Sıralama

Bebek Arabasında Travel Sistem

Bilinen bebek arabalarının aksine travel sistem bebek arabaları birçok şekilde kullanılabilir. Travel sistem bebek arabaları; portbebe, oto koltuğu ve ana kucağı olmak üzere 3 farklı fonksiyonu vardır. Doğumdan sonraki ilk aylarda kullanabileceğiniz portbebe, portatif bir yatak imkanı sunar. Bebeğinizi sırt üstü yatırarak güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz. Bebeğinizle araç içi seyahatlerinizde oto koltuğu kullanımı güvenlik açısından şarttır. Bunun için travel sistem bebek arabaları oto koltuğu özelliğini kullanabilirsiniz. Öte yandan, ana kucağı fonksiyonu bebeğinizin anne kucağında gibi hissetmesini sağlar. Evinizde ya da yolculuk sırasında güvenli taşıma sağlayan ana kucağı, travel sistem bebek arabalarının diğer bir özelliğidir.

Üçlü Travel Sistem Bebek Arabaları

Çeşitli ihtiyaçlarınıza bir arada çözüm sunan üçlü travel sistem bebek arabaları, bebeğiniz birbirinden farklı ortamlarda konforlu bir şekilde seyahat etmenizi sağlar. Üçlü travel sistem bebek arabaları size, araç içinde oto koltuğu, evde ve dışarıda ana kucağı veya portbebe olarak kullanım imkanı sunar. Kolay bir şekilde katlanma ve dik durabilme özelliği sayesinde üst düzey bir kullanıma sahiptir. Bebeğinizin rahatı ve emniyeti için oto koltuğu ya da puset arıyorsanız üçlü travel sistem bebek arabaları tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Çeşitli ortamlarda değişik şekilde kullanım imkanı sunar; üçlü travel sistem sayesinde portbebe özelliğini kullanarak bebeğinize, ev dışında bile evdeki yatak konforunu sağlayabilirsiniz. Çok amaçlı kullanım sağlayan üçlü travel sistem bebek arabaları, ebeveynlere uzun vadede kullanım imkanı sunar.

Çift Yönlü Travel Sistem Bebek Arabaları

Çift yönlü travel sistem bebek arabaları sayesinde arabayı ve eklentilerini istediğiniz yönde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, araç ile yolculuk yapmak istendiğinde çift yönlü travel sistem bebek arabası oto koltuğu olarak da kullanılabilir. Araca çift taraflı olarak yerleştirme imkanı sunması, kullanıcı için bir avantaj sağlamaktadır.

Travel Sistem Bebek Arabaları Modelleri ve Özellikleri

  • Chicco Duo Love Up Travel Sistem Bebek Arabası

Ebeveynlerin en çok tercih ettiği modellerden olan Chicco marka Duo Love Up modeli, 50 cm genişliğe sahiptir. Tek elinizi kullanarak kolay bir şekilde açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca, özel süspansiyonlu tekerlekleri sayesinden 360 derece dönüş imkanı sunar ve yolculuk esnasında bebeğinizi rahatsız etmez. Bebeğinizin doğumundan itibaren oto koltuğuna uyumludur.

  • Kanz X-go Plus Travel Sistem Bebek Arabası

Kanz marka X-go Plus travel sistem bebek arabası modeli bebeğiniz ve size konforlu bir sürüş sağlar. Çift yönlü kullanım imkanı sunan bu modelde ayrıca ayarlanabilir fermuarlı tente de bulunmaktadır. Diğer yandan, kullanıcı rahatı düşünülerek tasarlanmış kol yüksekliği ayarı özelliği de vardır. Kullanan kişi kendi boyuna göre kol yüksekliğini ayarlayabilir. Özel deri itme sapı ve ön bar kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Temizlik esnasında kimyasal madde içeren ürünler kullanmanıza gerek kalmadan nemli bir bezle temizlik imkanı sunar. Üstelik, gözetleme penceresi bebeğinizin seyahat esnasında ne durumda olduğunu kontrol etmenize de olanak verir.

  • Kraft Extreme Travel Sistem Bebek Arabası

Modern tasarımı sayesinde kullanıcıya hitap eden Kraft marka Extreme model travel sistem bebek arabaları en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Çift taraflı kullanabileceğiniz oturma ünitesi bulunmaktadır. Bununla birlikte, çok yönlü tekerlekleri kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 360 derece manevra avantajı sunan tekerlekler yolculuk sırasında mola verdiğiniz anda sabitlenebilir özelliğe de sahiptir. 5 noktalı emniyet kemeri ile bebeğinizi güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz. Sallanan pozisyonda, sabit ve taşıma pozisyonlarında kullanma imkanı sunan farklı açıda ayarlanabilen taşıma koluna da sahiptir.

  • Peg Perego Book Plus 51 Sportivo Jet Travel Sistem Bebek Arabası

Travel sistem bebek arabalarındaki bir diğer model olan Book Plus 51 Sportivo Jet bebek arabası Peg Perego markasının bir ürünüdür. Oto koltuğunun taşıma kapasitesi 13 kilograma kadardır. Yan darbelere karşı koruma sağlayan özelliği ayarlanabilmektedir. Tekerleklerde bulunan süspansiyon sistemi sayesinde bebeğiniz konforlu bir yolculuk yapar. Peg Perego Plus 51 Sportivo Jet bebek arabası içeriğinde, kötü hava koşullarına karşı yağmurluk da bulundurmaktadır. Bu modelde 4 adet bulunan tekerlekler; sökülebilir, sabitlenebilir ve 360 derece dönebilmektedir.

Travel Sistem Bebek Arabaları Kullanmanın Avantajları

Travel sistem bebek arabaları bebeğinizle yapacağınız her türlü seyahatinizde yanınızda olacak ürünlerdir. Doğum sonrası hastane çıkışından başlamak üzere çocuğunuz 3-4 yaşına gelene kadar kullanabilirsiniz. Bebeğinizin güvenli bir şekilde seyahat edebilmesi için hastaneden evinize giderken oto koltuğu bulundurma şartı aranmaktadır. Araba ile yolculuğunuz bittiği anda oto koltuğunuzu hızlı ve kolay bir şekilde bebek arabasına dönüştürebilirsiniz. Böylece bebeğinizi oto koltuğundan bebek arabasına taşımak zorunda kalmaz ve bebeğinizin rahatını bozmazsınız.

Travel sistem bebek arabalarının size sunduğu diğer bir avantaj ise tek bir ürün alarak üç ayrı ürüne para harcamamanızdır. Ana kucağı, oto koltuğu ve bebek arabasına ayrı ayrı para vermek zorunda kalmazsınız. Tüm ihtiyaçlarınızı tek bir üründen giderebileceğiniz travel sistem bebek arabaları size bütçenizden tasarruf etme imkanı sunar. Dahası, bu tür bebek arabaları bebeğinizin sağlığını göz önünde bulundurur. Bebeğinizi zararlı güneş ışınlarından korumak için UPF 50 tente ile donatılmıştır. Ayrıca, travel sistem bebek arabalarında koltuk kılıfları çıkarılabilir ve makinede yıkanabilir. Son olarak, ekstra saklama alanı içermesi bebeğinizin ihtiyaç duyacağı eşyaları her an yanınızda taşıma imkanı sunar.

Travel Sistem Bebek Arabaları Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Bebeğinizin sağlığı ve konforu için travel sistem bebek arabası alırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Öncelikle bebek arabalarında tekerlekleri büyük olanları tercih edin. Bebek arabasının manevra kabiliyeti ve sürüş konforu sizin ve bebeğiniz için çok önemlidir. Engebeli yollarda zorlanmadan sürebilmeniz ve bebeğiniz daha az sarsılması için büyük tekerlekler ön plana çıkar. Alacağınız ürünün performansı, beklentinizi karşılaması gerekir. Travel sistem bebek arabaları, çok fonksiyonlu olmakla birlikte hacim olarak da büyüktür. Tek elle katlanabilir özellikte olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü ileriki dönemlerde kullanım açısından size zorluk çıkaracaktır. Ayrıca, daha az sarsılma performansı bekliyorsanız süspansiyon sistemli ve 360 derece dönebilen büyük tekerlekli travel sistem bebek arabalarını tercih edebilirsiniz. Puseti arabanın üzerindeyken kapatamıyorsanız tek elle kapatma özelliği yoktur. Almadan önce yetkili kişilerden bilgi almayı unutmayın.

Travel Sistem Bebek Arabaları Fiyatları

Her bütçeye uygun travel sistem bebek arabası bulabilirsiniz. Piyasada şu andaki ortalama fiyatı 4 bin ile 5 bin TL arasındadır. Uygun bütçeli bir travel sistem bebek arabası arıyorsanız 899 TL’den başlayan bebek arabalarını tercih edebilirsiniz. Yüksek modellere göre kalite ve özellik açısından yeterli gelmeyebilir. Daha kaliteli, ergonomik ve modern bir travel sistem bebek arabası arıyorsanız tavan fiyat 13 bin TL’yi bulabilmektedir. Fiyat artışı ile birlikte performans oranı da artmaktadır.

 

TRAVEL SİSTEM BEBEK ARABALARI HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Travel Sistem Bebek Arabası Hangi Marka İyi?

Travel sistem bebek arabaları, doğumdan başlayarak 3-4 yaşa kadar kullanılabilir. Bebeğinizin doğumunun ilk aylarında portbebe olarak kullanabileceğiniz travel sistem bebek arabaları daha sonraki süreçlerde hem ana kucağı hem de oto koltuğu olarak kullanılabilir. Ayrıca ilk altı aya kadar portbebe fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

 

Travel Sistem Bebek Arabası Oto Koltuğu Oluyor mu?

Travel sistem bebek arabalarında oto koltuğu fonksiyonu bulunmaktadır. 15- 20 kilograma kadar taşıma kapasitesi sunan oto koltuğuna dönüşen bebek arabaları mevcut. Travel sistem bebek arabalarının en önemli özelliklerinden biri oto koltuğuna dönüşebiliyor olmasıdır.

 

Travel Sistem Bebek Arabası Farkı Nedir?

Travel sistem bebek arabaları, diğer bebek arabalarına kıyasla taşıma özelliği açısından daha konforlu ve ergonomiktir. Normal bebek arabalarında oto koltuğu ve portbebe bulunmadığı için ayrı bir şekilde satın almak gerekmektedir. Ancak travel sistem bebek arabası size tek bir üründe 3 farklı özellik sunar.

Son Gezilen Ürünler