Sıralama

Anne Sütü Artırıcılar

Doğumdan itibaren annelerin vücutları bebekler için süt üretmeye başlar. Süt üretiminin düzenli olması ve sorunsuz şekilde devam etmesi için bebeğin emzirilmesi ve memenin ise tam olarak boşaltılması gerekir. Normalde her anne kendi bebeğine yetecek kadar süt üretir. Bu da bebeklerin gereken süre kadar emzirilmesine olanak sağlar.

Bebeklerin en iyi besini anne sütüdür. Doğumdan hemen sonra anne sütü salgılanmaya başlar. Anne sütünün içinde bulunan maddelerden bazıları, sadece insan sütünde bulunur. Sütün kendiliğinden çeşitli antikorlarla yüklü olması bakımından, anne sütüne bebeklerin ilk aşısı da denir. Anne sütünü yeteri kadar alan bebeklerin bağışıklık sistemleri güçlü olur, enfeksiyonlara karşı çok daha dirençli olurlar. Ayrıca sütün içinde yüksek oranda protein ve mineraller de bulunur. Bu nedenle bebeklerin mümkün olduğu kadar uzun zaman emzirilmesi, ek gıdaya geçilmesi durumunda ise emzirmenin daha az şekilde devam etmesi oldukça önemlidir.

Süt Arttırıcılar Nasıl Fayda Sağlar?

Zaman zaman, genellikle dış faktörlerden kaynaklanan sebeplerle annelerin sütü azalabilir. Annenin aşırı yorulması, sürekli stres altında olması ya da kendini bu şekilde hissetmesi gibi nedenler sütün azalmasına sebep olur. Ayrıca olması gerekenden çok daha fazla endişelenmek de sütü azaltan sebeplerin başında gelir.

Bebeklerinin sağlıklı gelişimi için emzirme sürecinde, sütün artması için ya da azalan sütü geri getirmek için kullanılan çeşitli anne sütü artırıcı ürünler bulunur. Bu süt artırıcı ürünlerin içeriklerinde bulunan bitki özlerinin, annelerde bulunan ve süt artıran prolaktin ile oksitosin hormonlarını harekete geçiren bir özeliği vardır. Bu hormonların harekete geçmesi ile vücuttaki süt üretiminin artması sağlanır.

Annenin sütünü artırması için süt artırıcı ürünler kullanmakla birlikte; çok kalorili beslenmemesi, sanılanın aksine tatlı tüketimini sınırlaması da gerekir. Süt artırıcı besin içinde annenin ihtiyacı olan tüm vitamin, mineral ve hormonları harekete geçiren özler bulunduğundan dolayı ek bir besin alınmasına da gerek yoktur.

Süt artırıcı ürünlerin içinde proteinler, vitaminler ve en çok ihtiyaç duyulan minerallerden biri olan demir yeterli miktarda bulunur. Bunun yanında anne bu ürünleri kullanırken dengeli ve sağlıklı şekilde beslenirse sütü kolaylıkla istediği miktara gelecektir.

 

 

Son Gezilen Ürünler