Sıralama

Bebek Vazelini

Bebeklerin bakım rutinlerinde en çok kullanılan ürünlerden biri olan bebek vazelinlerinin, özellikle yeni doğan bebeklerde kullanılması tavsiye edilir. Bebeklerin ciltlerinin en hassas ve dış etkilere karşı en savunmasız olduğu zamanlar yeni doğdukları dönemdir. Bu nedenle de vücudun hem PH seviyesinin hem de nem dengesinin korunması bu dönemde çok daha önemlidir. Bebek vazelinlerinin de özellikle bu dönemde kullanılması, bebeğinizin cilt kuruluğu gibi çeşitli sorunlarla karşılaşmasını engeller.

Vazelin Cildi Dış Etkenlere Karşı Da Koruyor

Amerikalı kimyager Robert Chesebrough tarafından keşfedilen vazelinin eldeki, derideki ve yüzdeki yaralara iyi geldiği ve deriyi dış etkilere karşı koruduğu anlaşıldı. Sonrasında ise tüm dünyada yaygın şekilde kullanılmaya başlandı. Yetişkinler için faydalı olabilen vazelin, bebekler için özel olarak üretildi. Bebekler için üretilen vazelin, normalden çok daha faydalı ve bebek cildinde koruyucu bir bariyer oluşturması için kullanılıyor. Bu bariyer sayesinde ıslaklık sorunu nedeniyle bebeklerin cildinin tahriş olması ya da pişiklerin oluşması engelleniyor.

Nem Dengesini Koruyor

Özellikle bebeklerin cildinde bulunan hassas nem dengesinin korunması açısından kullanılması tavsiye edilen vazelin, bebeklerin cildinde bulunan nemi hapsederek, bebek cildinin yumuşaklığını koruyor. Ayrıca bebek vazelinleri son zamanlarda yetişkinler tarafından da en çok kullanılan ürünlerden biri.

Hipoalerjenik

İyileştirici ve koruyucu etkiye sahip bebek vazelinlerinin ortak özelliği hipoalerjenik olmaları. Bebeklerin cilt dengelerine katkı sağlayarak, cildi koruyan bebek vazelinleri boya ya da kimyasal madde içermeyen özel formüllerle hazırlanıyor. Ayrıca vazelinlerin formülleri besleyici yağlarlar da zenginleştiriliyor. Bebeklerin cildinin ıslaklık nedeniyle tahriş olmasını da engelleyen vazelinler, pişik oluşumuna karşı da etkili bir ürün.

Nemi Hapsederek Cildin Pürüzsüz Kalmasını Sağlıyor

Bebeklerde oluşan cilt kuruluğu gibi çeşitli problemlerinin tedavi edilmesinde de kullanılan bebek vazelinleri, düzenli kullanıldığında bebeklerin cildindeki tüm nemi hapsederek, cildin sürekli olarak pürüzsüz kalmasını sağlıyor.

Bebekler doğdukları andan itibaren cilt bakım rutinlerinin bir parçası olan bebek vazelinleri, anneler tarafından en sık kullanılan ürünlerden biri. Pişik kremleri ya da bebek vücut yağları ile birlikte de kullanılabilen vazelin, mucizevi etkileri ile bebeklerin hassas ciltlerinin  korunmasında kullanılan en önemli bakım malzemelerinin başında geliyor. 

Son Gezilen Ürünler