Sıralama

Meyve Filesi ve Emziği

Meyve filesi ve emziği, bebeklerin meyveleri daha kolay bir biçimde yemesini sağlar. Ek gıdaya geçen bebeklerin eline meyvelerin verilmesi imkânsızdır. Çünkü meyveleri koparamazlar ya da kopardıkları parçayı yutamazlar. Bu da boğulma riskine neden olur. Bebeklerin ek gıdaları güvenli bir biçimde yemesi için tercih edilen bu ürünle, bebekler meyve ve sebzelerin tadını almış ve karınlarını doyurmuş olurlar. Bebeklerin yeme içme alışkanlığı kazanmasını sağlayan araçlardan biri olan meyve filesiyle emziği, temizlik açısından da son derece pratik bir üründür.

Ek Gıdalara Geçişte Yardımcıdır

6 aylık olan bebeklere, ek gıdalar verilmeye başlanır. Silikon malzemeden yapılan ve üzerinde delikler bulunan ürünün tutacak kısmı vardır. Pek çok deliği bulunan ürün, meyve ve sebze püresi sayesinde bebeği besler. Bebek, bu ürünü dişleri çıkarken diş kaşıyıcısı olarak da kullanır. İnce motor becerilerilerini geliştiren meyve filesi ve emziği, bebeğin özgüvenini de artırır. Püre yedirmek kimi zaman zor olabilir. Özellikle kaşıkla yediriyorsanız, etrafın kirlenme ihtimali de vardır. Meyve fileleri ve emzikleri, pürelerin etrafı kirletmesini önlediğiiçin de anneler tarafından sıkça kullanılır. Ucundaki delikler, bebeklerin ihtiyacı kadar püreyi alabilmesini sağlar.

Niçin Meyve Filesi ve Emziği Kullanılmalıdır?

Ek gıdalara geçen bebeklere farklı yiyecekleri yedirmek zor olabilir. Henüz lezzetlerine alışmadıkları sebze ve meyveleri reddedebilirler. Meyve filesiyle emziği, yeme içme işini eğlenceli hâle getirir. Bebek, kendi başına beslenmeyi öğrenir. Bebeğinizin bir oyuncak gibi oynayabileceği meyve emziği ve filesi, onun zaman geçirmesine de yardımcı olur. Birbirinden farklı tasarımlarla üretilen ürünler, silikon malzemeden yapıldığı için yumuşaktır. Bebeğiniz rahatça dişleyebilir ya da emebilir.

Meyve filesi ve emziği, bebeklerin keşfetme duygularını da tatmin eder. Meyve filesinin ve emziğinin içinde ne olduğunu merak eden bebek heyecanlanır ve ürünü hemen ağzına alır. Bu da sadece merak duygusunu tatmin etmez, bebeğin iştahını da artırır. Soğutulmuş olan sebze ve meyveleri de koyabileceğiniz ürünü, kullandıktan sonra iyice yıkamalı sebze ve meyve artıklarını temizlemelisiniz. Sonraki kullanımlardan önce, bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz.

 

 

Son Gezilen Ürünler