Termometre Ve Higrometreler

Bebeklerin sağlıklı şekilde büyümeleri için, kendilerine uygun oda sıcaklığı ve nemin sağlanması gerekiyor. Bu sebeple kullanılan termometre ve higrometreler, bebek olan evlerde mutlaka bulunması gereken önemli yardımcı ürünlerdendir.

Özellikle yeni doğan bebekler normal bebeklere göre daha sık ısı kaybı yaşarlar ve üşürler. Bu nedenle de hastalıklara karşı daha savunmasız bir halde olurlar. Oda sıcaklığının sürekli olarak belirli bir seviyede tutulması, odanın nem dengesinin de sık sık kontrol edilmesi gerekir. Nem dengesi eksik olan odalardaki hava kuru olur ve kuru hava da bebekleri rahatsız eder.

İdeal Dereceyi Yakalamak Da Korumak Da Çok Kolay

Bebekler için ideal olan oda sıcaklığı 21 ile 24 santigrat derece arasındadır. Odanın içinde bulunan nem orasının ise yüzde 38’den daha az ve yüzde 60’tan fazla olmayacak şekilde ayarlanarak sabit tutulması gerekir. Oda sıcaklığını ve odada bulunan nemi ölçmek için ise, bebekler için özel üretilen termometre ve hidrometrelerin kullanılması tavsiye edilir. Bu ürünlerin sıcaklık ve nem ölçme özelliklerine ek olarak, saat ve alarm gibi farklı özellikleri de bulunan çeşitleri de vardır.

Derece Sistemine Dikkat Etmeyi Unutmayınız

Termometreleri ve hidrometreleri kullanmadan önce, kullanım kılavuzunun dikkatli şekilde okunması gerekiyor. Eğer farklı bir sistem olan fahrenhayt sistemi ile sıcaklık ve nem değerleri gösteriliyorsa, bu değerlerin Türkiye’de kullanılan santigrat sistemine çevrilmesi gerekiyor. Bu ürünlerden birini kullanırken farklı dış etkenlerden dolayı sıcaklık konusunda yanılmamak için; ürünü kaloriferin, sobanın, klimanın yanına ya da yakınına ya da direkt olarak gün ışığı alan bir yere koymamanızı öneririz.

Termometreler konusunda bebeğinizin güvenliği açısından içinde civa olanları değil, dijital olarak ölçüm yapan modelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Odanın nemini sabit tutmak için hidrometre ile birlikte ayrıca bir oda için nem cihazı da alabilirsiniz. Bu durumda oda içinde bulunan nem eksildiğinde, bu cihaz sayesinde kolaylıkla eksik olan nemi sağlayabilirsiniz.

Normalden daha nemli ya da daha kuru veya olması gerekenden daha soğuk ya da sıcak hava çocuklarınızın ve bebeklerinizin sağlıkları için risk teşkil eder

 

Son Gezilen Ürünler