Sıralama

Bebeğinizin Huzurla Büyümesini Sağlayacak Bebek Sağlık Ürünleri

Ebeveyn olacağınızın haberini aldığınız andan itibaren bebeğinizle tanışmak için gün sayarken bir yandan da onun için huzurlu bir yuva ortamı sağlamak için çabalarsınız. Ev içindeki düzeni değiştirip evinizi bebeğiniz için güvenli bir ortam haline getirmeye çalışırsınız. Bebeğinizin ihtiyaç duyabileceği aletleri ve ürünleri edinmeye başlarsınız. Bebeğinizin ihtiyaç duyabileceği bu alet ve ürünlerin listesi bir hayli kabarıktır. Çünkü bebeğiniz uzun süre size bağımlı olacaktır ve onun konforu için sağlamanız gereken çeşitli koşullar bulunmaktadır.

Bebeğinizin konforu kadar sağlığı da önemli olacaktır. Özellikle yeni doğan döneminde birçok dış etkene karşı oldukça hassas olan bebek sağlığını korumak amacıyla en etkili önlemler ev ortamında alınabilir. Bu noktada bebeğiniz için mümkün olan en sağlıklı ve güvenli ortamı oluşturmanız bebek bakımı açısından oldukça önemli olacaktır. Bebeğinizin sağlığı üzerindeki kontrol seviyenizi artıracak ürünlerle de bebeğiniz için oldukça güvenli olacak olan ev ortamını destekleyebilirsiniz.

BabyMall olarak bebeğinizin ihtiyaçlarının farkındayız. Bu sebeple bebeklerin sağlıklarını korumak ve ebeveynlerin işini kolaylaştırmak için özenle tasarlanmış bebek sağlık ürünlerini uygun fiyat ve güvenilir ürün garantisiyle sizlere sunuyoruz!

Bebek Sağlık Ürünleri

Bebek sağlık ürünleri, bebek günlük bakım sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz çeşitli aletleri kapsayan bir kategoridir. Bu kategori altında bulunan ürünler bebeğinizin güvenli ve sağlıklı bir ev ortamında bulunmasını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bebek sağlık ürünleri bebeğinizin bulunduğu ortamı bebeğinizin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlemenize ve kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda bebeğinizin kişisel sağlığının kontrolü üzerinde de etkili olacak ürünler, bebek sağlık ürünleri kategorisi altında bulunur.

Özellikle yeni doğan döneminde ebeveynler bebeklerinin ihtiyaçlarını analiz etmek ve bu ihtiyaçları doğru şekilde gidermek konusunda telaşa kapılabilirler. Bu dönemde bebeklerin beslenme, temizlik ve uyku düzenleri oldukça önemlidir. Bu düzeni sağlamak ebeveynler için zorlu ve stresli bir süreç olabilir. Bebek bakım ürünleri ile bebeğin kişisel bakımı sağlanarak bebeğe yeterince sağlıklı ve huzurlu bir ortam sunulduğu düşünülse de bebeklerin bu hassas dönemlerinde karşınıza hangi problemin çıkacağı kestirilemeyebilir. Ebeveynler kimi zaman bebek mamasının sıcaklığının uygun olup olmadığını kontrol etmek gibi görece daha basit işlerle boğuşurken kimi zaman ise bebeğin yaşadığı huzursuzluğun kaynağını tespit etmek gibi oldukça karmaşık durumların da ortasında kalabilir. Bu tür durumlarda ebeveynlerin yardımına bebek sağlık ürünleri yetişir.

Bebek Sağlık Ürünü Çeşitleri

Bebek sağlık ürünlerinin tamamının temel işlevi günlük hayatı bebeğiniz ve sizin için kolaylaştırmaktır. Bu doğrultuda bebeğinizin ve sizin karşılaşabileceğiniz çeşitli problemleri çözmek amacıyla özenle tasarlanmış çeşitli bebek sağlık ürünleri bulunmaktadır.

Ateş Ölçerler

Özellikle yeni doğan ve erken bebeklik döneminde oldukça hassas bir bünyeye sahip olan bebekler sıklıkla hastalanmaya yatkındırlar. Bebeklerin vücutlarında yanlış giden bir durum olduğunun en büyük göstergesi ise ateştir. Uzmanlara göre bebeklerde 38 derecenin üzerinde seyreden ateş “yüksek”, 40 derecenin üzerinde seyreden ateş ise “tehlikeli” olarak sınıflandırılır. Bebeğinizin yaşadığı iştahsızlığın ve huzursuzluğun sebebi olabilecek ateşlenme durumu aynı zamanda çeşitli hastalıkların habercisi de olabilir.

Bebeğinizin sağlık durumu hakkında doğru bilgi sahibi olmak ve olası acil durumlarda sağlık görevlilerini doğru şekilde bilgilendirebilmek için evinizde bulunması gereken sağlık araçlarından biri de ateş ölçerlerdir. Bebek ateş ölçer modelleri temaslı ateş ölçerler ve temassız ateş ölçerler olarak ikiye ayrılır. Temaslı ateş ölçerler uzun ömürlü kullanım açısından avantaj sağlarken bebek temassız ateş ölçer modelleri pratiklik açısından oldukça kullanışlıdır.

Buhar Makineleri

Bebeğiniz özellikle yeni doğan döneminde oldukça hassas bir sağlığa sahiptir. Bebeğinizin bulunduğu ortam koşullarının her zaman en iyi durumda olması, bebeğinizin sağlığını koruma noktasında büyük önem arz eder. Kış aylarında kaloriferler gibi çeşitli etkenler sebebiyle ortamda bulunan hava kuruyabilir. Bu durum bebeğinizin burun ve geniz kuruluğu yaşamasına sebep olabilir. Bebeğinizde yaşanan bu olumsuz değişimler nefes alma güçlüğü, huzursuzluk gibi durumlar doğurabilir. Ayrıca bebeğinizin narin cildi de kuru ortamdan olumsuz etkilenerek nem kaybı yaşayabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek amacıyla sıcak ve soğuk buhar makinesi ürünlerinden yararlanılabilir.

Kimi zaman bebeğinizin bulunduğu ortamdaki hava kalitesi yeterli düzeyde olmayabilir. Ortamda biriken bakteri ve tozlar sebebiyle bebeğiniz sağlık problemleri yaşayabilir. Havayı temizlemek ve hava kalitesini artırmak amacıyla da buhar makinelerinden faydalanılabilir.

Nem Ölçerler

Bebeğinizin mümkün olan en sağlıklı koşullarda bulunması için ortam sıcaklığının ve ortamdaki nem düzeyinin kontrol altında tutulması gerekir. Uzmanlar tarafından bir ortamda bulunması gereken ideal nem oranının E-50 civarında olması önerilir. Ortamdaki nem seviyesini ayarlamak için buhar makinelerinin kullanımı uygundur ancak buhar makinesi kullanmadan önce ortamdaki nem seviyesinin ölçülmesi gerekir. Bu noktada nem ölçerler devreye girer. Nem ölçerler tek başlarına bulunabilecek ürünler oldukları gibi çeşitli termometrelerin de nem ölçme özelliği bulunmaktadır.

Tartılar

Bebeğinizin gelişimini kontrol etmek için faydalanabileceğiniz çeşitli ürünlerden biri de bebek tartılarıdır. Bebeklerin gelişim düzeylerinin ölçülebilmesi için boy, kilo gibi çeşitli kriterler incelenir. Bebeklerin kilo alıp veriş durumu çeşitli sağlık problemleriyle ilgili ipucu oluşturabileceği gibi ebeveynlerin bebeklerinin gelişimleriyle ilgili fikir sahibi olması noktasında da oldukça etkilidir. Ev tipi bebek tartıları sayesinde bebeğinizin kilosunu öğrenmek için doktor muayenelerini beklemenize gerek kalmaz.

Termometreler

Bebek sağlığı üzerinde bebeklerin bulundukları ortam koşullarının oldukça önemli bir etkisi vardır. Bebeklerin sağlıklı gelişim gösterebilmesi için sağlanması önerilen koşullardan biri de gerekli ortamın ideal sıcaklıkta tutulmasıdır. Ortam sıcaklığını gösteren ürünlere termometre adı verilir. Eski tip termometreler bir boru içinde bulunan cıvanın ortam sıcaklığına göre yükselip alçalarak bir değer göstermesiyle çalışmaktadır. Yapılan araştırmalar cıva maddesinin çeşitli tehlikelere yol açabileceğini gösterdikten sonra bebeklerin kullanımına sunulacak olan ateş ölçer ve termometre gibi aletlerde cıva kullanımı kısıtlanmıştır.

Bebek termometreleri klasik termometreler ve dijital termometreler olarak ikiye ayrılır. Klasik termometreler cıvalı termometrelerle aynı ilke doğrultusunda çalışır. Dijital termometreler ise ortam sıcaklığının yanı sıra ortamdaki nem düzeyini de ölçebilen oldukça işlevsel ürünlerdir.

Bebek Sağlık Ürünlerinin Önemi

Bebeklerin hassas sağlıklarını korumak amacıyla beslenme, temizlik ve uyku düzenlerine dikkat etmek yeterli olmayabilir. Bebeklerin bulundukları ortamların da sağlıklı ve konforlu olması gerekir. Bebeğinizin sağlık durumunu en güvenilir şekilde gözlemleyebilmek açısından bebek sağlık ürünleri oldukça büyük önem taşır.

Özellikle yeni doğan döneminde ebeveynlerin bebeklerinin nefes alış verişindeki değişiklikten dahi bir anlam çıkarıp panikleyerek doktora koşması sık karşılaşılan bir durumdur. Bu tip davranışlar bebekler ve ebeveynler için yıpratıcı olabilir. Bu sebeple bebek ateş ölçerleri ve ev tipi bebek tartıları gibi aletler sayesinde bebeğinizin sağlık durumunu kontrol edebilirsiniz.

Öte yandan bebeklerin sağlıkları için yalnızca bu kontrol yeterli olmayabilir. Bebeğin bulunduğu ortamın da bebeklerin sağlık koşullarını olumlu etkileyecek özellikte olması gerekir. Bu noktada da nem ölçerler, termometreler ve buhar makineleri gibi bebek sağlık ürünleri devreye girecektir.

Bebeğinizin sağlığı hakkında bilgi sahibi olmak istemek birer ebeveyn olarak en doğal hakkınızdır. Bu sebeple ihtiyaç duyabileceğiniz ürünler, bebek sağlık ürünleri kategorisi altında sizlere sunulur. Minik yavrunuzun sağlığını korumak ve bir telaşla alınan doktor randevularına zaman ya da para harcamamak için bebeğinizin bulunduğu ev ortamında gerekli koşulları sağlamanız önerilir.

 

BEBEK SAĞLIK ÜRÜNLERİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Bebek Bakım Seti İçinde Neler Var?

Bebek bakım setleri bebeğinizin ihtiyaç duyabileceği çeşitli ürünleri bir araya getirerek kullanım kolaylığı sağlayan ürünlerdir. Bebek bakım setlerinde tırnak makası, tırnak törpüsü, saç fırçası, saç tarağı, ateş ölçer, burun aspiratörleri gibi ürünler bulunur. Bunun yanı sıra bebek cilt bakım ürünleri kategorisi de bulunmaktadır. Bebek cilt bakım ürünleri kategorisinde şampuan, duş jeli, bebek sabunu, bebek yağları, ıslak temizlik mendilleri, pişik kremleri gibi ürünler sıralanır. Bebek bakım setlerinde bebeğinizin narin cildine en yakından temas eden bebek kıyafetlerini nazikçe temizleyecek olan bebek deterjanları ve bebek yumuşatıcıları da bulunabilir.

Bebek Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Bebek kozmetik ürünleri, bebek bakımında rol oynayan ürünler olarak tanımlanabilir. Bu başlık altında bebeğinizin cildine bakım yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz ürünleri bulabilirsiniz. Bebek cilt nemlendirici yağ, bebek vücut sütü ve bebek vücut losyonları gibi ürünlerin yanı sıra ıslak temizlik mendilleri, pişik kremleri ve bebek pudraları da bu başlık altında bulunur. Bebek güneş kremleri ve bebek vazelinleri de bebek kozmetik ürünlerinin arasında yer alır.

Hangi Bebek Bakım Ürünleri Daha İyi?

Bebeğiniz için kullanacağınız bebek bakım ürünlerinin seçimini yaparken dikkat etmeniz gereken çeşitli kriterler bulunur. Bu kriterler ürünlerin hipoalerjenik ve antialerjik özellik göstermesi; dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmış olması; paraben, alkol gibi sert temizleyiciler içermemesi; SLS, SLES gibi kimyasallar barındırmaması olarak sıralanabilir. Bebeğinizin narin cildine ve hassas sağlığına özen gösterecek doğal içerikli ürünleri tercih etmeniz önerilir.

Yeni Doğan Bakım Setinde Neler Var?

Yeni doğan bakım setleri yeni doğan döneminde bebeğinizin temizlik ve bakım esnasında ihtiyaç duyabileceği ürünleri barındırır. Bu setlerde özel ıslak temizlik mendilleri, bebek bakım örtüleri, bebek şampuanları ve bebek cilt bakım yağları bulunur.

Son Gezilen Ürünler