Sıralama

Havlu

Özellikle yaz aylarında, tıpkı yetişkinler gibi bebekler de sık sık banyoya ihtiyaç duyuyor. Bebekler için kullanılan banyo havluları, cilde direkt temas ettiğinden dolayı özenle ve dikkatli şekilde seçilmesi gerekir.

Bebek havluları bebekler için özel üretilen ürünlerdir. Bu yüzden, diğer havlulara göre biraz daha farklı özellikleri bulunur. Bebek havlularının emicilik özellikleri standart havlulara göre çok daha yüksektir. Banyodan çıkan bebeğin tamamen sarılmasını sağlayarak, hızlı bir şekilde üzerindeki tüm suyu emecek ve üşümesini engelleyecek özelliklerde üretilirler. Standart havlularda bulunan sentetik ipler ya da polyester gibi malzemeler kullanılmadan dokunurlar. Tamamen organik ve doğal, yüzde yüz pamuk iplikler kullanılarak dokuması yapılır. Bebeklerin ciltlerinin tahriş olmaması için normalden çok daha yumuşak bir yapıya sahiptirler. Kumaşları anti alerjiktir, kanserojen madde içermeyen şekilde üretilirler. Havluların tasarımında genellikle çizgi kahramanlar bulunur. Farklı renklerde ve modellerde de üretilebilirler.

Çeşitleri

Bebek havluları evde çok sık kullanılan ürünlerdendir. Bazı bebek havluları, banyo sonrasında bebekleri kurulamak için kullanılacağı gibi bazı bebek havluları da küvetin içine serilmek üzere ya da suya giren bebeğin vücuduna sarmak için tasarlanır. Bu şekilde olan havlular ayrı olarak da normal bebek havlu takımı içine dâhil şekilde de satılabilir. Bu havlular normal havlulara göre çok daha ince yapıdadır.

Bir de bebekler için özel olarak tamamen elde dokunarak hazırlanan ipek ve organik havlu türleri vardır. Bu ürünler yüzde yüz pamuk olan havlulara göre biraz daha yüksek fiyatlıdır ama özellikle pamuk ipek karşımı ile dokunanlar ekstra bir yumuşaklık sağlar. Bebeğinizin kendisini pamukların içindeymiş gibi hissedeceğinden emin olabilirsiniz. Oldukça hassas olan bu havlular da, son zamanlarda annelerin en sık tercih ettiği ürünler arasında yerini almıştır.

Havluların Temizliğine Dikkat Edilmeli

Bebek havlularının bakımı da en az bebek bakımı kadar önemlidir. Havlunun temizliğini sağlamak için düzenli şekilde uygun bir bebek deterjanı ve yumuşatıcısı ya da bebek sabunu ile yıkanması tavsiye edilir. Havlular çabuk kurusa da ıslak kaldığı süre boyunca, bakterilerin oluşma ihtimaline karşı düzenli olarak yıkanmalıdır. Farklı boy, desen ve çeşitlerdeki bebek havluları her bütçe için farklı tasarımlarla üretilir ve annelerin beğenisine sunulur.

 

Son Gezilen Ürünler