Sıralama

Yükseltici Basamak

Bebekler genellikle 1 yaş ve sonrasında en hareketli oldukları döneme girer. Yemek yeme ya da tuvalete gitme gibi ihtiyaçlarını kendileri karşılamak isterler. Bu dönemlerde tuvalet eğitimi de verildiğinden dolayı, çocuğunuzun tuvalet eğitimine yardımcı malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Yükseltici basamaklar da, tuvalet eğitiminde kullanılan oldukça faydalı ve pratik ürünlerin başında gelir.

Çocuklar için üretilen yükseltici basamaklar çeşitli malzemelerden üretilirler. Ergonomik yapılarının yanı sıra kaydırmaz şekilde tasarlanırlar. Çocukların kullanımı sırasında banyo zemininde kaymaması, istenmeyen kazaların da önüne geçer. Bu nedenle genellikle yapımında sert plastik, ahşap ya da kauçuk gibi ham maddeler kullanılır. Bu malzemelerin hiçbiri, çocukların sağlığına zararlı değildir. Üretilirken bu konuya ayrıca özen gösterilir. Basamakların birçoğu çok fazla yer kaplamayacak şekilde tasarlanır. Bu nedenle de banyoda ya da kullanacağınız yerde, yer sıkıntısına da sebep olmazlar.

Nerede Kullanacağınıza Göre Ölçülere Dikkat Etmelisiniz

Basamak alınırken, basamağın boyutları önemlidir. Çocuğunuzun yaşına uygun bir basamak tercih etmeniz, hem kullanım kolaylığı sağlayacak hem de tuvalet eğitimini daha kolay vermenize yardımcı olacaktır. Diğer bir konu ise basamağın nerede kullanılacağıdır. Sadece tuvalette kullanacaksanız, normal bir tuvalet eğitim basamağı yeterli olur. Ancak lavaboların boyu tuvalete göre daha yüksek olduğundan dolayı, aynı basamağı lavabo için kullanma konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle seçiminizi yaparken bu unsurların her ikisine de dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Çocuklar bu basamaklar sayesinde ellerini yıkama, dişlerini fırçalama ve tuvalet kullanma gibi çeşitli alışkanlıkları da kolayca edinebilirler. Basamaklar tek katlı ya da iki katlı olacak şekilde üretilirler. Fazla yüksek olmazlar. Çocukların boylarına ve yaşlarına göre, farklı yükseklikte basamaklar vardır.

Basamağı alırken, kaydırmazlık özelliğine mutlaka dikkat etmeniz bir diğer tavsiyemiz. Banyo zeminleri her zaman kuru olan yerler değildir. Islaklık varsa ve çocuğunuz basamağın üzerindeyken basamak kayarsa, ev kazaları yaşanabileceğini unutmayınız. Ayrıca kaydırmaz bile olsa, çocuğunuzun basamağa alışma ve tuvalet eğitiminin başlarında onu yalnız bırakmamanızı tavsiye ederiz.

Yükseltici basamaklar, basamağın cinsine göre farklı fiyat özellikleri gösterir. Çok sayıda modeli olan basamaklar, her bütçe için uygun fiyat seçenekleri ile BABYMALL’da kolaylıkla bulunabilir.

 

 

 

Son Gezilen Ürünler