Sıralama

Hamile Külodu

Hamileliğin her ayında kadınların vücudu değişir. Hormonların normalden çok daha fazla çalışması, vücuttaki fiziksel değişimlerle birleşir. Bu da doğal olarak annenin kıyafetlerinin de değişmesine neden olur. Hamileliğin ilk aylarında giyilen kıyafetler, anne için zamanla rahatsız edici ve karnı sıkar hale gelir. Bu nedenle de annenin tüm kıyafetleri bedeninde olan değişikliklere göre alınır.

Hamilelik döneminde hormonların sürekli çalışması nedeni ile gebeler normalden çok daha fazla terlerler. Bu dönemde giyilmesi gereken iç çamaşırları ve kıyafetler de vücuttaki bu değişimler göz önüne alınarak seçilir. Terletmeyen, doğal ipliklerden, organik şekilde üretilen iç çamaşırları; annelerin gebelik dönemlerinde en çok kullandıkları ürünlerin başında gelir.

Gebelik döneminde anneleri en çok zorlayan konulardan biri de normal külotların, karın sürekli büyüdüğü için karnın üzerinde ister istemez yarattığı baskıdır. Bu nedenle anne adaylarının bu dönemde doğru iç çamaşırı kullanması hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Hamile Külodu Özellikleri

Genellikle düşük bel külot olarak bilinen tasarımlar, annenin göbeğini lastik kısmından kestiğinden rahatsızlık yaratır. Bu nedenle kullanılması çok tercih edilmez. Bu dönemde uygun bir hamile külodunun giyilmesi, annenin konforunu ciddi şekilde etkiler. Hem evde hem de dışarıda rahat şekilde hareket etmesini sağlar.

Hamile külotları tamamen anne adayları için tasarlanan, karnı tamamen kaplayan, lastikleri sıkmayan ve kesme yapmayan ürünlerdir. Üretimlerinde genellikle yüzde yüz pamuklu kumaşlar kullanılır. Pamuklu kumaş nefes alan özellikte olduğundan dolayı terletmez ve cildin tahriş olmasına sebep olmaz. Lastiksiz ya da dikişsiz olarak da üretilen hamile külotları, hamilelik dönemi boyunca annenin karnı büyüdükçe kendiliğinden genişler ve anne için oldukça konforlu bir iç çamaşırı haline gelir.

Hamilelik sonrasında da kullanılan hamile külotları, yüksek sıvı emiciliği özellikleri sayesinde oldukça faydalıdır. Ayrıca tek kullanımlık şekilde üretilen hamile külotları da vardır. Bu külotlar genellikle hamileliğin son aylarını yaşayan anne adayları tarafından tercih edilir. Kullanım rahatlığı veren tek kullanımlık hamile külotları, farklı bedenler için tasarlanan ürünlerdir. BABYMALL her bütçe için kolaylıkla edinilebilen hamile külotlarını, farklı renk ve desenlerde size sunar.

Son Gezilen Ürünler