Sıralama

Konforlu Mama Sandalyesi ile Bebeklerinize Kolaylık, Kendinize Rahatlık Sağlayın

Mama sandalyesi bebeğinizin yemek yemesini kolaylaştıran ve kendi kendine yemek yeme alışkanlığı kazandıran bir üründür. Yemek için sofraya oturduğunuzda bebeğiniz sizden uzak kalmaz, sizinle sofrada vakit geçirerek yavaşça alışmaya başlar. Bebeğiniz sofrada sizinle yemek saatine alışırken, mama sandalyesi sayesinde de rahatça durabilir. Bebekler için mama sandalyeleri bebeklerin rahatı için özel olarak hazırlanmıştır, bu sayede bebekler yemek yerken rahatsız olmaz. Siz de yemek vaktinde sofraya oturduğunuzda bebeğinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Bebeğinizin Rahatlığı için En İdeal Mama Sandalyesini Seçmelisiniz

Bebeklerimiz için daima en iyisini isteriz. En ufak detaydan itibaren her şeyi dikkatle düşünür ve ona göre hareket ederiz. Bebeklerimiz yemek yerken de aynı özeni göstermemiz gerekir. Bu yüzden bebeğinize uygun bir mama sandalyesi almak son derece önemlidir.

Mama sandalyesinde ilk aramanız gereken özellik rahatlığıdır. Bebeğinizin sandalyede rahat edeceğinden emin olmalısınız. Bunun için bebeğinizin boyuna uygun bir mama sandalyesi almanız gerekir. Bazı mama sandalyeleri ayarlanabilir olmaları sayesinde bebeğiniz büyüdüğünde de kullanılabilir. Bebekler 36 aya kadar mama sandalyesine oturabilirler. Bu yüzden alacağınız mama sandalyesinin ayarlanabilir olması, size uzun vadede çok büyük yarar sağlayacaktır.

Bebeklerinizin Yemek Yiyeceği Mama Sandalyenizin Tepsisi En Önemli Yer

Mama sandalyesinde dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise mama sandalyesi tepsisidir. Tepsinin ayarlanabilir olması hem sizin için hem de bebeğiniz için büyük önem taşır. Böylece bebeğinizin boyuna göre tepsiyi ayarlayabilir ve rahatlık sağlayabilirsiniz. Bazı bebek mama sandalyesi modellerinde tepsi çıkarılabilmektedir. Bu sayede temizlik konusunda da büyük kolaylık sağlamış olur.

Bebek Mama Sandalyesi Fiyatları

Bebek mama sandalyeleri birçok farklı modele ve özelliğe sahiptir. Kampanyalı mama sandalyelerini sitemizde bulabilirsiniz. En avantajlı fiyatlar ve en kaliteli ürünler için doğru adrestesiniz. Kaliteli, güvenilir ve en iyi mama sandalyeleri çeşitleri arasından dilediğinizi bulabilirsiniz. Uygun bebek mama sandalyelerini ve avantajlı fiyatları kaçırmamak için acele edin!

Elektrikli Mama Sandalyeleri ile Bebeğinizle Keyifli Vakitler Geçireceksiniz

Mama sandalyeleri sahip oldukları birçok farklı özellikle hem bebeklere hem de ailelerine yardımcı olurlar. Elektrikli mama sandalyeleri diğer sandalyelere göre birçok güzel özelliğe sahiptirler. En önemli özelliklerinden bir tanesi müzik çalabilmeleridir. Elektrikli mama sandalyeleri sahip oldukları kontrol paneli ile müzik çalmanıza olanak sağlar. Üstelik USB girişi sayesinde kendi istediğiniz müzikleri de çalabilirsiniz. Ses yüksekliğinin ayarlanabilmesi ve bebeğinizin sevdiği müzikleri açmak, yemek saatinde bebeğinizi çok mutlu edecektir. Böylece yemek yerken huzursuzluk çıkarmaz, şarkılarıyla eğlenerek mutlu bir şekilde yemek yiyebilir.

Tekerlekli Mama Sandalyelerini Evin İçinde İstediğiniz Noktaya Kolayca Taşıyabilirsiniz

Mama sandalyelerinin kaldırılması ve toplanması bazen dert oluşturabiliyor. Üstelik bebeğiniz mama sandalyesinden kalkmak istemiyorsa işiniz iyice zorlaşabiliyor. Tekerlekli mama sandalyesi sayesinde bebeğinizi hiç rahatsız etmeden masadan çekebilirsiniz. Böylece siz masayı rahatlıkla temizlersiniz, bebeğiniz de sandalyesiyle vakit geçirmeye devam edebilir. Tekerlekleri sayesinde rahatça taşıyabileceğinizden dolayı mama sandalyesini evinizin istediğiniz köşesine çekebilirsiniz. Bebeğiniz biraz büyüdüğünde mama sandalyesini kendi kendine getirmeyi denediğini bile görebilirsiniz. Tabi kilitlenebilen tekerlekler olduğu sürece bebeğiniz mama sandalyesini hareket ettiremez, böylece kendine zarar veremez.

Sallanan Mama Sandalyeleri Müzik Çalma Özelliği ile Bebeğinizi Büyüleyecek

Salıncaklı mama sandalyeleri en sevdiğiniz araç gereç olacak. Bebeğinizin doğumundan itibaren salıncak olarak kullanılabilen sandalyeler hem bebeğinizin uyumasını kolaylaştıracak hem de büyüdüğünde mama sandalyesi olarak size yardımcı olacak. Müzik çalma özelliği ile bebeğinize güzel müzikler, ninniler dinletebilirsiniz ve güzelce uyumasını sağladığınız gibi oyunlar da oynayabilirsiniz. Ortalama 6 aylıkken dik oturmaya başlayınca mama sandalyesi olarak kullanabilirsiniz ve bebeğinizle sofra başında güzel vakit geçirebilirsiniz. Yemeği yedikten sonra da sallayarak yeniden uykuya dönmesini sağlayabilirsiniz.

Sallanan mama sandalyeleri modellerinden bazıları otomatik sallanma özelliğine sahiptir. Böylece bebeğinizi devamlı sallamak zorunda kalmazsınız. Kontrol panelinden ayarlanması sayesinde bebeğinizi ne kadar sallayacağını seçebilirsiniz. Telefonunuzdan da bağlanarak uzaktan da kontrol etme şansınız mevcuttur. Bebeğinizi sallarken çalacak ninnileri seçebilir ve güzelce uykuya dalmasını sağlayabilirsiniz.

Kendi Kendini Sallayan Sandalyeler ile Bebeğinize En İyi Konforu Sunun

Otomatik sallanan mama sandalyesinin bir başka özelliği ise bebeğinizin ağladığını fark edince kendini sallamaya başlamasıdır. Bu sayede bebeğiniz uyandığında korkmaz ve ağlamayı bırakır.

Bebeklerin oynamasını sağlayan mama sandalyeleri ile güzelce vakit geçirebilir ve her an bebeğinizi mutlu edebilirsiniz.

Büyüyen Bebeklerinize Uygun Mama Sandalyesi

Mama sandalyeleri size ve bebeğinize kolaylık sağlayan çok yararlı bir üründür. Bebeğiniz küçükken kucağınızda tutup beslemeniz kolay olsa da büyüdükçe bunu yapmanız zorlaşacaktır.  6 – 7 aylıkken kendi mama sandalyesine oturması hem sizin hem de bebeğiniz için kolaylık sağlayacaktır. Mama sandalyesi sayesinde yemek vaktinde bebeğiniz kendi başına oturarak kendi başına yemek yemeye alışır.

Bebeğiniz büyüdükçe kendi başına hareket etmek isteyecektir. Bu olmaya başladığında kontrol etmeniz oldukça zorlaşacaktır. Bebeğinizi bu durumda masa sandalyesine yerleştirmek ve tepsisine yemek koymak hem bebeğinizi mutlu edecektir hem de sizin rahat olmanızı sağlayacaktır.

Bebekler Mama Sandalyesine Her Zaman Oturabilir

Mama sandalyesini gün içinde dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Sadece yemek vaktinde değil, bebeğinizle ilgileneceğiz her vakitte sandalyesine oturtabilirsiniz. Bebeğiniz bu sayede sandalyeye daha hızlı alışacaktır.

Bebeğinizin Mama Sandalyesini Güzelce Temizlemediğinizden Emin Olun

Konu bebeklerimiz olduğunda hijyen ayrı bir önem taşımakta. Her eşyasını özenle temizleriz, kıyafetlerini özel bebek programlarında yıkarız, aynı şekilde mama sandalyelerine de dikkat etmeliyiz. Bebekler yemek yemeye başladıklarında elleriyle yemeye çalışırlar. Ancak elleriyle yerken mama sandalyesinin kirletebilirler. Bu durumda tepsiden alıp yemeye devam ederler. Tepsiniz temiz ise bebeğinizin bunu yapmasında bir sakınca yoktur. Tıpkı tabağınızın temizliği gibi, mama sandalyesi tepsisinin temizliği de bu yüzden önemlidir.

Mama sandalyesinin sadece tepsisi değil, her bir parçası güzelce temizlenmelidir. Bebekler hassas oldukları için en ufak şeylerden hastalık kapabilirler. Ancak hijyeninizi koruduktan sonra bu sorunu yaşamazsınız.

Mama sandalyesini temizlemek için uygulayabileceğiniz birkaç adım mevcuttur. Yemek bittikten sonra ilk olarak ıslak bir bezle sandalyeyi silin. Yemeğin kurumadan önce temizlenmesi oldukça önemlidir. Tepsi kısmını çıkartıp diğer bulaşıklarınızı yıkadığınız gibi yıkayabilirsiniz. Bulaşık sabunları ile temizleyebilirsiniz. Sandalyedeki kırıntıları da bezle silebilir ya da elektrikli süpürge ile çekebilirsiniz. Sandalyenin kalan kısmını silmek için sirke ve karbonat gibi doğal ürünler kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin Mama Sandalyesi İçin En Rahat Minderleri Seçin

Mama sandalyelerinde uzun vakitler geçirecek bebeklerin rahat oturması çok önemlidir. Bu yüzden sandalyede kullanacağınız minder son derece önemlidir. Birçok mama sandalyesinin kendine ait minderi oldukça rahattır. Bu yüzden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Mindersiz mama sandalyeleri için de ekstra minder alabilirsiniz. Alacağınız minderin bebeğinizi çok kaldırmayacağından emin olmanız gerekir. Yoksa bebeğiniz mama sandalyesi içinde rahat etmeyebilir, bacakları sıkışabilir veya rahatça yemek yiyemeyebilir. Bu yüzden sadece rahatlığını sağlayacak ufak bir minder bakmanız yeterli olacaktır.

Katlanabilir Mama Sandalyeleri ile Pratiklik Kazanın

Mama sandalyeleri işimize çok yarayan basit araç gereçlerdendir. Bebeklerin yemek yemesini, ebeveynlerin bebekleriyle ilgilenmesini kolaylaştırır. Yemek bittikten sonra da temizlenip bir kenara kaldırılır. Ancak mama sandalyesinin her zaman kaldırılacak bir yeri olmayabiliyor. Bu durumda katlanabilir mama sandalyesi kullanabilirsiniz. Pratik kullanım sunan mama sandalyeleri sayesinde hem yerden tasarruf edersiniz hem de kullanım kolaylığı sağlar. Standart mama sandalyelerine göre çok daha avantajlıdır. Katlanabilir mama sandalyeleri en çok tercih edilen mama sandalyelerindendir.

Mama Sandalyesi Kurulumu

Mama sandalyesini kurmak oldukça basittir. Modeline göre bazı adımlar değişiklik gösterse de standart mama sandalyelerinde kurulumun adımları bellidir. Öncelikle sandalyeyi belirlemeli ve ayaklarını hizalamalısınız. Ayaklarını taktıktan sonra da tepsisini takmanız yeterli olacaktır. Ardından varsa başka aparatlarını takabilirsiniz.

Mama Sandalyesi Seçerken Bebeğinizin Güvenli Olmasına Dikkat Edin

Bebeğinizin güvenliği için boyuna göre bir mama sandalyesi seçmelisiniz. Boyutu ayarlanabilir mama sandalyeleri de kullanabilirsiniz. Bu sayede kaç aylık olursa olsun rahatça oturabilir. Alacağınız mama sandalyesinin emniyet kemerine sahip olduğundan emin olmalısınız. Emniyet kemeri ve boya uygun mama sandalyeleri bebeğiniz için en güvenli ortamı oluşturacaktır.

 

BEBEK MAMA SANDALYESİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Mama Sandalyesi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Bebekler küçükken kucağınızda tutmak en rahat seçenek olabilir. Ancak, biraz büyüdükten sonra kucağınızda durmaktan rahatsız olmaya başlayacaktır. Sofraya beraber otururken bebeğiniz sizden bağımsız hareket etmek isteyebilir, kendi başına yemek isteyebilir. Bu durumlarda bebeğinizle ilgilenince kendinize vakit ayıramazsınız. Mama sandalyeleri sayesinde bebeğiniz sofraya sizin gibi dahil olabilir ve kendi başına yemek yemeyi öğrenebilir. Mama sandalyesinin önemi bu açıdan oldukça büyüktür.

Mama sandalyesi kullanmanın avantajlarından biri de bebeğin gelişimini desteklemesidir.  Sizinle masaya ayrı oturması bebeğe kendisinin de bir birey olduğunu öğretir ve büyüdüğünde kendi başına masaya gelme alışkanlığını kazanmış olur. Bu sayede yemek saatlerinde bir sıkıntı yaşamadan, rahatlıkla tüm aile masaya oturabilirsiniz.

Mama sandalyesinin ön kısmında kendine özel tepsisi vardır. Bu tepsiye bebeğinizin yemeklerini koyabilir ve kolayca yemek yemesini sağlayabilirsiniz. Böylece sofraya uzanma derdi yaşamaz, yiyeceklerine rahatça ulaşıp güzelce karnını doyurabilir.

Bebek Mama Sandalyesine Nasıl Oturtulur?

Bebekler mama sandalyelerinin ne olduğunu bilmedikleri için otururken farklı hareketler yapmayı deneyebilirler. Bu yüzden bebeğinizi oturturken çok yavaş ve nazik olmanız gerekir. Öncelikle mama sandalyesinin tamamen kurulmuş olduğundan ve her parçasının sağlam olduğundan emin olun. Ardından bebeğinizi yavaşça yukarıdan yaklaştırın. Bebek yavaşça inerken önce bacaklarının girmesini sağlayın. Bacakları girdikten sonra rahatça oturacaktır. Ardından emniyet kemerini bağlayabilir ve bebeğinizi güvenle tutabilirsiniz.

Bebeğim mama sandalyesinde oturmuyor” şeklinde şikayetleriniz varsa, uygulayabileceğiniz birkaç yöntem var. İlk olarak bebeğinizin sandalyeye alışması için zaman tanımanız gerekmektedir. Sandalyenin yanında biraz vakit geçirdikten sonra onun zararlı olmadığını anlayacaktır ve oturmaktan kaçmamaya başlayacaktır. Uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise oyuncaklardır. Sandalyeyi oyuncaklarıyla doldurduğunuzda bebeğiniz kendi isteğiyle sandalyeye oturmak bile isteyebilir.

Bebekler Kaç Aylıkken Mama Sandalyesine Oturabilir?

Bebekler büyüdükçe farklı şeyler öğrenirler. Öğrendikleri her yeni bilgide biraz daha büyürler. Bebeklerin öğrendikleri en önemli eylemlerden birisi de dik oturmaktır. Yaklaşık 6-7 aylıkken dik oturmaya başlayan bebekler, kendi başlarına destek almadan oturabilirler. Kendi başlarına dik oturmayı öğrenen bebekler güvenle mama sandalyesine oturtulabilirler. Eğer bebeğiniz daha küçükken dik oturmaya başladıysa yine mama sandalyesine oturtabilirsiniz.

4 Aylık Bebek Mama Sandalyesine Oturabilir mi?

Bebekler genellikle 4 aylıkken destek alarak dik oturabilirler. Ancak destek olmadan kolayca düşebilirler. Bu yüzden mama sandalyesine oturtmak istiyorsanız düşmeyecek şekilde destekli olduğundan emin olmalısınız. Bazı mama sandalyeleri emniyet kemerlerine sahiptir. Kemerli modeller ile bebeğinizin düşmemesini sağlayabilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler