MAYO BEZLER

Mayo bezler bebeklerin havuzda, kumsalda, su parkında ve denizde rahatça hareket etmesi için özel olarak üretilmektedir. Yaz aylarında en çok tercih edilen bez türüdür. Mayo bezler pratik kullanımlarıyla yazı daha eğlenceli hale getirir. Çocuğunuzla tatile giderken veya yüzme kursuna katılırken mayo bezleri kullanabilirsiniz. Mayo bezleri diğer bezlerden ayıran en önemli özelliği, suya dayanıklı dış yüzeye sahip olmaları sayesinde su alarak şişmemeleridir. Günlük olarak kullanılan diğer bezlerin içerisinde yer alan emici yüzeyler, sıvıyla temas ettiğinde şişer. Özel içeriği ile üretilen mayo bezler su tutmaz, şişmez ve bezde sarkmalara neden olmaz. 

Su Kazalarına Karşı Önlem Alırsınız

Mayo bezler sıvıları tutmazken, bebek gaitasını içerde tutmak üzere tasarlanmıştır. Özel emici iç yüzeyi sayesinde suda yaşanacak kazaları engeller. Bacağı ve bel bölgesini saran elastik yapısıyla, bebeğinizin kısıtlanmadan suyun içinde rahatça hareket edebilmesini sağlar. Tek kullanımlık olarak üretilen mayo bezler, diğer bezler gibi hijyeniktir.

Mayo bezler arasında bir tercih yaparken, kullanım kolaylığı sağlayıp sağlamadığına dikkat etmeniz gerekir. Bazı mayo bezler yapışkan yan bantlara sahiptir. Yapışkan yan bantların suyla temas ettiğinde açılmayacak şekilde sağlam olması gerekir. Diğer yandan, külot şeklinde olan mayo bezler ise bebeğinizin vücudunu çok sıkmamalıdır. Çok sıkan bezler, çocukların gün içinde sürekli çekiştirmesine neden olur. Bu da nemli ortamlarda kullanılan mayo bezlerin, hassas ciltlere sahip bebeklerde tahrişe neden olmasına yol açar. Böyle bir sorunla karşılaşılmaması için kullandığınız mayo bez, külot şeklinde olsun ya da olmasın, mutlaka yumuşak bir dokuya sahip olmalıdır. Buna ek olarak, bebeğinizin kilosuna uygun mayo bezleri tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Çünkü büyük beden bezlerde sızdırma problemi ortaya çıkarken, küçük gelen mayo bezler pişiğe neden olabilir. Mayo bezler, giydirirken ve çıkarırken pratik olmalıdır. Esnek bantların sert olması, bez değişimlerinde zorlanmaya ve tahrişe neden olabilir. Külot şeklindeki mayo bezler, yanlardan kolayca yırtılarak çıkarılabilir.

Mayo bezlerin üzerinde yer alan eğlenceli figürler, çocukların ilgisini çekecek şekilde tasarlanır. Mayo bezler, çocuğunuzun sudan korkmaması ve bez alışkanlığının değişmesi nedeniyle kendisini huzursuz hissetmemesi için görsel zenginliğe sahiptir. Suya alıştırma aşamasında, süreci daha eğlenceli hale getirmek için çocuğunuzun dikkatini mayo bezler üzerinde yer alan eğlenceli figürlere çekebilirsiniz.

Çocuğunuzla geçirdiğiniz güzel anların bir sağlık problemine yol açmaması için, mayo bezler tercih edebilirsiniz. Baby Mall sayesinde istediğiniz mayo bezler, bir tıkla kapınıza kadar gelir.

Son Gezilen Ürünler