Sıralama

YÜRÜTEÇ

Bebeklerin büyümesi sırasında ihtiyaç duyulan ürünlerden biri olan yürüteçler hem bebeklerin yürümesine hem de bağımsız şekilde istedikleri gibi hareket edebilmelerine olanak sağlayan önemli ürünlerdir.

Sıklıkla 6. Aydan itibaren kullanılmaya başlayan yürüteçler bebeklerin güvenli şekilde adım atmalarını sağlar. Yürüteçler farklı zeminler için farklı modellerde tasarlanıyor. Evlerin zeminine göre üretilen yürüteçler, bebeklerin kullanım sırasında zorluk çekmemesini ve manevra yapabilmesini kolaylaştırıyor. Bu da bebeğinizin gelişimi açısından oldukça faydalı bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikleri

Yürüteçlerin genelinde, bebeklerin konforunu ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan kavranabilir kulplar yer alıyor. Geniş tekerlekleri olan yürüteçler ise, devrilme ya da sert çapma gibi çeşitli risklerin ortadan kaldırılması konusunda yardımcı oluyor.

Yürüteçlerin tekerleklerinde kullanılan malzeme sayesinde ev zeminlerinin çizilmesi de ayrıca önlenebiliyor. Temizliği de aynı şekilde kolay yapılabilen ürünlerin farklı modellerde ve ebatlarda üretimleri bulunuyor. Oldukça geniş çeşide sahip yürüteçler, her bütçe için uygun fiyatlarda satışa sunuluyor.

Yürüteçlerin tasarımlarında da, diğer ürünlerimizde olduğu gibi bebeklerin sağlığı ve güvenliği ilk dikkate alınan konuların başında yer alıyor. Yürüteçler birçok ürün gibi çok hafif tasarımlı şekilde üretilmiyor. Bebeğin ağırlığını dengelemesi açısından her zaman belirli bir oranın üzerinde ağırlığa sahip olacak şekilde üretiliyor. Ayrıca yürüteçlerde kullanılan tüm malzemeler çocukların sağlığına zararlı olmayan ürünler arasında özenle seçiliyor.

Yürüme Güçlüğü Çeken Bebeğinize Yardımcı

Yürüteçlerin bir diğer avantajı ise geç yürüyen, kendi çabası ile ayakta durmayı başaramayan ya da özel sebeplerden dolayı yürüme güçlüğü sorunları ile karşılaşan çocuklar için de destekleyici bir ekipman olmasıdır. Yürüme pozisyonunu bu ve bu gibi durumlarda destekleyen yürüteçler sayesinde, bebeklerin bazı güçlükleri daha kolay şekilde atlatmaları sağlanabiliyor.  

Farklı yaşlarda yürümeye başlayan bebeklerde güvenli şekilde hareket etmeyi sağlayan, özgüvenlerini kazanmaya ve pekiştirmeye olanak sağlayan yürüteçler; bebeklerin kas gelişimi için de sağlıklı ürünler. Bebeğinize ilk yürüteçini aldığınızda, denerken yanında olmanız ise psikolojik bağınızı güçlendirmeniz açısından oldukça önemli. Ayrıca, bebeğinizin ilk adımlarında elini tutmanız, onun yanında olduğunuzu hissettirmeniz, bebeğinizin yürüteçe daha kolay adapte olmasını sağlayan faktörlerin başında gelir. Yürüme çağına gelen bebekler için yürüteçler ve annenin bu dönemdeki desteği oldukça önemlidir.

Son Gezilen Ürünler