7 Temmuz 2023
Ali Gönen
Çok pratik bir araba beğenerek aldik, coj kolay puset olup geri arabaya dönüşüyor

Doona Bebek Arabası & Ana Kucağı Hound Grey

Tüm Doona Ürünleri
5 (2 yorum)
23.992,00TL%20 indirim29.990,00 TL
Son 6 Ürün
4798,40 TL x 5 ay'a varan


 • Ücretsiz
  Kargo

Ürünü Paylaş
 • Ücretsiz kargo

  1100 TL ve üzeri
  ücretsiz kargo

 • Taksit

  Peşin fiyatına
  taksit imkânı

 • Taksit

  14 gün içinde
  iade hakkı

 • Taksit

  Mağazadan
  değiştir

 • Taksit

  Oto koltuklarına
  mağazada ücretsiz montaj

 • Orijinal ürün garantisi

  Orijinal ürün
  garantisi

 • 7/24 canlı destek

  7/24 canlı
  destek
  0 850 333 69 35

Yenilikçi

Doona™ eksiksiz ve tamamen entegre mobilite çözümü ile dünyanın ilk bebek arabasıdır.

Doona Oto Koltuğuna Dönüşen Bebek Arabası, bebekli ailelere bebeklerini hem otomobil içinde hem de otomobil dışında güvenli ve pratik bir şekilde taşıyabilme imkânı sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Güvenlik bizim için sadece dikkat edilmesi gereken bir nokta değil, tam aksine bakış açımızın tam odağı Doona ürünleri ailelerin mutluluğunu hedeflerken aynı zamanda güvenliği de en yüksek standartlarda korumayı hedefliyor.

Bebeğin annesinin kucağındaki konumundan ilham alan Doona™, tıp ve mühendislik uzmanlarıyla birlikte, bebegin vücudunun doğru ergonomik konumda uygun şekilde desteklenmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Ek olarak, Doona'nın yenidoğan Bebek Eklemesi, özellikle ilk birkaç ayda yenidoğanlara destek vermek ve destek vermek için tasarlanmıştır. Doona™ Infant Insert'ün düze yakın ergonomik tasarımı, yenidogan bebeğinizin üst ve alt sırtını güçlendirir ve bebeğinizin boynunun ve sırtının ergonomik olarak hızlanmasını sağlar.

Teknik Özellikler

 • Uygunluk (AB):
 • Geriye doğru dönük bebek arabası
 • Grup: 0+
 • Bebek Ağırlığı: 1,8-13 Kg
 • Ürün Ağırlığı: 7 kg
 • Uygunluk (ABD):
 • Geriye doğru dönük bebek arabası
 • Bebek Ağırlığı: 2-15 kg
 • Bebek Boyu: 81 cm’e (32”) kadar
 • Ürün Ağırlığı: 7,4 kg

Doona Bebek Arabasi Oto Koltugu

Doona Bebek Ek Parçası

• Yeni doğmus bebekler için ayarlanmış ilave yastık, bebekleri kavrar ve destekler.
• Merkezi tespit noktası ek parçanın istemsizce kaymasını engeller.
• Düze yakın ergonomik pozisyon.
• Bambu Odun Kömürü Lifi kumaştan üretilmiştir.
• Anti-bakteriyel
• Hipoalerjenik
• Nem & ısı düzenleyici

Doona Bebek Arabasi Oto Koltugu

İşlem

Pratiklik bizim kanımızda var. Ebeveynlerin ve bebeklerinin hayatlarını kolaylaştırmak için kolayca kullanılabilen sık ve basit ürünler tasarlamamız gerektiğine inanıyoruz.

Ergonomik

Bebeklerin doğal ve tavsiye edilen konumları sert bir zeminde düz bir şekilde yatmak ya da ebeveynlerinin kollarındaki pozisyondur. Bu konumlarda bebeklerin bedeni harekete elverişlidir ve bu şekilde bebeklerin gelişimini olumlu etkiler.

Ancak günümüz dünyasında aileler çoğu zaman hareket halindeler ve bu durum ulaşım sırasında ailelerin bebeklerini emniyete almasını ve sıklıkla kısıtlamasını gerektirmektedir. Doona™ her zaman bu belirtilen birincil hedef hesaba katılarak tasarlanmıştır: sizin gibi ebeveynlere bebeğinizi taşımada pratik ve güvenli çözümler sağlamak.

Dünya çapındaki Mühendislik, Güvenlik ve Medikal uzmanları son birkaç yılını Doona™’yi geliştirmeye harcamıştır. Uzmanlarımızın temel odak noktası hem araba içinde hem araba dışında bebeğinizin güvende ve rahat olmasını sağlamaktır. Hiç kuşkusuz, Doona™ bebeğin araç içindeki en üst düzey güvenliğini sağlamak için tasarlanmıştır. Ancak ürünün doğası gereği ve annesinin kucağındaki bebeğin konumundan ilham alan Doona™ ve onun eşsiz Yeni Dogan Ek Parçası bebeği araç dışındaki kullanımlarda bile tamamen desteklemek üzere tasarlanmıştır. Doona™ içindeyken bebeğin konumu bebeğe özgürce etkileşim sağlamasını ve doğrudan göz teması kurmasını sağlar ve böylece bebeğin gelişimini kolaylaştırır.

Herhangi bir bebek arabasında veya benzeri ürünlerde olduğu gibi medikal uzmanlar bebeklerin bu tip ürünlerde uzun süreler boyunca bırakılmaması konusunda ortak görüşe sahiptirler. Bu sebeple Simple Parenting bebeğinizi Doona™ içinde gerektiğinden daha fazla süre tutmamanızı önermektedir.

Güvenlik

AB & ABD Sertifikasyon

Doona™ Bebek Arabaları, Yatık Beşikler (AB) ve Elle Tutulan Taşıyıcılar (ABD)* için olan zorlu Avrupa ve ABD standartlarını yakalaması için testlere tabi tutulmuştur.
Bildiğimiz kadarıyla, Doona aşağıdaki güvenlik ve kalite standartlarının tümünü aynı zamanda karşılayan tek üründür: ECE R44, EN1888, EN12790, FMVSS213, ASTM F833, ASTMF2050.

Doona testleri hakkında daha fazla okuyun.

*Yerel standartları yakalamak için ürünlerde çok küçük farklılıklar bulunabilmektedir.

Doona Bebek Arabasi Oto Koltugu

Test

Doona yasal olarak gereken tüm uyum testlerinin yanı sıra gerekliliklerin üzerindeki ve ötesindeki testleri de geçmiştir.

Doona en yüksek AB, ABD ve bazı diğer yerel standartları karşılamaktadır*. Böylece Simple Parenting geniş yelpazeli kaza senaryolarında bebeğin güvenliğini ve korumasını sağlamak için yüzden fazla kaza testi gerçekleştirmiştir. Uyum testi konusunda Simple Parenting Doona’nın yalnızca standartları karşıladığını degil aynı zamanda onları aştığını göstermek için uç düzeydeki koşullarda birçok test gerçekleştirmiştir. İlave testler çok yüksek hizlarda çarpışma, donma koşullarında çarpışma, 3 yaşında kukla kullanarak çarpışma ve/veya ilave ek vb. koşullarla çarpışmayı kapsamıştır.

Doona yasal olarak gereken tüm uyum testlerinin yanı sıra gerekliliklerin üzerindeki ve ötesindeki testleri de geçmistir. Önden çarpma testlerinde (en sık görülen araba kazası), Doona 5 yıldızlı yüksek puan aldı.

ABD, Avrupa, Asya’daki öncü laboratuvarlarda yapılan testlere ilaveten Simple Parenting tamamen otomatik, yüksek teknolojili kurum içi test tesisi kurmuştur. Bu tesiste Simple Parenting zaman içindeki dayanıklılığı sağlamak, müşterinin yanlış kullanımlarını önlemek vb. sebepler için standart testlerin bir parçası olmayan 20’den fazla test gerçekleştirmektedir.

*Yerel standartları yakalamak için ürünlerde çok küçük farklılıklar bulunabilmektedir.

27 Ekim 2015 tarihinde Stiftung Warentest, ADAC ve ICRT’deki iştırakleri Kasım Bebek Arabaları incelemelerini yayınladılar. Doona+ bu sayıda incelendi ve “İyi” skorunu aldı. 2015 yılında ADAC ve Stiftung Warentest test edilen 45 Bebek Arabasında “İyi” verilmiş en iyi ödüldü.

İncelemelerinde, ADAC Doona+’nın bazı güçlü noktalarını belirtmiştir:

 • Önden çarpma testlerinden çok iyi sonuçlar
 • Çok düşük kirletici düzeyi
 • Çok kolay ve güvenli koltuk kurulumu
 • Düşük yanlış işlem riski
 • Çocuğu Doona içinde kolayca yerleştirme
 • İyi düzeyde ayak kan dolaşımı
 • Çocuğun iyi oturma pozisyonu
 • Çocuk için uygun alan
 • Yüksek kalite isçilik

Uçakta Kullanım İzni

Çocuklar ile birlikte yapılan havayolu seyahatleri günümüzde sık görülen ve giderek artan bir uygulama ve bununla birlikte uzmanlara göre uçak koltuğunda yalnızca kucak kemeriyle duran ya da ebeveynlerinin kucağında seyahat eden küçük çocuklar uçaktaki en güvensiz yolculardır. Türbülans, hava cepleri arasında uçus ya da acil durum inişlerinde bir ebeveynin çocuğunu güvenli ve etkili bir şekilde tutup koruması neredeyse imkânsızdır. Uçus güvenliği uzmanları ebeveynlerden mümkün olan en yüksek güvenlik önlemlerini almalarını ve seyahat boyunca çocuklarını muhafaza edebilecekleri onaylanmış bir araç koltuğu almalarını istiyor.

DoonaTM hava yolu taşımacılığı için ideal bir çözümdür ve ABD ve Avrupa otoritelerinden havayolu taşımacılığı hususunda sertifikalar almıştır.

Simple Parenting araç koltuklarına izin verilip verilmediğini öğrenmek için havayolu şirketinizle önceden iletişime geçip uygun koltuk atamasını onaylamanızı önerir.

Doona™ Bebek Araç Koltugu’nu uçakta nasıl kuracağınıza dair daha fazla bilgi için Uçakta Kurulum kullanıcı kılavuzuna bakın.

TUV tarafından sertifikalı Doona

TUV tarafından yeterli görülmüş araç koltuklarına izin veren havayolu şirketleri listesi

Federal Havacılık İdaresi web sitesinde çocuk güvenliği

Geri Sekme Önleyici Koruma

Alışılageldik araba koltuklarının aksine, Doona’nın eşsiz yapısı kolu aracın koltuğunun arkasına konumlandırmamızı sağlar böylelikle bebeğe olağanüstü bir geri sekme önleyici koruma sağlar. Bir çarpışma durumunda, Geri Sekme Önleyici kol etkiyi emecek ve Doona™’yi koltuğun arka tarafına doğru dönmesine müsaade etmeyecek ve böylelikle geri sekme yaralanmalarını ciddi bir şekilde önleyecektir.

Arıza Emniyetli Mekanizmalar

Bebek Arabalarına ilişkin en sık görülen sebeplerden ikisi yanlış kullanım ve eksik kurulumdur. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak Doona™ Tasarım ve Mühendislik ekipleri yanlış kullanımı önlemek ve güvenli işletimleri sağlamak için çoklu arıza emniyetli mekanizmalar geliştirmiştir. Diğerleri arasında bu mekanizmalar aşağıdakileri önlemektedir:

• Doona’nın istem dışı katlanması
• Doona’nın kolunun taşıma modundayken aniden uzaması
• Uzatılmış kolun “hareket” modundayken dönmesi

Yan Darbe Koruması

Doona’nın tekerleklerini Doona™ gövdesinin içine doğru katlanmasını sağlayan eşsiz çift duvarlı yapı önemli boyutta bir ilave güvenlik katkısı sağlar. İki katmanlı dayanıklı, etki emici plastik; ekstra EPS, köpük ve kumaş katmanları ile birlikte kaza durumlarından bebeği daha iyi koruyan bir gelişmiş yan darbe koruması sağlamaktadır.

Bebek İçin Güvenli Malzemeler

Simple Parenting tarafindan kullanılan tüm malzemeler en sıkı Avrupa testlerine ve SVHC (Yüksek Önem Arz Eden Maddeler) dâhil olmak üzere REACH düzenlemesine tabi tutulmakta ve onaylanmaktadır. Kullanılan malzemeler yalnızca zararlı kimyasal içermemesi bakımından değil aynı zamanda ürünlerin güvenli ve uzun süreli kullanımını sağlamak için sağlamlık ve kalite açısından da test edilmektedirler.

KULLANIM KLAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ!

Ürün Özellikleri

Ürün KoduDOA-BA-OK
MarkaDoona
CinsiyetUnisex
Üretim YeriÇİN
Barkod102000610659