Sıralama

Bebek Parfümü

Bebeklerin gelişiminde iyi bir bakım kadar, dokunma ve koku alma duyusu da önemli rol oynar. Hepimizde bulunan koku hafızasının ise, bebeklik çağlarından itibaren oluştuğu ise günümüzde bilimsel bir gerçek. Bu nedenle bebek parfümleri, bebeklerin de koku hafızalarını ve koku duyularının gelişimlerini olumlu yönde etkileyen en önemli faktörlerden biri olarak karşımıza çıkar.

Annelerin sürekli olarak kullandıkları kokuların ve bebek parfümlerinin bebekleri etkilediği, duygu durumlarının değişmesinde rol oynadığı, sakinleştirici ve keyif veren bir etkisinin olduğu kanıtlanmış durumda. Ayrıca kokuların, bebeklerin üzerinde ağlamayı azaltan bir etkisi olduğu da biliniyor.

Bebek Parfümü Neden Kullanılır?

Bu nedenle bebek parfümlerini kullanmak, bebeğinizin ruhsal gelişimini, duygu durumunu direkt olarak etkileyen en önemli faktörlerden biri. Ayrıca bebeğinizin sakin kalmasını ve koku hafızasının da oluşmasını sağlıyor. Sürekli olarak aynı kokuyu kullanmak, bebeklerin anneleri arasındaki bağı güçlendiriyor, bebeklerin çok sevdiği rutinlerini oluşturmanıza da yardımcı oluyor.

Ayrıca bebek parfümlerinin kokusunun bebeklerin zihnine kazındığı ve koku sayesinde de kalıcı anıların oluştuğu biliniyor. Bebeklerin koku alma becerileri oldukça güçlüdür. Doğdukları andan itibaren en çok kullandıkları duyulardan biri olan koku alma duyuları sayesinde bebekler annelerini, yaşadıkları evi, aile üyelerini ve çevrelerini tanımaya başlar. Bu nedenle bebekler sadece duydukları kokudan annelerini tanıma yeteneğine sahiptir.

İlerleyen dönemlerde kokular, bebeklerin hissettikleri ile kokuları arasında bir ilişki kurmalarına neden olur. Bu nedenle bu dönemde kullanılan tüm kokular oldukça önemlidir. Bebek parfümlerinin kokuları, bebeklerinizin duyularının gelişmesinde ve anılarının kalıcı olmasında da tüm bu nedenlerden dolayı oldukça etkili ve faydalıdır.

Bebekler için özel olarak üretilen parfümlerde, koku olarak genellikle doğal bitki ve çiçek özleri kullanılır. Bebeklerin cildine özel bir formülle üretilen bu parfümler, hem ferahlık hem de sakinlik sağlar. Alkol ve paraben gibi zararlı maddeler içermeyen bebek parfümleri, çeşitli boylarda ve kokularda üretilir. Üretiminde ise mutlaka dermatologlar gözetiminde yapılan testlerden geçirildikten sonra satışa sunulur. Anneler tarafından sıklıkla kullanılan parfümlerin, bebekler üzerinde çok sayıda olumlu etkisi de ayrıca gözlemlenmiştir. Her bütçe için üretilen bebek parfümlerinin fiyatları da oldukça ekonomiktir. 

Son Gezilen Ürünler