Sıralama

Göğüs Ucu Koruyucuları

Emzirme konusunda zaman zaman desteğe ihtiyaç duyan annelerin, en büyük yardımcısı göğüs ucu koruyucularıdır. Bu koruyucu ürünler, farklı işlevleri ve annelerin konforunu sağlayan özellikleri ile ön plana çıkar. Göğüs ucu koruyucu ürünleri annelerin çatlak, göğüs ucunun tahriş ya da yara olması gibi sorunlarla karşılaşmasını engellerken, daha mutlu ve konforlu şekilde de bebeklerini emzirmelerine yardımcı olur.

Emzirmeye yeni başlayan annelerin göğüslerinde zaman zaman oluşan göğüs ucunun tahriş olması, yara olması ya da hassaslaşması; göğüs ve göğüs ucu koruyucular sayesinde engellenebilir.

 Göğüs Ucu Koruyucular Nasıl Kullanılır?

Göğüslerin ucuna gelecek şekilde sütyen içine takılan pedler sayesinde, göğüsten fazla sütün aktığı durumlarda oluşan ıslaklık ped tarafından emilir. Bu da annenin sürekli kuru kalmasını ve göğüslerin hava almasını sağlar. Islaklıktan etkilenmeyen ve sürekli kuru kalan göğüslerde ise, çatlama ya da tahriş gibi çeşitli cilt problemleri meydana gelmez.

Göğüs ucu koruyucular ise emzirme döneminin başından itibaren kullanılabileceği gibi tahriş olan göğüslerde de kullanılabilir. Göğüs ucundaki hassasiyet geçene kadar ya da sürekli şekilde kullanımında herhangi bir sakınca bulunmaz. Ne sıklıkla ne zamanlarda kullanılacağına anne kendisi karar verebilir.

Göğüs ucu koruyuculardan en yüksek verimi almak için doğumdan itibaren kullanılması tavsiye edilir. Özel silikon malzemeden üretilen koruyucuların yapısı oldukça yumuşaktır ve kokusuz şekilde üretilir. Kelebek ve benzer şekillerde üretilen göğüs ucu koruyucuları, emzirme sırasında bebeğinizin göğüs ucuna teması da düşünülerek tasarlanır. Koruyucu kullansanız bile bebeğinizi rahat şekilde emziremeye devam edebilirsiniz.

Kokusuz ve ince yapısı nedeniyle emzirme sırasında, bebeğiniz sizin kokunuzu almaya devam eder. Bebeklerde alerjik bir etkiye sahip olmaması açısından dermatolojik açıdan gerekli testlerden geçirilir. Göğüs ucu koruyucuları, göğüsleriniz tamamen iyileşene kadar gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz anne yardımcılarının başında gelir.

Annelerin emzirme dönemlerindeki en sık kullandığı ürünlerden olan göğüs ucu koruyucular, bebeğinizi acı çekmeden ve konforlu şekilde emzirmeniz için tasarlanmıştır. Genellikle 2’li ya da 4’lü paketler halinde satılan göğüs ucu koruyucuların fiyatları ise ekonomiktir. Bu nedenle herkes tarafından kolaylıkla satın alınabilir ve ihtiyaç duyulduğu her an kullanılabilir.

Son Gezilen Ürünler