Sıralama

Bebek Güneş Ve Yaz Ürünleri İle Bebeğiniz Tatilin Keyfini Çıkaracak!

Dört mevsim değişen dünyaya karşı bebeğinizin duyduğu merak ve keşfetme arzusu, oldukça kıymetli anılar yaratmanız için bir fırsattır. Kış aylarında yağan kar bebeğinizin kalbinde nasıl bir heyecan oluşturuyor ve bir merak unsuru oluyorsa yaz aylarında da deniz, kum ve güneş üçlüsü bebeğinizin mevsimlik dostları olacaktır. Öte yandan plaj hayatının yıpratıcı etkileri olduğu da açıktır.

Yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından korunmak yalnızca konforlu bir tatil geçirmenizi sağlamakla kalmaz ayrıca çeşitli cilt problemlerinin önlenmesinde de etkili olur. Öte yandan tuzlu su ve güneşin birleşen etkisiyle cilt tahrişleri ve aşırı kuruluk problemi de gözlenebilir. Bebeklerin ciltlerinin yetişkinlerin ciltlerine oranla çok daha ince ve hassas oldukları da göz önünde bulundurulmalıdır. Bebeğinizin narin cildini yaz aylarının keyifsiz unsurlarından olan sivrisineklerden de korumanız gerekir. Dolayısıyla yaz aylarının vazgeçilmez üçlüsü olan deniz, kum ve güneş; ancak bebeğinizin narin cildini korumanıza yardımcı olan bebek bakım ürünleri ile birleşirse eğlenceli olacaktır.

BabyMall olarak bebeğinizle biriktirdiğiniz her anının özel olduğunu biliyoruz. Miniğinizle geçirdiğiniz yazların keyfi hiç bölünmesin diye onu güneşin zararlı etkilerinden koruyacak bebek güneş koruyucu kremlerini, bebeğinizin narin cildinin yaz güneşiyle tazelenmesi için bebek cilt bakım ürünlerini, neşeniz davetsiz misafirlerle bölünmesin diye bebek sinek kovucularını uygun fiyat ve yüksek kalite garantisiyle sizlere sunuyoruz.

Bebek Güneş Ve Yaz Ürünleri

Tuzlu suyun ve güneşin cilt üzerindeki olumsuz etkileri herkes tarafından bilinmektedir. Bu etkiler, bebeğinizin hassas cildi üzerinde daha ciddi olumsuzluklara sebep olabilir. Yaz aylarında bebeğinizi cilt sağlığı açısından zararlı UV ışınlarından, güneş yanıklarından, kızarıklıklardan ve cilt kuruluğundan korumak için bebek güneş koruyucu seçenekleri ile doğal haşere kovucu ve cilt yenileyici ürünler devreye giriyor.

Bebek Güneş Kremleri

Bebek güneş ürünleri arasında olmazsa olmaz ürün bebek güneş kremi alternatifleri arasından seçeceğiniz bir bebek güneş koruyucu olacaktır. Yaz aylarında bebeğinizin vücudunu daha az kapatan ince kıyafetler kullanırsınız ve güneşte kalma süreniz de artar. Bu durumun bebeğinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmasız hale getirmemesi amacıyla güneş koruyucular kullanılmalıdır.

Bebek güneş kremi ürünlerinin yanı sıra güneş losyonları ve güneş sütleri de bebek güneş koruyucuları arasında yer almaktadır. Güneş losyonları ve güneş sütleri, güneş kremlerine kıyasla daha ince ve hızlı emilen yapılara sahiptir. Güneş kremleri ise yoğun yapıları sayesinde cildi daha uzun süre ve daha etkili şekilde korumaya yardımcı olurlar.

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, cilt lekeleri gibi olumsuzlukların önüne geçmek için güneş koruyucuların dört mevsim kullanılması gerekir. Özellikle bebeğinizin narin cildi güneşin olumsuz etkilerine çok daha açık olduğundan dolayı bebeğinizin vücudunun açıkta kalan bölgelerine uygun miktarda güneş kremi uygulamadan dışarı çıkmamanız önerilir.

Tazeleyici Ve Koruyucu Ürünler

Yaz aylarında bebeğinizin cildinin güneşin zararlı etkilerinden korunmasında bebek için güneş koruyucu kremlerin yanı sıra tazeleyici ve koruyucu ürünlerin de etkisi büyüktür. Bebeğinizin gün boyu plajda güneş ışınlarına, sıcak rüzgarlara ve tuzlu suya maruz kalan narin cildinin tazelenmesi için nemlendirici bir bakıma gerek olacaktır. Tazeleyici ve koruyucu ürünler, bebeğinizin cildine ihtiyaç duyduğu bakımı sağlar. Öte yandan bu ürünler kimi zaman yaz aylarının davetsiz misafirleri olan sivrisinekler üzerinde de kovucu etkiye de sahip olabilir.

Sivrisinekler, özellikle sıcak dönemlerde ortaya çıkan ve kan emen haşerelerdir. Sivrisinek ısırıkları bebeğinizin pamuksu cildinin üzerinde kaşıntılı kırmızı izler bırakabilir. Bebeğinizi bu durumdan korumak amacıyla bu ürünlerden faydalanabileceğiniz gibi sivrisinek ısırıklarının oluşması durumunda bebeğinizin cildini rahatlatmak amacıyla da bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Tazeleyici ve koruyucu ürünler sprey ve roll-on formatında bulunabilir. Geniş kapsamlı ve hızlı uygulama için sprey formatlı ürünlerden yararlanabilirsiniz. Bölgesel koruma ve rahatlama amacıyla yoğun ürün uygulaması yapmak için ise roll-on şeklindeki ürünler daha faydalı olacaktır.

Bebek Güneş Ve Yaz Ürünlerinin Önemi

Yaz ayları; dikleşen güneş ışınları, sıcak havalar ve özellikle akşamları ortaya çıkan haşereler sebebiyle kimi zaman keyifsiz ve hatta tehlikeli hale gelebilir. Bu etkenlerin zararlı yanlarından korunup keyifli bir yaz tatili geçirmek için, güneş ve yaz ürünlerinden faydalanmanız gerekir.

Bebeklerin sağlıkları ve narin ciltleri, yaz aylarının olumsuz yanlarından etkilenmeye oldukça müsaittir. Bu sebeple bebeğinizi öğlen saatlerinde dışarı çıkarmamanız, yaz aylarında bebek arabasının güneşliğini mutlaka kapalı tutmanız, bebeğiniz için uygun bir güneş kremi kullanmanız ve güneş kremini periyodik aralıklarla tazelemeniz önerilir. Ancak plaja gittiğinizde bebeğinizi her zaman korunaklı bir alanda tutmanız mümkün olmayabilir. Bebeğiniz gölgede bulunmadığı her an, ipeksi cildi güneşin zararlı etkilerine maruz kalacaktır.

Güneş kremleri, UV ışınları adı verilen ve cilt üzerinde olumsuz etkilere sahip güneş ışınlarına karşı cilt üzerinde koruyucu bir bariyer işlevi gören ürünlerdir. Bebekler için güneş kremleri ise bebeğinizin sağlığına zararlı içerikler barındırmayan, bebeğinizin hassas cildini tam anlamıyla korumaya alan özel güneş ürünleridir. Bebek güneş koruyucu krem, losyon ve sütlerin kullanımı sayesinde bebeğinizin cildini korumaya alarak plajın tadını gönlünce çıkarmasını sağlayabilirsiniz.

Gün boyu güneş altında eğlendikten sonra bebeğinizin cildi kızarabilir, kuruyabilir. Böyle durumlarda yatıştırıcı ve nemlendirici bebek ürünleri devreye girecektir. Bu ürünler genelde sivrisinek gibi haşerelere karşı da koruyucu özelliğe sahiptir. Bebeğinizin sağlığına zararlı olmayan içeriklerle oluşturulmuş bebek yaz ürünleri ile bebeğiniz yaz aylarından keyif alacak. Diğer yandan ise bebeğiniz güneşin cilt üzerindeki zararlı etkilerinden korunacak, bebeğinizin cildi bakımlı hale gelecek ve sivrisinek ısırıklarına karşı da korunmuş olacak.

Bebek Güneş Kremi Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İçerik

Bebeğiniz için kullanacağınız her ürünün içeriği oldukça önemlidir. Güneş kremleri arasında da anti alerjik özelliğe sahip olan ve mümkün olduğunca doğal içerik barındıran ürünlerin seçilmesi gerekir. Alerjen etkinin azaltılması için parfümsüz ve kokusuz güneş kremleri tercih edilebilir. Ayrıca güneş kreminin koruyucu etkisinin ve koruma süresinin artması açısından suya dayanıklı olmasına da dikkat edilmelidir. Bu sayede bebeğiniz denizde ya da havuzda bulunurken de tam koruma altında olacaktır.

 Koruma Faktörü

Güneş koruyucu ürünlerde koruma faktörü değeri SPF kavramı ile ifade edilir. Uzmanlar, bebek güneş koruyucu ürünlerinde en az 15 SPF’lik koruma faktörü bulunması gerektiğini vurgulamaktadır. Bebek güneş koruyucuları genelde 50 faktörlük koruma sağlamaktadır.

Kullanım Alanı

Bebeğinizin yüzü, vücudunun diğer kısımlarına kıyasla daha hassastır. Dolayısıyla bebeğinizin yüzünde kullandığınız ürünler ile vücudunda kullandığınız ürünler arasında kimi zaman ayrım yapmanız gerekebilir. Güneş kremlerinde de bu ayrıma rastlamanız mümkündür. Bazı güneş kremlerinin içerikleri, yüz bölgesinde kullanıma uygun değildir. Bu sebeple güneş kremini bebeğinizin yüzünde de kullanmayı planlıyorsanız, içeriğinde oksibenzon yerine titanyum oksit ya da çiko oksit bulunduran güneş kremlerini tercih etmeniz önerilir.

Spektrum Değeri

Güneş ışınlarının geliş açılarıyla oluşturulan skalaya “spektrum” adı verilir. Bebeğiniz için seçeceğiniz güneş koruyucu ürünün geniş spektrumlu olması, yani hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruyucu etki göstermesi gerekir. Güneşin zararlı ışınları arasında yer alan UVA ışınları cildin alt tabakasını etkilerken UVB ışınları ise cildin üst tabakasını etkiler. UVA ışınları cilt kanseri gibi tehlikelere yol açarken UVB ışınları güneş yanıklarının ve güneş lekelerinin oluşmasında rol oynar. Bebeğinizin hassas cildini tüm bu tehlikelerden korumak için, seçtiğiniz güneş koruyucu ürünün geniş spektrum değerli olmasına dikkat etmeniz gerekir.

 

BEBEK GÜNEŞ VE YAZ ÜRÜNLERİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Bebekler İçin Güneş Kremini Büyükler Kullanabilir Mi?

Bebeğinizin cildi ile sizin cildiniz birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bebeklerin ciltleri yetişkinlerin ciltlerine kıyasla çok daha ince ve hassastır. Bebeklerin ciltlerinin asidik değerleri de yetişkinlerin ciltlerinden farklıdır. Dolayısıyla bebek ürünleri bebeğinizin cildinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak geliştirilecektir. Bebek cilt ürünleri yetişkinlerin ciltlerinde olumlu etkiye sahip olmadığı gibi bebek güneş kremleri de yetişkinler üzerinde yeterli koruyucu etkiye sahip değildir. Bu sebeple bebek güneş kremlerinin yetişkinler tarafından kullanılmaması önerilir.

Çocuklarda Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?

Çocukların ciltlerini güneşin zararlı etkilerinden korumak amacıyla UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili olacak geniş spektrumlu, en az 15 faktörlük korumaya sahip güneş kremleri tercih edilmelidir. Güneş kreminin koruyucu etkisini artırmak amacıyla suya dayanıklı ürünler tercih edilebilir. Parfümsüz güneş kremleri kullanım kolaylığı sağlarken anti alerjik özelliği de destekleyecektir.

En İyi Güneş Kremi Hangisi?

En iyi güneş kremi, sizin cildiniz için uygun olan ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan güneş kremi olacaktır. Bebeğiniz için en iyi güneş kremi ise UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili, en az 15 faktörlük korumaya sahip, doğal içerikli ve anti alerjik ürünler olacaktır. Bebeğinizin cildinde kullanacağınız güneş kreminin içeriğinde oksibenzon bulunmaması da oldukça önemlidir. Bu sayede bebeğinizin cildini korurken sağlığını da ihmal etmemiş olursunuz.

 

Güneş Koruyucu Bebek Sütü Nedir?

Güneş koruyucu sütler, güneş kremlerine kıyasla daha ince bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla güneş sütleri cilt üzerine daha rahat ve hızlı uygulanabilirler ve cilt tarafından daha hızlı emilirler. Öte yandan güneş koruyucu sütlerin koruyucu etkilerini muhafaza edebilmeleri için güneş kremlerine kıyasla daha sık tazelenmeleri gerekir. Güneş koruyucu sütler, yoğun nemlendirme etkisine de sahiptir. Dolayısıyla bu ürünler bebeğinizin cildini güneşin zararlı etkilerine karşı korurken bir yandan da bakım yapar. Güneş sütleri, bebeğinizin yüz bölgesinde de gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz güneş koruyucu ürünlerdir.

Son Gezilen Ürünler