğüs Pompası Nasıl Seçilmeli?

Bebeğiniz ememeyecek kadar küçük doğmuşsa, göğüslerinizde normalden daha fazla süt varsa ve bu size rahatsızlık veriyorsa ya da çalışmak zorunda kaldıysanız kendinize uygun bir göğüs pompası almalısınız. Kullanacağınız göğüs pompası ile sütünüzü sağabilir, depolayabilir ve bebeğinize içirebilirsiniz. Ayrıca sütünüz normalden daha azsa, göğüs pompası ile düzenli sağma işlemi yaparak da göğsünüzün daha fazla süt üretmesini sağlayabilirsiniz.

İstediğiniz ve rahat ettiğiniz şekilde sütünüzü sağmanız için üretilen birden çok göğüs pompası çeşidi var. Süt pompalarının el ile çalışan manuel pompaları, tekli süt pompaları, çiftli süt pompaları, elektrikli ve adaptörlü süt pompaları gibi türleri bulunuyor. Süt pompaları, özelliklerine göre farklı fiyatlara sahiptir. Hepsinin ortak özelliği genellikle hafif, ergonomik, pratik şekilde kullanılabilir ve taşınabilir olmalarıdır.

Sağacağınız sütün miktarına göre de pompa seçimi yapabilirsiniz. Çok fazla süt sağacaksanız elektrikli ve vakumlu olan modelleri tercih edebilirsiniz. Sütünüz çok fazla gelmiyorsa manuel olarak da süt sağma pompası kullanabilirsiniz. Pompayı alırken en çok dikkat etmeniz gereken konu içinde bakterilerin oluşmaması için kolay temizlenen bir ürün seçmenizdir. İçinde sürekli şekilde süt olacağından; pompanın kolay temizlenebilmesi, kolay taşınabilmesi ve pratik kullanımı bir anne için oldukça önemli olan detaylardandır.

Dünyaca Ünlü Markalardan En Çok Tercih Edilen Göğüs Pompası Çeşitleri Babymall'de!

Son Gezilen Ürünler