Sıralama

Süt Saklama Ürünleri

Anne sütü bebekler için en önemli besin kaynağıdır. Ayrıca besleyici ve koruyucu özelliklerinin yanında anne ve bebek arasındaki bağın kurulması ve geliştirilmesi açısından da, anne sütü ve emzirme süreci oldukça önemlidir. Bebekler ilk doğdukları zaman, anneler bebeklerin sürekli yanında olur. Ancak üçüncü ve dördüncü aydan itibaren, özellikle çalışan annelerin bebeklerinden ayrı zaman geçirmeleri gerekebilir.

Bebeklerden ayrı geçirilen zamanlarda da, bebeklerin anne sütü ile beslenebilmesi ve düzenlerinin bozulmaması gerekir. Annelerin önceden hazırladıkları anne sütleri, süt saklama ürünleri ve malzemeleri ile saklanarak tazeliklerini korurlar. Süt saklama poşeti ve kabı sayesinde, siz bebeğinizin yanında olmasanız bile bebeğiniz anne sütünden mahrum kalmaz. İhtiyacı duyduğu şekilde beslenmesine devam edebilir.

Anne Sütü Özenli Saklanmalıdır

Anne sütünün özel bir sıcaklığı vardır. Bebeğinizi emzirirken, bu sıcaklığı korumak için ek bir çaba sarf etmeniz gerekmez. Ya da sütün yeteri kadar hijyenik olup olmadığını düşünmenize gerek yoktur. Süt saklama poşetleri ve kapları, anne sütünü memeden çıktığı şekilde koruyabilen, sıcaklığını sabit tutabilen ve özellikle çalışan anneler için en önemli yardımcı malzemelerden biridir.

Süt saklama malzemelerin tamamı medikal şekilde üretilmiştir. Dolayısı ile hepsi steril özelliklere sahiptir. Genellikle tek kullanımlık olan poşetleri kullanmadan önce yıkamanıza gerek yoktur. Bu da ayrıca kullanım kolaylığı sağlar. Bebeğinizin sütü ile doldurduğunuz poşeti dilerseniz buzdolabında dilerseniz de derin dondurucuda gönül rahatlığı ile depolayabilirsiniz. Özel yapıda olan süt saklama ürünleri, sütün tazeliğini muhafaza ettiği süre boyunca korur. Saklandığı süre içinde anne sütünün besin değerleri de aynı şekilde kalır. Süt saklama ürünlerinin bir diğer özelliği ise, çift emniyet şeritli şekilde tasarlanmış olmalarıdır. Bu emniyet şeritleri sayesinde sütünüz asla ürünün dışına çıkmaz ya da sızma olmaz. Ayrıca kanserojen madde içermeyen şekilde üretilen süt saklama ürünleri, bebeğinizin sağlığı açısından da bir sakınca teşkil etmez.

Süt saklama ürünleri, poşetleri ya da kabı ile anne sütünü normal oda sıcaklığında 3 saat boyunca bozulmadan saklayabilirsiniz. Buzdolabında 2 gün, derin dondurucuda ise 2 ay boyunca tazeliğini koruyarak saklayabilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler