Bebek Pişik Kremi Ve Pudra

Bebeklerin ciltleri çocukların ya da yetişkinlerin cildine göre çok daha kolay tahriş olur. Bebeklerin altı sürekli olarak kapalı kaldığı için, doğru ve tam şekilde cilt bakımı yapılmayan durumlarda ciltte lezyonlar oluşur. Bu lezyonlara da genel olarak pişik adı verilir. Pişik oluşmaması ve bebeklerin cildinin tahriş olmaması için, her altını değiştirdiğinizde iyi bir pişik kremi kullanmanız gerekir. Bu bebeğinizin sağlığı ve rahatı açısından oldukça önemlidir. Pişik oluşumunun ilk sebebi bebeklerin cildinin sürekli olarak ıslak bezle temas etmesidir. Bebeklerin hassas ciltleri için özel olarak üretilmiş, ıslaklığı tamamen emen bir bebek beziyle beraber kullanılan bir pişik kremi pişik ve pişik gibi cilt sorunlarının oluşmasını engeller. Pişik kreminden sonra, bebeğinizin cildine uygulayacağınız bebek pudrası bebeğinizin cildinin kuru kalmasına yardımcı olur.

Bakterilere Dikkat!

Sadece cildin tahriş olması ve pişik değil, ıslak şekilde kalan bebeğinizin cildi bakterilerin büyük bir hızla üremeleri içinde çok uygun bir ortama dönüşür. Bu nedenle uzmanlar,bebek bezlerinin düzenli aralıklarla değiştirilmesini tavsiye ederler. Bebeğinizin cildi uygunsa, beraberinde anti bakteriyel ya da antibakteriyel özelliği olan bir pişik kremi tercih etmelisiniz.

Kremden sonra uygulanan bebek pudrası, bebeklerin cildinin kuru tutulması için en sık kullanılan ürünlerin başında gelir. Ancak pudra kullanımı konusunda da dikkatli olunmalıdır. Gereğinden fazla kullanılan pudra topaklanma yapabilir ve bu da bebeğinizin huysuzlanmasına sebep olabilir.

Pişik kremi ve bebek pudrası seçilirken mutlaka doğal, organik içerikli ürünler tercih edilmelidir. İçeriğinde alkol, etil alkol, renklendirici, etanol ya da paraben gibi kimyasal maddelerin, koruyucuların ve katkı maddelerinin olmadığı kremlerin kullanılması gerekiyor. Bebeğinizin cildi çok hassas olduğundan, cildine süreceğiniz her ürün mutlaka bebeğinizin cildinin nem dengesine uygun şekilde seçilmelidir.

Konusunda uzman dermatologlar tarafından gerekli tüm testleri yapılmış, pediatrik olarak onaylanmış özel formüllere sahip olan bebek pişik kremleri ve pudraları kullanılmalıdır. Bu ürünler doğal ürünlerden organik şekilde elde edildiğinden, yan etki göstermezler ve bebeğinizin cildinde alerjik sonuçlara yol açmazlar. BabyMall olarak PH dengesini de gözeterek sizin için seçtiğimiz ürünlerle hizmetinizdeyiz.

Son Gezilen Ürünler