Makarna

Makarna, ek gıdaya geçen bebekler için kullanılabilecek katı besinler arasında yer alır. Küçük büyük herkesin keyifle tükettiği makarnalar, markalar tarafından bebeklere özel formüller ile üretilir. Sade makarnaların yanı sıra sebzeli ve tahıllı makarnalar, bebekler tarafından iştahla tüketilir. Küçük boyutlarda kesilen makarnaları, bebeğiniz rahatlıkla yiyebilir. Bebeğinizin karnı sağlıklı şekilde doyar. Baby Mall’da farklı markaların ürünlerini bir arada bulabilirsiniz.

Makarna Çeşitleri

Makarnalar, mutfaklarımızdaki en temel gıdalardan biridir. İçlerine farklı malzemeler eklenerek de pişirilebilen makarnaları, evinizde rahatlıkla ve hızlıca hazırlayabilirsiniz. Anneler bebeklerinin beslenmesi için farklı makarna tariflerini denerken, bazen aradıkları lezzetle karşılaşmayabilirler. Bebekler, bu makarnaları beğenmeyebilir ve bu lezzetleri tatmayı istemeyebilir. Ancak markalar, annelere bu konuda destek olmak için birbirinden farklı makarna çeşitleri üretmiştir:

  • Karışık Sebzeli Makarna
  • Ispanaklı Makarna
  • Bakliyatlı Makarna
  • Nohut Makarnası
  • Kırmızı Mercimekli Makarna
  • Yeşil Mercimekli Makarna
  • Havuçlu Makarna
  • Sade Makarna

Makarnaların içerisindeki sebzeler ve tahıllar, bebeklerin farklı vitaminleri almasını sağlar.

Sağlıklı Makarnaların Hazırlanması

Bebek makarnalarını pişirmek hiç de zor değildir. Kendiniz için yaptığınız tarifleri kullanarak, makarnaları pişirebilirsiniz. 50 g makarnayı (hemen hemen 1 avuç) küçük bir tencereye koyun. Malzemelerin üstünü 1-2 parmak geçecek düzeyde kaynar su ekleyin. 1 tatlı kaşığı tereyağıyla 10-12 dakika orta ya da kısık ateşte, suyunu çekecek kadar pişirin. Gerektiği zaman az miktarda kaynar su ekleyebilirsiniz. İsterseniz farklı bir malzemeyle ve yoğurtla kullanabilirsiniz. Bu arada küçük bir püf noktası verelim. Makarnayı süzerek pişirmeyin, çünkü vitamini kaybolur. Vitaminini kaybetmemesi için, çektirme yönetimiyle pişirmeyi tercih edin. 

Baby Mall Annelerin Tercihi

Annelerin ve bebeklerin tüm ihtiyaçları Baby Mall’da. Giyimden gıdaya, temizlik ürünlerinden beslenme gereçlerine, oyuncaklardan atıştırmalıklara kadar aradığınız her şeyi sitemizde bulabilirsiniz. Ek gıdaya geçen bebeğiniz için kullanabileceğiniz tüm ürünleri, tek tıkla kapınıza kadar getirtebilirsiniz. Makarna çeşitleriyle de iddiasını devam ettiren Baby Mall’daki tüm gıda ürünleri, kalite kontrolden geçmiştir. Doğal ve katkısız makarnalar, ev yapımı tadındadır. Bu özelliğinden dolayı bebekler, mutlu bir biçimde tüketir. Bebeklerin ihtiyacı olan malzemeler dengeli olarak kullanılır. Bu sayede bebekler, gerekli tüm vitaminleri de almış olurlar.

Son Gezilen Ürünler