Sıralama

Bebek Ekmeği

Bebek ekmeği; ek gıdaya geçen bebeklerin sindirim sistemine uygun olarak üretilmiş, besleyici yiyeceklerden biridir. Anneler için bebeklerinin beslenmesi çok önemlidir. Farklı tarifler deneyen anneler, sevimli minikleri en sağlıklı şekilde beslemek isterler. Bunun için de kullanılabilecek, birbirinden değişik ek gıda çeşitleri vardır. Bebek ekmekleri, ek gıdaya geçmesi gereken bebeklerin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallere sahiptir. Bebek ekmeklerini, her öğünde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bebek Ekmeği ile Beslenme

Bebeklerin ek gıdaya geçme aşaması, anneler için zorlu ve bir o kadar da eğlenceli bir deneyimdir. Anneler, ek gıdaya geçen yavrularını doyurmak için birbirinden farklı tarifleri denemeye başlar. Uzmanların tavsiyelerinin yanı sıra, yakınlarından ve dostlarından da tarifler alır. Zaman ve emek verilerek hazırlanan ev ekmekleri bile, vitamin değeri açısından yetersiz kalıyor. Bunun farkında olan markalar, bebek ekmeği üreterek anneleri büyük bir zahmetten kurtarıyor. Her öğünde rahatça kullanabileceğiniz ürünler, çorbalarla ya da sulu yemeklerle verilebilir. Öğle ve akşam yemeklerinde kullanabileceğiniz bebek ekmekleri, sağlıklı ve kullanımı pratik yiyeceklerdendir.

Bebek Ekmeği Çeşitleri

Özel formüller kullanılarak üretilen bebek ekmekleri, bebeklerin bağırsaklarının düzenli bir biçimde çalışmasına da katkı sunar. Bebek ekmekleri;

  • Kalsiyum açısından zengindir.
  • Mineral deposudur.
  • Kemik gelişimine destek olur.

Doğal buğday unu, tam tahıllı un, keçiboynuzu unu, zeytinyağı, ayçiçeği yağı, keçiboynuzu pekmezi, maya, su, inülin, tiyamin, yumurta akı kullanılarak üretilen bebek ekmekleri; bebeklerin sağlıklı bir biçimde büyümesi ve gelişmesi hedeflenerek hazırlanmıştır.

Bebek Ekmekleri Nasıl Tüketilmelidir?

Türk Gıda Kodeksi Bebek ve Küçük Çocuk Ek Gıda Tebliğine uygun olarak üretilen bebek ekmekleri, 6 aylık olan bebekler için kullanılabilir. Tamamlayıcı bir ek gıda olan bebek ekmeklerini, günde 3 tane kullanabilirsiniz. Ezerek süt ya da çorbalara ilave edeceğiniz bebek ekmeği, olası bir riski önlemek için anne ve baba kontrolünde tüketilmelidir. Ancak 12 aylık olan bebeğiniz, bebek ekmeklerini rahatlıkla tüketebilir. Yüksek lif kaynağı olan bu ek gıdayı yetişkinler de tüketebilir. Ayrıca bu ürün tatlı yapımında da kullanılabilecek, sağlıklı bir alternatiftir. Baby Mall’da aradığınız bütün ek gıdaları bir arada bulabilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler