Sıralama

Puzzle ve Yapboz

Günümüzde anne ve babalar, çocuklarını hem eğlendiren hem de eğiten oyuncakları tercih ediyor. Eğitici oyuncaklar, özellikle okula başlamadan önce çocuklarınızın oyun oynayarak birçok bilgiyi öğrenmesini sağlar. Eğitici oyuncaklar sayesinde, görsel hafızaları gelişen çocukların okul döneminde öğrenmeleri de hızlanır. Bu tür oyuncaklarla oynayarak büyüyen çocuklar kavrama, çözümleme ve sonuca ulaşma konusunda sorun yaşamaz. Puzzle ve yapboz, çocukların bilişsel gelişimi için oldukça eğitici oyuncaklar arasında yer alır. Baby Mall, puzzle ve yapboz kategorisindeki pek çok çeşitteki ürünlerle kullanıcılara hitap ediyor.

Zihinsel Gelişim İçin Puzzle ve Yapboz

Zihinsel gelişimine sağlıklı başlayan ve erken dönemde doğru destek verilen çocuklar, okul hayatlarında daha başarılı olur. Bu sebeple; okula başlamadan önce çocuklara eğitici ve öğretici oyuncaklar almak gerekir. Bu tür oyuncaklar; çocukların stratejik davranışlar sergilemesini, sorunlara çok yönlü olarak yaklaşmasını ve olayları bütüncül olarak görmelerini sağlar.

Görsel hafızanın da gelişmesini sağlayan bu tür oyuncaklar, çocukların keşfetme ve merak duygularını da geliştirir. Rengârenk puzzle ve yapboz oyuncakları, çocukların el ile göz koordinasyonlarını geliştirmeleri için de oldukça önemlidir.

Hangi Puzzle veya Yapboz Oyuncaklarını Almak Gerekir?

Birbirinden farklı pek çok puzzle ve yapboz çeşidi vardır. Öğrenme sürecine olumlu etkide bulunan bu oyuncaklar, sadece zihinsel gelişim için değil fiziksel gelişim için de önemlidir. Oyuncakları ellerini ve kollarını aktif bir biçimde kullanarak oynayan çocuklar, bedensel hareketler de yapmış olur. Puzzle ve yapboz çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ahşap puzzle
  • Geometrik şekiller
  • Pentemino bulmaca
  • Deniz canlıları
  • Elbise giydirme
  • Bahçe malzemeleri
  • Çiçek söktak
  • Rakamlar
  • Tırtıl söktak

Puzzle ve Yapboz Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her oyuncak, her yaştaki çocuğa uygun değildir. Farklı yaşlardaki çocuklar için uzmanların tavsiyelerine göre, farklı türde oyuncaklar üretir. Çocukları iş birliğine yönelten bu oyuncaklar, onların sosyalleşmesini de sağlar. Örneğin; 2 yaşından küçük çocuklarınız için, az parçalı ahşap puzzle ve yapboz türü oyuncakları seçmeniz tavsiye edilir. 2 yaşından büyük çocuklar için ise, parça sayısı onu geçen ürünler tercih edilebilir.

Son Gezilen Ürünler