Çamaşır Yumuşatıcısı

Deterjan ve suyla yıkanan bebek iç çamaşırları da kıyafetleri de, yıkama sonrası ister istemez sertleşir. Bu nedenle bebeklerin kıyafetleri yıkanırken uygun bir yumuşatıcı da kullanılmalıdır. Bebeklerin tenine temas eden her kıyafetin, bebek tenini tahriş etmeyecek şekilde yumuşak olması gerekir. Bu nedenle üretilen ve deterjanlı yıkama sonrasında kullanılan bebek yumuşatıcıları da bu özelliğe sahip olan ürünlerdir.

Bebeklerin kıyafetlerinin yıkanmasında yetişkinlerin kullandığı yumuşatıcı ürünlerinin kullanılması tavsiye edilmez. Bebeklerin cildi yetişkinlere ya da çocuklara göre çok daha hassas bir yapıya sahip olduğundan dolayı, çamaşırlarının yıkanmasına ve yıkama sonrasında da yumuşak bir yapıya sahip olmasına ayrıca özen gösterilmelidir. Bebek çamaşır yumuşatıcıları bebeklerin cildine özel hassas yapıda özel formüllerle üretilmiştir. Bu nedenle de gönül rahatlığı ile tüm yıkama işlemlerinde kullanılabilir.  

İçeriğinde Kimyasal Maddeler Bulunmaz

Bebek deterjanlarında olduğu gibi, bebek yumuşatıcılarının da içeriğinde kimyasal maddeler yoktur. Ayrıca dilerseniz, elde yıkama sırasında da bu yumuşatıcıları güvenle kullanabilirsiniz. İçeriğinde bulunan doğal özler sayesinde, çamaşırlar üzerinde yıkama sonrasında hoş bir koku da bırakır. Ürünler suda kolayca çözünen ve biyolojik olarak tepkimeye girdiklerinde, çamaşırlarda yıkama sonrasında kalıntı da bırakmayacak şekilde üretilmişlerdir. Bebeklerin cildine direkt olarak temas eden her üründe olduğu gibi çamaşır yumuşatıcıları da, hipoalerjenik özelliklere sahiptir ve dermatologlar eşliğinde yapılan çalışmalarla test edilmişlerdir.

Doğal Bitki Özleriyle Üretilir

Bebek yumuşatıcıları boya, paraben, toksit maddeler, zararlı ham maddeler, sodyum lauril sülfat ya da alkol gibi bebeklere zararlı olabilecek kimyasal maddeler içermez. Çoğu organik ya da vegan şekilde üretilirler. Koku vermesi açısından doğal bitki özleri kullanılır. Bu nedenle de normal yumuşatıcılar kadar yoğun şekilde koku vermeyebilirler. Çamaşır makinesinde ya da elde yıkama da, durulama suyundan bir önceki aşamada kullanılabilirler. Ancak elde yıkama yapılıyorsa, yumuşatıcı sonrasında kıyafetlerin iyi şekilde durulanması gerekir. Genelde sabun kokulu üretilen bebek çamaşır yumuşatıcılarında, zaman zaman çiçek kokuları da kullanılabilir.

Bebek çamaşır yumuşatıcılarının çok sayıda çeşidi bulunur. Deterjanla birlikte satılanları olduğu gibi, deterjandan ayrı şekilde de alınabilir. Bebek çamaşır yumuşatıcıları yetişkinlerin kullandığı ürünlere göre, biraz daha yüksek fiyatlıdır ancak, yoğun ve katkısız oldukları için çok daha uzun süre kullanılırlar. BABYMALL’da her bütçe için yumuşatıcı bulmak mümkündür.

 

 

 

 

 

Son Gezilen Ürünler