Sıralama

Temizlik Ürünleri

Bebeklerin ciltleri ve bünyeleri hem biz yetişkinlere hem daha büyük yaştaki çocuklara göre çok daha hassastır. Ayrıca bebeklerin cilt hassasiyetleri, doğdukları zaman normale göre daha fazladır. Bağışıklık sistemleri de tam olarak gelişmediğinden dolayı, çevrelerinde bulunan mikroplara ve virüslere karşı savunma mekanizmaları tam olarak çalışmaz. Bu nedenle bebekler için kullanılan tüm ürünlerin, onlara özel olması ve bakımlarının özenle yapılması gerekir.

Bebek Deterjanları

Bebeklerin tüm kıyafetlerinin, bebek cildine özel şekilde üretilen deterjanlarla yıkanması gerekir. İçinde kimyasal maddelerin, fosfat, alkol, paraben gibi çeşitli ham maddelerin ve boyanın olmaması gerekir. Organik, vegan ve doğal özlerle üretilen çamaşır deterjanlarının bebek kıyafetlerinin temizliğinde kullanılması gerekir. Bunun yanı sıra da, yine bebekler için özel şekilde üretilen bebek yumuşatıcılarının kullanılması tavsiye edilir.

Bulaşık Deterjanları, Yüzey Temizleyiciler ve Sabunlar

Bebeklerin kıyafetleri kadar yemek yerken kullandıkları araçların da özel bir bulaşık deterjanı ile yıkanması gerekir. Ayrıca emekleme döneminde sürekli olarak evde bulunan yüzeylerle temas edip, ellerini de genellikle ağızlarına götürürler. Bu sebepten dolayı evde bulunan yüzeylerin de uygun, organik ve yine kimyasal içermeyen bir yüzey temizleyici ile sık sık temizlenmesi tavsiye edilir. Bu konuda çok fazla köpürmeyen, vegan ya da organik içerikli bulaşık deterjanlarının, yüzey temizleyicilerinin ve sabunların kullanılması uygun olacaktır.

Oyuncakların Temizliği Önemlidir

Bebeklerin ve çocukların sürekli olarak oynadığı oyuncakların da, onların sağlığı açısından düzenli aralıklarda temizlenmesi gerekir. Uygun bir temizleyici ve sıcak su ile, mümkünse elde temizlenmesi gerekir. Elde yıkamak istemiyorsanız ya da vaktiniz yoksa, özel fileler kullanarak sabun ya da bebek deterjanı ile çamaşır makinesinde de yıkayabilirsiniz. Bebekler oyuncaklarını da sık sık ağızlarına götürdüklerinden, oyuncakların temizliğine ayrıca özen gösterilmelidir.

Bebeklerin Sağlığı İçin Özel Temizleyici Ürünler

Bebeklerin hem kişisel bakımlarında, hem dokundukları ve emekledikleri her yerin temizliğinde hem de kullandıkları eşyaların temizliğinde; organik içerikli, kimyasal madde içermeyen ürünlerin kullanılması gerekir. Ürünlerin niteliği, bebeklerin sağlığı açısından tavsiye edilen ve anneler tarafından en çok dikkat edilen konuların başında gelir.

 

Son Gezilen Ürünler