Sıralama

İkiz Bebek Arabaları

İkiz bebekleri olan anne ve babalar için, kullanım kolaylığı sağlaması amacıyla tasarlanan ve üretilen bebek arabalarıdır. Özel tasarımları ve bebekler için konfor sağlayan pek çok detayı ile, çok sayıda ailenin tercih ettikleri ürünlerden biri.

Çok sayıda modeli bulunan ve farklı şekillerde üretilen bebek arabalarının en büyük özelliklerinden birisi de, uzun süreli kullanım için üretilmiş olmaları. Bebeklerin doğduğu andan belirli bir yaşa gelene kadar, rahatlıkla kullanılması için tasarlanan bebek arabalarında farklı özellikler bulunuyor.

Bebeklerin konforu, anne ve babalar için ise kullanım kolaylığı sağlaması amacıyla üretilen bebek arabalarının en çok öne çıkan özellikleri ise şöyle sıralanıyor:

  • Hafif tasarım
  • 360 derece dönebilen tekerlekler
  • Bağımsız fren sistemi
  • Tekerlek kilit mekanizması
  • Tek elle sürülebilme özelliği
  • Bebek gözetleme penceresi
  • Yan yana ya da arka arkaya koltuk sistemi
  • Bağımsız ayak desteği
  • Ayak dayanağı

Çoklu Emniyet Kemeri

Bebeklerin güvenliği açısından bebek arabalarında mutlaka bulunması gereken emniyet kemerleri ise, ikiz bebek arabalarında çoklu emniyet kemeri olarak bulunuyor. Bazı bebek arabalarında ayırma sistemi bulunuyor. Bu sistem sayesinde, ikiz bebek arabaları gerekli görüldüğünde tek araba şeklinde de kullanılabiliyor.

Puset Almanız Gerekmiyor

İkiz bebek arabalarında bulunan bir diğer özellik ise, çıkabilen ve ihtiyaç duyulduğunda puset şeklinde de kullanılabilen koltuk özelliğine sahip olmaları. Dilerseniz dışarıda dilerseniz de arabada kullanabileceğiniz, rahatlıkla pusetlere dönüşebilen bebek arabası koltukları; kullanım kolaylığı açısından da sıkça tercih edilen modellerin başında geliyor.

Tüm bebek arabalarında olduğu gibi ikiz bebek arabalarında da bulunan kolay katlanabilme mekanizması, bebek arabası ile toplu taşımadaki yolculukları da kolaylaştırıyor. Bebeklerin farklı pozisyonlarda oturabilmesi için, çeşitli koltuk düzenine göre dizayn edilmiştir. İkiz bebek arabaları, her durumda bebeklerin konforunun sağlanması için tüm detaylar düşünülerek tasarlanıyor. Bazılarının tekerleklerinde bulunan gelişmiş süspansiyon sistemi, çoklu emniyet kemeri sistemi ve fren sistemi ile, bebekler konforlu olduğu kadar güvenli şekilde de yolculuk yapabiliyor.

Tüm bu sebeplerden dolayı sıklıkla ebeveynler tarafından tercih edilen ikiz bebek arabalarının, farklı tasarım ve özelliklerine göre çok sayıda modeli bulunuyor.

 

Son Gezilen Ürünler