Termaller Ve Isı Yastıkları

Bebeğinizin gaz sancıları tuttuğunda ya da yataklarını önceden ısıtmak istediğinizde, ısı yastıkları ve termal yastıkları kullanabilirsiniz. Çok sayıda modeli bulunan, kullanımları da oldukça güvenli ve kolay olan ürünlerdir. Bebekler üzerindeki sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi de sizi mutlu edecek.

Bu yastıklar kiraz çiçeği ya da kanoa gibi tohumların, ısıyı sıcak tutmasından ve bulunduğu ortama dengeli şekilde yayılmasından faydalanılarak kullanılıyor. Bebeklerde gaz sancıları için doğal bir ilaç olan bu yastıklar, BabyMall anneleri tarafından sevilerek kullanılıyor.

Özellikleri

Yastıkların en önemli özelliği termal olmaları, ısıyı sabit şekilde tutmaları ve doğal malzemeden üretilmesi olarak öne çıkıyor. Isıtması ve kullanımı da çok pratik. Bebekler için risk teşkil edebilecek sıcak su torbası ya da içinde kimyasal jeller bulunan plastik torbalar gibi ürünlerin aksine akma, delinme ya da yanma gibi sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz bulunmuyor. Dolayısıyla tamamen güvenli ürünler olarak biliniyor. Bebekler için ergonomik şekilde tasarlanan yastıklar, aynı zamanda esneyebilen bir yapıya da sahip. Yastıkların dışında bulunan kılıf istendiğinde yıkanabiliyor. Yastıklar ortamın da sıcaklığına bağlı olarak, sıcaklıklarını yaklaşık 1 saat boyunca koruyabiliyor. Yastıkların bir diğer işlevi de soğutulabilmesi. Bebeklerin ateşi çıktığında ya da çok sıcak yaz günlerinde soğuk olarak da kullanılabiliyor.

Kullanımı

Yastıklar hem mikrodalga fırında hem de normal fırında ısıtılabiliyor ama bizim tavsiyemiz mikrodalga da değil normal fırında temiz bir tel üzerinde ısıtmanız yönünde. 100 derece ısıttığınız fırında, ortalama olarak 15 dakika kalan yastık 1 saate kadar sıcak kalabiliyor. Soğutmak içinse bozdolabında bekletebilirsiniz. Derin dondurucu da bekletmek isterseniz, yastığı su ya da nem geçirmeyen bir poşete koymanızı tavsiye ederiz.

Yastıklar özellikle bebeklerin yataklarını önceden ısıtmak için ya da gaz sancılarını gidermek için kullanıldığından doğal içeriğe sahip. Doğal içeriği, organik kumaştan oluşan dış yüzeyiyle tamamen bebeklerin kullanımına uygun şekilde üretiliyor. Yapılarında kullanılan dolgu sayesinde, bebeğin istediği şekilde hareket etmesine olanak sağlıyor ve istenilen şekli rahatlıkla alabiliyor. Diğer sıcaklık veren ürünlere göre de çok daha güvenli olduğu için, annelerimiz tarafından özellikle soğuk kış günlerinde tercih ediliyor. 

Son Gezilen Ürünler