Sıralama

Mis Kokulu Bebek Şampuanları İle Banyo Keyfi Hiç Bitmez!

Ebeveynler için en kıymetli şey, minik yavrularıdır. Çocuklarının sağlıklı ve mutlu gelişimi için gerekli ortamı sağlamak, en doğal, yararlı ve işlevsel ürünleri seçerek bebeklerine gerekli bakımı yapabilmek isteyen ebeveynler; işte bu sebeple bebeklerinin kullanacakları eşya ve ürünler konusunda oldukça titiz bir seçim gerçekleştirirler. Elbette ki bebeğiniz için kullanacağınız tüm araçların kalitesi ve ürünlerin içeriği oldukça önemlidir. Ancak özellikle bebek bakım ürünlerinin seçimi daha büyük bir özen gerektirir.

Bebek bakım ürünleri bebeğinizin kişisel bakım aktivitelerinde kullanılan ürünler olarak tanımlanabilir. Bu ürünlerin özenli seçim gerektirmesinin sebebi ise doğrudan doğruya bebeğiniz tarafından kullanılan ürünler olmalarından kaynaklanır.

Bebeğinizle paylaşacağınız en özel anlardan olan banyo vakitlerinde kullanılan ürünler de bebek bakım ürünleri kategorisinde bulunur. Bebeğinizin hijyenini sağlamak için en kapsamlı ve etkili yöntem olan banyolar sadece bebeğinizi temizlemenize olanak sağlamazlar. Ilık bir banyo, bebeğinizin gaz sancısının hafiflemesinin yanı sıra rahat bir uykuya hazırlanmasına da yardımcı olur. Bebeklerin cilt sağlığı için de periyodik olarak yaptırılan ve doğru ürünlerle desteklenen banyolar oldukça faydalıdır.

Bebeğinize banyo yaptırırken kullanabileceğiniz birçok bebek banyo ürünü bulunur. Bu ürünlerden en önemlisi ise şüphesiz bebek şampuanıdır.

BabyMall olarak bebeğinizin sağlığına ve konforuna gösterdiğiniz özenin farkındayız. Bu yüzden en güvenilir bebek şampuan markalarının farklı ihtiyaçlara göre özelleştirilmiş çocuk şampuanı çeşitlerine geniş seçenek yelpazesiyle sitemizde yer veriyoruz. Bebeğinizin narin cildini nazikçe temizleyerek ona ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayacak bebek şampuan çeşitlerini uygun fiyat ve bebek dostu ürün garantisiyle sizlerin seçimine sunuyoruz.

Bebek Şampuanları

Bebeğinizin cildi sizin cildinize kıyasla daha hassastır ve cilt üst bariyeri çok daha incedir. Bu durum bebeğinizin cildinin kurumasına, egzama gibi cilt problemlerine yatkınlaşmasına ve kolayca kızarıp tahriş olmasına sebep olabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için bebeğinizin cildinin nazikçe temizlenmesi ve ihtiyaç duyduğu bakımla desteklenmesi gerekir. Banyo ürünleri olarak gruplanan bebek şampuanları, bebek duş jelleri ve bebek sabunları bu ihtiyaçları karşılama noktasında kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Bebek şampuanları standart şampuanlara kıyasla daha sade olan ve daha az kimyasal barındıran içerikleriyle öne çıkarlar. Bebek şampuanları saç ve vücut şampuanları olarak ayrılabilirler.

Bebeklerin kafa derileri fazlasıyla hassas ve geçirgen yapıda olduğundan dolayı kullandığınız saç ürünleri sağlık üzerinde doğrudan etki sahibi olabilir. Ayrıca bebeklerin saçları da genellikle oldukça ince telli ve seyrektir. Saç derisini korumak, beslemek ve saçlara bakım yapmak amacıyla bebek saç şampuanlarından faydalanılabilir. Bebek saç şampuanları bebeğinizin saçlarını nazikçe temizler ve saç derisini besleyerek bakım yapar.

Bebek vücut şampuanları ise duş jelleri olarak da bilinir. Bebek vücut şampuanı bebeğinizin cildini asidik dengeyi bozmadan temizlemeye yardımcı olur. Birçok bebek şampuanı saç ve vücut için kullanıma olanak tanıyan karma yapılı ürünlerdir.

Banyo sonrasında bebeğinizin cildine kaybettiği nemi geri kazandırmak için bebek vücut yağları ya da bebek vücut losyonları ile nemlendirme uygulaması yapmanız önerilir. Zeytinyağlı bebek şampuanları, argan yağlı bebek saç yıkama şampuanları, buğday ya da papatya özlü şampuanlar gibi besleyici içeriğe sahip olan şampuanlar ise banyo sonrasında uygulanan bu ek bakımı destekler.

Bebek Şampuan Çeşitleri

Banyo sırasında bebeğinizi temizlemek için kullanabileceğiniz bebek temizlik ürünleri; bebek şampuanları, bebek duş jelleri ve bebek sabunları olarak ayrılır. Bebek şampuanları bebeğinizin saçlarını ve vücudunu özenle ve nazikçe temizleme ve bebeğinizin cildinin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlama noktasında oldukça avantajlı olan ürünlerdir. Bebek şampuanları likit ve köpük şampuanlar olarak ayrılmaktadır.

Likit Bebek Şampuanları

Likit şampuanlar pompalı şişelerde de bulunabilen sıvı yapılı şampuanlardır. Likit şampuanları bebeğinizin saçını yıkamak için kullanacaksanız öncelikle bebeğinizin saçlarını ıslatmanız gerekir. Ardından uygun miktardaki sıvı şampuanı avcunuza alarak köpürtmeniz gerekir. Sonrasında ürünü bebeğinizin saçlarına uygulayabilirsiniz. Bebeğinizin vücudunu temizlemek için de kullanabileceğiniz likit bebek şampuanlarını bir banyo süngeri ya da lifi yardımıyla uygulayabileceğiniz gibi elleriniz yardımıyla da bebeğinizin vücudunu temizleyebilirsiniz.

Likit banyo şampuanlarından kimileri banyo suyuna eklenerek bebeklere eğlenceli ve rahatlatıcı bir banyo ortamı sunmaya da yardımcı olan ürünlerdir. Genellikle renksiz ve akışkan kıvamlı olan likit bebek şampuanları, kolay uygulama ve etkin temizlik sağlar.

Köpük Bebek Şampuanları

Köpük şampuanlar pompalı şişelerde bulunan ürünlerdir. Köpük bebek şampuanları bebeğinizin saçlarını ve vücudunu temizlemek için oldukça etkili ürünlerdir. Kolay uygulama sağlayan köpük bebek şampuanları aynı zamanda ürünü tasarruflu kullanmanıza da yardımcı olur. Hassas ciltleri nazikçe temizlemeye yardımcı olan pamuksu dokuları ile köpük bebek şampuanları özellikle yeni doğan şampuanı olarak kullanılmak üzere sıkça tercih edilir.

Bebek Şampuanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bebeğinizin gün boyu bebek bezi içinde asidik ve nemli ortamda kapalı bulunan, ıslak temizlik mendilleri ile silinen cildi nem kaybına uğrayıp hassaslaşabilir. Ayrıca yavrunuzun ipeksi cildi terleyerek ya da çeşitli dış etkenlere maruz kalarak dikkatli bir temizliğe ihtiyaç duyar hale de gelebilir. Kısacası bebeğinizin cildi, ciddi özen ve bakım ister. Bu titiz temizlik ve bakım rutini için bebeğinizin banyo vakitlerinde size eşlik edecek olan ürünlerin seçimine dikkat etmeniz gerekir.

Bebek şampuanı seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken ilk kriter, ürünün dermatolojik olarak test edilip onaylanmış olmasıdır. Bu onay seçtiğiniz ürünün bebeğinizin hassas cildi ve cilt sağlığı üzerinde herhangi olumsuz bir etkiye sahip olmadığını gösterir. Ardından şampuanın hipoalerjenik ya da anti alerjik ibarelerini taşıyıp taşımadığını kontrol etmeniz gerekir. Bu ibareler şampuanın herhangi bir alerjen etki yaratmadığına, tahrişe yol açmadığına dair onay niteliğindedir.

En iyi bebek şampuanı çeşitleri sabun, alkol ve paraben içeriği barındırmayan şampuanlardır. Bunlar sert kimyasal içeriklerdir ve bebeğinizin cildinde hassasiyet oluşturabilirler. SLES ve SLS de bir bebek ürününde yer almaması gereken içeriklerdendir. Bebeğinizin hassas cildini korumak ve alerji riskini en aza indirmek için boyar madde ve parfüm içermeyen şampuanları tercih etmeniz de önerilir.

Doğal şampuan seçenekleri, bebeğinizin cildi üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilecek sert kimyasal içerikler barındırmayan ürünlerdir. Eğer doğal ve organik şampuan çeşitlerinden yararlanmak istiyorsanız ürünün EcoCert sertifikası taşımasına dikkat etmeniz gerekir.

BEBEK ŞAMPUANLARI HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Bebekler İçin En İyi Şampuan Hangisi?

Bebekler için en iyi şampuan, sert kimyasal içermeyen doğal içerikli şampuanlar arasından seçilecek olan bir şampuandır. Boyar madde, parfüm, paraben, alkol, SLES ve SLS içermeyen; zeytinyağı ve argan yağı gibi besleyici içeriklere sahip olan hipoalerjenik bebek şampuanları bebeğinizi nazikçe temizlemenize yardımcı olacak olan ürünlerdir.

Yeni Doğan Şampuan Ne Kullanılmalı?

Yeni doğan bebeklerin cildi oldukça hassastır. Dolayısıyla nazik şekilde temizlenmeye ve yoğun bir bakım görmeye ihtiyaç duyarlar. Yeni doğan bebekler için şampuan seçimi yaparken doğal içeriğe ve hipoalerjenik ibaresine dikkat etmeniz gerekir. Köpük yapıdaki şampuanlar daha nazik bir temizleyici özelliği gösterecekleri için yeni doğan döneminde tercih edilmeye uygun ürünlerdir. Öte yandan çeşitli markaların yeni doğan dönemine özel olarak ürettiği bebek şampuan ürünleri de bulunmaktadır.

Yetişkinler Bebek Şampuanı Kullanabilir Mi?                    

Yetişkinlerin saç ve cilt yapıları ile bebeklerin saç ve cilt yapıları birbirinden farklıdır. Dolayısıyla banyo ürünlerinin karşılayacağı ihtiyaçlar da birbirinden farklı olacaktır. Bebeklerin ve yetişkinlerin cilt pH değerleri, cilt üst tabakası kalınlıkları ve cilt hassasiyetleri birbirinden farklıdır. Bebek banyo ürünleri bu farklılık göz önünde bulundurularak en nazik temizliği ve en yüksek bakımı sunacak şekilde tasarlanır. Yetişkin banyo ürünlerinde de karşılanan kriterler farklıdır. Dolayısıyla bebek şampuanları yetişkinlerin saç ve saç derisi ihtiyaçlarını gidermede yetersiz kalabilir. Yetişkinlerin cilt durumlarına göre kimi zaman dermatologlar tarafından bebek şampuanları tavsiye edilebilir ancak bu ürünlerin yetişkin cildinde dönemlik kullanımları önerilir.

Çocuklar Kaç Yaşına Kadar Bebek Şampuanı İle Yıkanır?

Bebek şampuanları çocuğunuzun saç ve saç derisi ihtiyaçlarına göre yeni doğan döneminden ergenlik dönemine kadar güvenle kullanılabilecek olan ürünlerdir.

Son Gezilen Ürünler