Pil

Pil; elektronik cihazları çalıştırmak için gerekli olması sebebiyle, her zaman ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer alır. Özellikle, bazı oyuncakları çalıştırmak için dayanıklı ve uzun ömürlü piller kullanılır. Çocukların zihinsel gelişimi için faydalı olan pek çok oyuncak da pil ile çalıştırılır. Sesli, hareket eden ve ışıklı oyuncaklar için uzun ömürlü piller kullanmak gerekir. Baby Mall, ince ve normal boyutlardaki alkalin kalem pilleri kullanıcılara sunar.

Pil ve Oyuncaklar

Elektronik özellikleri bulunan oyuncakların kullanılabilmesi ve işlevlerini yerine getirebilmesi için kullanılan piller, oyuncağın yaşam kaynağıdır. Günümüzde; oyuncak firmaları genel olarak oyuncakları ses, ışık ve devinim işlevlerine sahip olarak üretiyor. Doğal olarak da bu oyuncaklar çocukların ilgisini daha fazla çekiyor. Rengârenk ışıkları olan, ses çıkarıp dikkat çeken, hareket ederek çocukları heyecanlandıran bu oyuncakların pil olmadan çalışması imkânsız. Bundan dolayı, bir oyuncak alırken yanında pil de almak durumunda kalıyoruz. Kısa sürede biten veya akan pil kullanmaktansa, elektronik özellikleri bulunan oyuncaklarda alkalin piller kullanılmaktadır.

Pil Çeşitleri

Satın alacağınız oyuncağa göre pil kullanmak durumundasınız. Baby Mall’da her oyuncağa göre pil çeşidi bulunmaktadır. AAA piller, ince kalem pillerdir. Küçük olduklarından, az enerjiye ihtiyacı olan oyuncaklarda kullanılır. AA piller, herkesin bildiği ve kullandığı kalem pillerdir. C ve D piller, kısa ve şişmandır. PP3 piller ise, priz şeklindedir ve güçlüdür. Bu yüzden daha çok enerjiye ihtiyacı olan oyuncaklarda kullanılır. Satın aldığınız oyuncak hangi tür pile ihtiyaç duyarsa duysun, kaliteli bir markadan dayanıklı piller almakta yarar vardır. Çünkü satın aldığınız pil, kısa sürede bitebilir ve bu yüzden çocuğunuzun oyunu yarım kalabilir.

Baby Mall’da aradığınız tüm pil çeşitlerini bir arada bulabilirsiniz.

  • İnce kalem pil
  • Normal kalem pil
  • Kısa ve şişman pil

çeşitleri ile oyuncakların çalışmasını ve işlevlerini yerine getirmesini sağlayan piller sizi yarı yolda bırakmaz. Pil alırken oyuncağın hangi tür pili kullandığını öğrenmelisiniz. Buna uygun kaliteli, alkalin pilleri de tercih edebilirsiniz. Bu tür piller, diğerlerine göre %50’den fazla tasarruf sağlar.

Son Gezilen Ürünler