Yüzey Temizleyici

Hanımlar ev temizliğine oldukça önem verir. Ancak bebek sahibi olduktan sonra, ev temizliği ayrı bir önem kazanıyor. Bebekler özellikle belirli bir yaş sonrası emeklemeye başlıyor ve evde bulunan tüm yüzeylere direkt olarak temas ediyor. Bu nedenle bebeklerin temas ettiği yüzeylerin temizliği de normalden çok daha dikkatli şekilde yapılıyor.

Bebekler tüm gün evde dolaştıktan sonra, ellerini yüzlerine ve ağızlarına götürürler. Ayrıca bebek refleksi olarak ,yerde buldukları her şeyin de tadına bakmak isterler. Dolayısı ile evde bulunan tüm yüzeylerin bebeklere zarar vermeyecek temizleyicilerle temizlenmesi, bebeklerin çeşitli virüslere karşı korunması, hastalanmaması ve enfeksiyon kapmaması için çok önemli.

Çamaşır Suyu Kullanmamalısınız

Bebek olan evlerde, içinde ağır kimyasal maddelerin bulunduğu çamaşır suyunun ya da standart yüzey temizleyicilerinin kullanılmaması tavsiye ediliyor. Bu malzemelerin içerilerinde bulunan kimyasal maddeler, hem bebeklerin soluması için oldukça zararlı hem de ağızla direkt temas ettiğinde kanserojen madde içerdiğinden dolayı sakıncalı. Bu nedenle bebekli evler için özel olarak üretilen yüzey temizleyicilerle evin temizlenmesi gerekiyor.

Bu ürünlerin diğer ürünlere göre en büyük farkı bileşenlerinin ve formüllerinin tamamen doğal ham maddelerden üretilmesi. İçinde diğer temizleyicilerde olduğu gibi kimyasal maddeler bulunmuyor. Genellikle organik ya da vegan şekilde üretilen bu temizleyicilerin, kokusu olmuyor ya da çok hafif ve solunmasında sakınca olmayan şekilde formüle ediliyor.

Kötü Kokuları Da Yok Ediyor

Bebekler için özel olarak üretilen yüzey temizleyiciler ortamda bulunan kötü kokuları yok etme özelliğine sahip. Çoğunda temizlik sonrasında ayrıca hoş bir koku da kalıyor. Bu ürünlerin yapımında kullanılan ham maddeler, temizlik sırasında suyla temas edince biyolojik olarak parçalanıyor. Evde bulunan silinebilir tüm yüzeyler için de rahatlıkla kullanılabiliyor. Diğer ürünlerde olduğu gibi silindikten sonra yüzeyde kalıntı bırakmıyor. İçeriklerinde petrokimyasal maddelerin hiç biri bulunmuyor. En büyük özelliklerinden biri de, içinde asit ve türevlerinin olmaması. Genellikle formüllerinde bitkisel noniyonik madde adı verilen, sağlığa zararlı olmayan bir ham madde, su, koku verici bitki özleri ve yağlar bulunuyor.

Bu ürünlerle ilgili annelerin en büyük endişesi, diğer ürünlerde olduğu gibi bebekler için gerekli hijyeni sağlayıp sağlayamadığıdır. Ancak bu organik yüzey temizleyicilerin sağladığı temizlik, normal kimyasal içerenlerden eksik değildir. Evi diğer ürünler gibi temizliyor ve yerde oluşan lekeleri de çıkarabiliyor.

 

 

 

 

Son Gezilen Ürünler