Sıralama

Bebek Tulumları

Hastane çıkışından itibaren bebeğiniz için en çok kullanacağınız kıyafet, bebek tulumları olacaktır. Ayaklı iç tulumlardan mont tulumlara kadar pek çok çeşidi olan tulumlar, bebeğinizi rahat ve sıcak tutmalarının yanında şık tasarımlarıyla göz doldururlar.

 

BEBEK TULUM MODELLERİ

Yeni Doğan Bebek Tulumları

Yeni doğan bebek tulumu, yumuşak kumaşı ile bebeğinizin hassas cildini adeta ikinci bir cilt gibi sarıp sarmalar. Bu tulumlar genelde ayaklı tulumlardır.

Yeni Doğan Bebek Tulumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yeni doğan bebek tulumu seçerken öncelikle kumaşın yapısına dikkat etmeniz gerekir. Kumaşın çok sert olmaması önemlidir. Ayrıca sentetik kumaşlar yerine pamuk içerikli kumaşları tercih etmeniz, bebeğinizin sağlığı açısından daha faydalı olacaktır.

Yeni doğan bebek tutulumlarının yandan çıt çıtlı olması kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Yaka kısmında da çıt çıt bulunduran tulumlar, kolay giydirilip çıkarılabilmeleri sebebiyle ebeveynler tarafından sıkça tercih edilirler.

Yeni Doğan Bebek Tulumları Fiyatları

Yeni doğan bebek tulumlarının fiyatları ortalama 50 TL’dir.

Kumaş Bebek Tulumları

Kumaş bebek tulumları, en sık tercih edilen tulumlardır. Bu ürünler zıbın olarak kullanılabildikleri gibi günlük kullanımda da rahat bir kullanış sağlarlar. Kimi küçük işletmeler ve markalar, kumaş bebek tulumlarını kendi zevkinize göre özelleştirmenize imkan tanır. İsimli bebek tulumu gibi seçenekler sunan bu tulumlar, aynı zamanda bebek kıyafet setlerinin de olmazsa olmaz parçalarındandır.

Kumaş Bebek Tulumları Fiyatları

Kumaş bebek tulumlarının fiyatları 10 TL’den başlayıp 80 TL’ye kadar ulaşabilir.

Bebek Yazlık Tulumları

Yazlık bebek tulum modelleri, müslin gibi ince kumaşları ve renkli tasarımlarıyla öne çıkar. Bu ürünler kısa kollu bebek tulum ya da atlet biçimli olabileceği gibi paçasız ya da şortlu bebek tulumları modelleri şeklinde bulunabilir. Bebek yazlık tulumlar, erkek bebek salopet tulum ve kız bebek salopet tulum modelleri şeklinde de bulunabilir.

Bebek Yazlık Tulum Fiyatları

Bebek yazlık tulum fiyatları ortalama 60 TL’dir.

Bebek Kot Tulumları

Bebek kot tulum modelleri, günlük kullanım için rahat ve şık modeller oldukları gibi özel gün ve organizasyonlarda da uygun birer seçenektirler. Kot tulumlar, bütün tipte olabilecekleri gibi salopet şeklinde de bulunabilirler. Kız bebek tulum modelleri işlemeli ve boncuklu modellere sahip olduğu gibi erkek bebek tulumları da işleme ve armalara sahip, cepli modellerde de olabilir.

Bebek Kot Tulumları Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bebek kot tulumları arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken temle nokta, tulumun mevsime uygun özellikte olmasıdır. Yaz mevsiminde kullanmayı düşündüğünüz bir kot tulumun yapıldığı kotun kalın yapıda olmaması gerektiği gibi kış aylarında kullanmayı planladığınız bir kot tulumun da ince yapıda olmaması gerekir. Ayrıca kotun kalitesi de oldukça önemlidir. Bazı kotlar, kullanım esnasında boya salarak bebeğinizin tenini boyayabilir. Bu tip kotların kullanılması sağlık açısından doğru bir davranış değildir.

Bebek Kot Tulumları Fiyatları

Bebek kot tulumlarının fiyatları 60 TL ile 150 TL arasında değişmektedir.

Bebek Pelüş Tulumlar

Peluş tulum bebek ürünleri, ilginç tasarımları sebebiyle ebeveynler tarafından sıkça tercih edilen ürünlerdir. Ayı, civciv ve bebek tavşan tulum gibi farklı modelleri bulunan bu tulumlar, figür içermeyen modellere de sahiptir. Tavşanlı bebek tulumu gibi figürlü modellerde şapka da bulunur. Mevsim geçişlerinde günlük kullanım için ideal olan bu ürünler, özellikle kış aylarında bebeğinizi sıcak tutacağından dolayı doğru birer tercih olacaktır.

Bebek Pelüş Tulum Fiyatları

Bebek pelüş tulum fiyatları ortalama 60 TL ve 120 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Bebek Kışlık Tulumlar

Bebek kışlık tulum modelleri oldukça çeşitlidir. Bebek mont tulum modelleri olarak da adlandırılan bu ürünler, soğuk kış aylarında bebeğinize tam koruma sağlamak için şapkalı bebek tulum ürünleridir.

Polar bebek tulum modelleri, kış aylarında bebeğinizle dışarı çıkarken rahatlıkla dış katman olarak kullanabileceğiniz ürünlerdir. Pek çok ebeveyn kış aylarında dış mekanlarda bebeklerini battaniyeyle ısıtmaya çalışmak yerine bu polar bebek tulum modellerinden faydalanmaktadır. Bebeğinizi sıcak tutmalarının yanında, şık bir görünüş de sağlarlar.

Kışlık bebek tulum modellerinden bir diğeri ise bebek kadife tulum modelleridir. Kadife tulumlar, özel gün ve davetlerde kullanım için oldukça uygundur.

Bebek Kışlık Tulum Fiyatları

Bebek kışlık tulum modellerinin fiyatları 50 TL’den 300 TL’ye kadar değişen bir aralığa sahiptir.

Bebek Kar Tulumları

Bebek kar tulumu modelleri, kış tatillerinde ebeveynler için büyük birer kurtarıcıdır. Genelde sıvı geçirmez ve termal kumaşlardan üretilen bu tulumlar, bebeğinizi soğuktan koruma konusunda özelleşmiştir. Bebek kar tulumlarının fermuarlı bebek tulum modelleri olduğu gibi bütün olarak giydirilebilen modelleri de mevcuttur.

Bebek Kar Tulumu Fiyatları

Bebek kar tulumu ürünlerinin fiyatları ortalama 200 TL civarındadır.

 

Bebek Uyku Tulumları

Bebek uyku tulumu modelleri, oldukça fazla özelliğe sahip pek çok çeşide sahip olduğu için ebeveynlerin seçim yaparken sıkça kafa karışıklığı yaşadığı ürünlerdendir. Bu başlık altındaki bebek tulum modelleri temelde yazlık uyku tulumları ve kışlık uyku tulumları olarak ayrılabilir.

Yazlık uyku tulumu bebek ürünleri daha ince kumaşlardan üretilir ve genelde kol ve bacak girintisi olan, tam tulum biçimindedir.

Bebek uyku tulumu kışlık modelleri ise kol ve bacak girintili modellere sahip olduğu gibi bebeğinizi çepeçevre saran birer kese işlevi gören modellere de sahiptir. Kalın kumaşlardan ve hatta kimi zaman polar kumaştan imal edilen kışlık uyku tulum modelleri, ne kadar hareket ederse etsin, bebeğinizi gece boyu sıcak tutmayı hedefler.

Bebek Uyku Tulumları Fiyatları

Bebek uyku tulumu ürünleri, imal edildikleri malzemeye göre değişen bir fiyat skalasına sahiptir. Buna göre kumaş uyku tulumlarının fiyatları 50 TL ve 100 TL arasında değişirken kalın kumaş ya da polar kumaştan üretilen kışlık bebek tulum modellerinin fiyatları 100 TL ve 300 TL arasında değişiklik gösterir.

 

BEBEK TULUMLARI HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Tulumda Tog Nedir?

TOG skalası, uyku giyiminde yalıtımı ifade eden bir ölçüdür. TOG ölçüsü ne kadar küçükse, seçtiğiniz bebek uyku tulumu o kadar ince ve hafif kumaştan olur. TOG ölçüsü büyüdükçe tulumun dolgusu, kalınlığı ve sıcak tutma oranı da artar.

Bebek Uyku Tulumu Nasıl Olmalıdır?

Terletmez kumaştan imal edilmiş, mümkünse elyaf yerine pamuk dolgulu, hareket özgürlüğü sağlasa da bebeğinizin soğuk almasını engelleyecek özellikte olmalıdır.

Son Gezilen Ürünler