Bebek Temizlik Aksesuarları

Bebeklerin hem kişisel bakımlarında, hem de kullandıkları çeşitli malzemelerin temizlenmesinde çeşitli bebek temizlik aksesuarlarına ihtiyaç duyulur. Bunlardan en çok öne çıkanları bebekler için özel banyo süngerleri, banyo keseleri, sıvı ürünlerin koyulabilmesi için pompalı sabunluk, bulaşık süngeri ve kova gibi ürünlerdir.

Bebeklerin sağlığı ve mutluluğu için, kişisel bakımları ve ürünlerin temizliğinde doğru ürün kullanımın yanında doğru malzeme kullanılması da önemlidir. Bu nedenle özel üretilen aksesuarlar anneler tarafından sıklıkla kullanılır.

Banyo Süngerleri ve Keseleri

En çok kullanılan temizlik aksesuarlarının başında gelen bebek banyo süngerleri ve kese çeşitleri bebeklerin temizliği konusunda mutlaka kullanılması gereken aksesuarların başında gelir. Bebek cildine özel olarak üretilmiş, hassas ciltlerini tahriş etmeyecek, normalden çok da yumuşak olan bebek süngerleri; banyo sırasında annelerin en büyük yardımcılarından biridir. Bu süngerler genellikle organik şekilde üretilirler. Doğal bebek banyo süngerleri bebeklerin büyümeye başladıkları dönemlerde kullanılması tavsiye edilen ürünler olarak öne çıkar. Diğer tüm ürünler gibi bebeklerin hassas ciltleri için çeşitli dermatolojik testlerden geçirilen süngerlerin geniş gözenekleri bulunanlar, kullanım kolaylığı olduğu için çok sık tercih edilir. Geniş gözenekleri olan bu ürünler, kiri bebek banyosuna dökmez. Bebek keseleri için de aynı şartlar geçerlidir. Bu ürünler de süngerler gibi bebeklerin cildine zararlı değildir ve tahriş etmezler. En büyük özellikleri ise hızlı kurumaları ve içlerinde bakteri oluşumuna izin vermeyecek şekilde üretilmeleridir.

Deterjanlar ve Şampuanlar İçin Özel Kutular

Bebekler için özel üretilen deterjan gibi ürünleri kendi kutu ya da ambalajlarında saklamak istemeyen anneler için üretilen, sıvı ürünleri koymaları için kullanılan basmalı pompalıklar da sık tercih edilir. Kullanım kolaylığı sağlayan bu ürünler çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı ya da şampuan gibi tüm ürünler için farklı boy ve renk seçeneklerinde, genellikle de sağlık için camdan üretilirler.

Bulaşık Süngeri Ona Özel Olmalı

Ayrıca bebeklerin bulaşıklarının yıkanması konusunda da evde sürekli kullanılanın dışında bir bulaşık süngeri kullanılması ve süngerin organik olması tavsiye edilir. Normal süngerler evdeki her türlü bulaşık ile temas ettiklerinden dolayı bebeklere zararlı olan bazı bakterilerin üremesi için uygun ortam oluşturabilirler. Bu nedenle farklı ve sadece bebeğe özel bir ürün kullanılması tavsiye edilir.

 

 

 

Son Gezilen Ürünler