Toplar

Küçüklerin ve büyüklerin neşeyle oyunlar kurguladığı oyuncaklar arasında toplar yer alır. Çocuğunuzun bedensel gelişimi için hareket etmesi gerekir. Hareket eden çocuk hem sağlıklı olur hem de potansiyelinin farkına varır. Top; çocuğun etkin bir biçimde oynamasını, hem evde hem de açık havada arkadaşlarıyla harika oyunlar kurmasını sağlayan oyuncaklar arasındadır. Baby Mall, birbirinden farklı top çeşitleriyle çocukların yüzünü güldürür.

Toplarla çocuklar eğlendikleri gibi, iş birliği içerisinde yaşamayı da öğrenirler. Bir yandan eğlenen çocuklar bir yandan da sosyalleşir. Topların el, kol, bacak ve baş hareketlerine yönelik oyunlarda kullanılması; bebeklerin ve çocukların bedensel gelişimleri açısından oldukça önemlidir. Birbirinden farklı renkteki toplarla, zamanını en iyi şekilde geçiren bebeklerin ve çocukların motor gelişimleri de hızlanır. Toplarla keyifli oyunlar oynayan minikler daha sağlıklı ve enerjik olurlar.

Topların Eğitici ve Öğretici Özellikleri Vardır

Kızlar ve erkekler için farklı renklerde üretilen toplar, eğitici ve öğretici özelliklere sahiptir. El ile göz arasındaki koordinasyonun sağlandığı top sayesinde, çocuk ellerini ve ayaklarını kullanmayı öğrenir. Evde ve dışarıda oynanabilen toplarla çocuk emeklemeye ve yürümeye başlar. Topun peşinden koşmak, topu yakalamaya çalışmak, bebeğin aktifleşmesini sağlar. Bu sayede, daha hızlı bir biçimde emeklemeyi ve yürümeyi öğrenir. Arkadaşlarıyla paylaşımlarda bulunmayı öğrendikleri için bencil olmazlar. Mutluluğu ve bir arada olmanın güzelliğini yaşarlar.

Top Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Anne ve babalar top seçiminde bazı konulara dikkat etmelidir. Çocukların sürekli olarak oynayacağı toplar için, şu özelliklere dikkat edebilirsiniz:

  • Yumuşak olmalıdır.
  • Sağlığa zarar veren maddelerle üretilmemelidir.
  • Küçük parçaları bulunmamalıdır, çünkü çocuklar bunları yutabilir.
  • Dikişleri sağlam olmalıdır.
  • Yıkanabilir özellikte olmalıdır.
  • Sağlam olmalıdır, kolay bir biçimde patlamamalıdır.

Üzerinde çizgi film kahramanlarının bulunduğu toplar, çocukların vakitlerini keyifli ve eğlenceli olarak geçirmesini sağlar. Özellikle topların zıplaması ve havalanması, her yaş grubundan çocukları en fazla eğlendiren şeydir. Baby Mall’da çocuğunuzun eğlenceli aktiviteler yapabilmesini sağlayan çok farklı top çeşidi vardır. Peluş toplarla çocuklar herhangi bir sorun yaşamadan oynayabilir. Patlama ve sönme riski olmadığı için, bu topların üzerine de çıkabilir.

Son Gezilen Ürünler