Sıralama

Bebek Suyu

Bebek suyu; bebeklere özel, doğal ve mineral içeren sulardır. Su, yaşamak için en fazla ihtiyaç duyduğumuz içecektir. Vücudumuzdaki bütün organlar, suya ihtiyaç duyar. Özellikle gelişim çağındaki bebekler için su oldukça önemidir. Yaz aylarında, gece terlediklerinde veya ishal olduklarında; bebeklerin tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi daha fazla suya ihtiyacı olur ve su takviyesi yapılması gerekir. Vücutlarının ihtiyaç duyacağı suyu vermeniz, bebeğinizin sağlıklı bir biçimde büyümesini de sağlayacaktır. Baby Mall’da aradığınız tüm sıvı besinleri de bir arada bulabilirsiniz.

Bebek Suyu Ne Zaman Kullanılmaya Başlanır?

Bebekler, ilk 6 ay boyunca yalnızca anne sütüyle beslenir. 6 aylık olan bebeklere, ek gıdalar ve sıvılar verilmeye başlanabilir. Bu gelişim dönemine ulaşan bebekler, artık su içmeye başlayabilir. Bebeğin vücudunun belli bir denge içerisinde işlemesi için gerekli olan bebek suyu şu faydalara sahiptir:

  • Metabolizmayı düzenler
  • Zehirli atıkların vücuttan atılması için gereklidir
  • Kabızlığı engeller

Bebeğiniz susuzluk hissetmese de; siz ona belli aralıklarla, biberon kullanarak su vermelisiniz. Bebeğiniz, suya ihtiyaç duyduğunu anlayamaz ya da bunu ifade edemez. Bunun için o istese de istemese de su vermelisiniz.

Bebekler Arıtılmış Musluk Suyu İçebilir mi?

            Musluk sularında, bazı bakteri ya da mikroplar olabilir. Bunlar yetişkinler için bile tehlikeyken, bebekler için daha büyük riskler içerir. Ayrıca yetişkinler için hazırlanan doğal memba sularının, iyot oranı da yüksek olabilir. Bütün bu tehlikeleri önlemek için, bebek suyu kullanmakta yarar vardır.

Bebeğinizin sağlığı için mümkün olduğunca musluk suyu kullanmamalısınız. Çeşmeden vereceğiniz suyu kaynatmak ve dinlendirmek gerekir, bu işlem en az yarım saatinizi alır. Buna rağmen, riskli bir harekettir. Bunun yerine bebek suyu kullanarak, hızlı bir biçimde bebeğinizin su ihtiyacını giderebilirsiniz. Ek olarak, bebek suları küçük boyutlarda satışa sunulur. Bu sebeple, yolculuklarda ve alışverişlerde kolayca yanınızda da taşıyabilirsiniz.

Küçük Yaşlarda Su İçme Alışkanlığının Kazandırılması Lazım!

            Pek çoğumuz, küçük yaşlardayken su içme alışkanlığı kazanmıyoruz. Sadece terlediğimizde ya da çok susadığımızda içtiğimiz su, ancak o anki ihtiyacımızı karşılar. Oysa vücudun daha fazla suya gereksinimi vardır. Bu yüzden, gün içinde düzenli olarak su içmek gerekir. Bebeklere de bu alışkanlığı kazandırmak lazım ki, metabolizmaları sağlıklı bir biçimde işlesin. Bebek suları ile başlatacağınız bu alışkanlık, yavrunuzun suyu sevmesini ve yetişkinliğinde sağlığı için su içmesini de sağlar.

Son Gezilen Ürünler