Sıralama

Bebek Duş Jeli

Bebek banyolarında en çok kullanılan bakım ürünü olan bebek duş jelleri, hem bebekler için özel olarak üretiliyor hem de anneler tarafından güvenle kullanılıyor. Bebeklerin hassas ciltlerine ve günlük kullanıma uygun olan duş jelleri renkleri, kokuları ve köpürmeleri ile bebekler için banyo saatini eğlenceli hale getiriyor.

Bebeklerin ciltleri, çocuklarla veya yetişkinlerle karşılaştırıldığında çok daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bebek bakımı ve banyosunda kullanılan bebek duş jellerinin de, bebekler için gereken özel şartlara uygun şekilde üretilen ürünlerden seçilmesi oldukça önemlidir.

PH Değerine Uygun Olarak Üretilirler

Bebeklerin cildinin PH değeri ile yetişkinlerin ya da çocukların cildinin PH değeri aynı değildir. Bebeklerin cildi için PH, değeri genellikle nötr(ilk beş hafta 7) olarak ölçülür ve bu nedenle de hassastır. Bebekler için özel olarak üretilen duş jellerinin en önemli özellikleri:

  • Bebek ciltleri için uygun bir PH değerine sahip olmaları  
  • Tamamen antikanserojen maddeler kullanılarak üretilmeleri
  • Zararlı kimyasalların kullanılmaması
  • Ciltte alerjik reaksiyona sebep olacak etkilerinin bulunmaması
  • Göz yakmamaları olarak sıralanabilir.

Bebek duş jelleri pediatrik olarak test edilmiş boyar madde, mineral yağ ya da alkol, paraben gibi maddeler içermeyen ve hipoalerjenik olan duş jelleridir. Bu jellerin tercih edilmesi bebeklerin sağlığı açısından önemlidir. Bebek duş jeli alırken içindekiler kısmında yazan maddeleri dikkatli şekilde okumanız, bebeğiniz için en doğru ürünü seçmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Nadiren de olsa, göz yakmayan formüllere sahip ürünlerle karşılaşabilirsiniz. Çok sayıda bulunan duş jeli çeşidinden üzerinde bebeğinizin sevebileceği karakterler olanları tercih edebilirsiniz. Duş jelini ayrıca bebek banyosu suyunu köpürtmek ve bebeğinizin bu sayede eğlenmesi için de kullanabilirsiniz. Duş jellerinin yumuşak dokusu ve göz yakmayan formülü ile bebekler hem banyo yapmayı sevecek, hem de banyo saatleri oldukça eğlenceli hale gelecektir. Çeşitli aromalarda ve tamamen sağlıklı olan duş jellerine her bütçeye hitap eden fiyatları ile kolaylıkla sahip olunabilir. Bebek banyo ve bakım setleriyle beraber alacağınız göz yakmayan jellerimiz, banyo saatlerini güzel anılarınız arasına ekleyecektir.

Son Gezilen Ürünler