Güneş Kremleri Ve Sütleri

Güneş tüm dünyanın yaşam kaynağı. Ancak dünyaya kadar ulaşan ışınlarının tamamı insanlar için faydalı değil, hatta istenmeyen sonuçlar doğurabilecek kadar zararlı.

Yetişkinler için bile zararlı olan güneş ışınlarına, bebeklerin ya da çocukların sürekli şekilde maruz kalması ise; ilerleyen yaşlarda genetik zararlara, enfeksiyonlara karşı bağışıklık sisteminin zayıflamasına ve erken yaşlanmaya neden oluyor. Anlık olarak ise güneş çarpması gibi etkileri var.

UVA Ve UVB Işınlarına Karşı Koruma

Güneşin zararlı ışınları olarak bilinen UVA ve UVB ışınlarına karşı bebeklerin ve çocukların korunması için ise yüksek koruma faktörlü şekilde üretilen güneş kremleri ve güneş sütleri kullanılıyor. Bebeklerin hassas cilt yapılarına uyumlu olan ve güneş ışınlarına karşı tam koruma sağlayan bu ürünler, annelerin özellikle yaz aylarındaki en büyük yardımcısı.

Bu güneş kremleri ve sütleri sayesinde, bebekler tatilde deniz ya da havuz kıyısında gönüllerince eğlenebiliyor. Annelere ise huzurla bebeklerinin ve çocuklarının mutluluklarını izlemek kalıyor.

Yaz Aylarında Cildin Nem Dengesi Korunuyor

Ayrıca yine yaz aylarında güneşin cilt üzerinde bıraktığı kuru ve gergin etkinin de önüne geçmek adına özel olarak üretilen güneş losyonları ve güneş sütleri de, bebeklerin ciltlerinin sürekli olarak nemli kalmasını sağlıyor. Nemli kalan cilt ise güneşten çok daha az etkileniyor.

Bebekler ve çocuklar için üretilen güneş ürünleri, yetişkinlerin kullandığı ürünlere göre çok daha yüksek koruma faktörü içeriyor. Bu nedenle de bu ürünlerin düzenli şekilde kullanılması güneş yanıklarının oluşmasını engelliyor.

Yaş Aralığına Dikkat Edin

Bu ürünleri satın alırken dikkat etmeniz gereken faktör, ürünlerin hangi yaş aralığı için üretildiği. Ayrıca bu kremlerin, nemlendirici losyonların ve güneş sütlerinin ciltte güneş lekelerini önleme özellikleri de bulunuyor. Normal kremlere göre çok daha hızlı emilebilen bu ürünler, bebeklerin cildinin üzerinde adeta bir koruma kalkanı oluşturuyor ve güneşin zararlı ışınlarına karşı tam bir koruma sağlıyor. Güneş kremlerinin, losyonlarının ve sütlerinin doğal içerikli ve tamamen organik olan çeşitleri de ayrıca bulunabiliyor.

Bebeklerin cildi büyüdükçe değişim gösterdiğinden dolayı, farklı yaş gruplarında bulunan bebeklerin ve çocukların hassas ciltlerine özel üretilen kremleri; isterseniz sprey, isterseniz de fısfıs şeklinde BABYMALL da bulabilirsiniz.

 

Son Gezilen Ürünler