Sıralama

Sinek Kovucu

Özellikle yaz aylarında, tatil beldelerinde artan sıcaklıklar nedeni ile çok sayıda sivrisinek, böcek ya da kene gibi; çocuklar ve bebekler için zararlı olabilecek canlılar fazla sayıda bulunmaya başlar. Bebekler ve çocuklar ise yetişkinler gibi bilinçli olmadığından dolayı, bu canlılara karşı tamamen savunmasız durumda kalırlar ve kendilerini koruyamazlar. Bebeklerin ve çocukların hassas ciltleri ise, özellikle sivrisinekler için mükemmel bir hedeftir. Dolayısıyla, önlem alınmazsa bebekler sivrisinekler nedeniyle zor zamanlar geçirebilir.

Günümüzde herkes için üretilen sinek kovucu ürünler ve spreyler, bebekler için de özel olarak üretiliyor. Yetişkinlerden farklı şekilde formüle edilen sinek kovucular, özellikle yaz aylarında annelerin en büyük yardımcısı, bebeklerin ise koruyucusu olarak karşımıza çıkıyor.

Sivrisineklerin ısırmasını hafife almamak gerektiği ile ilgili çok sayıda uzman uyarıyor. Sivrisinek ısırığı sonrasında oluşan arbovirüs grubuna dâhil olan çeşitli virüsler, Batı Nil Virüsü gibi çeşitli hastalıklara sebep olabiliyor. Bu hastalıklara sebep olan sivrisineklerden ve böceklerden korunmanın en iyi yolu da, bebekler ve çocuklar için üretilen sinek kovucuları kullanmak.

Özellikleri

Bebekler ve çocuklar için doğal şekilde ya da organik üretilen sinek koruyucular, alkol, petrol, DEET ve parfüm gibi çeşitli kimyasallar maddeler kullanılmadan üretiliyor. Aloe vera, sedir ağacı ya da okaliptüs gibi bitkilerin özlerinden faydalanılarak elde edilen sinek koruyucular, hem bebeklerin cildine zararlı değildir hem de onları sineklerden ve böceklerden koruyan özel formüllere sahiptir.

Bebeklerin cildine özel şekilde üretilen bu ürünlerin içinde genelde limon otu, sedir otu ve nane gibi bitki özleri bulunuyor. Bu özleri içeren sinek koruyucuları kullanarak, bebeğinizi ya da çocuğunuzu sineklerden korumak mümkün.

Sinek kovucuların içinde kimyasal maddeler bulunmasa da, satın alırken kaç yaş için kullanacağınızı ve bu yaş grubundaki çocuklar tarafından kullanılmasında bir sakınca olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle yeni doğan bebeklerin ciltleri dış dünyaya alışma döneminde olduğundan, normal bebekler ya da çocuklara göre çok daha hassas olabiliyor.

Sinek kovucuyu alır almaz ilk olarak bebeğinizin cildinin küçük bir kısmında deneyebilir, sonrasında kollarına ve bacaklarına sürebilirsiniz. Herhangi bir alerjik reaksiyon göstermediğinden emin olmalısınız. BABYMALL ailesi olarak, antialerjik ve farklı yaş gruplarına uygun ürünlerle sizlere hizmet veriyoruz. Doktorunuzun tavsiye ettiği yaş aralığına ve ham madde skalasına özen göstermenizi rica ederiz.

 

Son Gezilen Ürünler