Sıralama

Emzirme Örtü Ve Önlükleri

Tüm anneler için bebeklerini zamanında emzirmek çok önemlidir. Bebekler için en faydalı besinin anne sütü olduğunu bilen anneler, bu konuda çok titiz davranır. Bebeklerin günün belirli saatlerinde anneleri tarafından yeterli şekilde emzirilmesi, sağlıklı gelişmeleri ve bağışıklık sistemlerinin güçlenmesi için gereklidir.

Ayrıca emzirme sırasında bebek ve anne arasında kurulan duygusal bağ da güçlenir. Bebekler kendilerini daha güvende hisseder. Bu nedenle emzirmenin zamanında ve bebeğin ihtiyaç duyduğu şekilde yapılması, hem fiziksel hem de psikolojik olarak önemli bir ihtiyaçtır.

Özellikle yeni doğan bebekleri gün içinde sık aralıklarda emzirmek gerekir. Anne ile bebek, evde baş başa olduklarında emzirme kolaydır. Ancak evde aile büyükleri varken ya da bebekle dışarıda olunan zamanlarda, bebeklerini emzirmek anneler için zor olabilir.

Bir annenin bebeğini emzirmesi her ne kadar doğal bir durum olsa da, bazı anneler bu durumdan çekinebilir. Hem kendileri hem de bebekleri için, bebekleriyle yalnız kalmak isteyebilir. Annelerin birçoğu için emzirme sırasında sağlanacak mahremiyet hem kendileri hem de bebekleri için gereklidir. Bebekleri her ortamda emzirmek ise çok uygun olmayabilir. Örneğin herhangi bir lokantanın ya da bir alışveriş merkezinin tuvaletinde, ya da boş bir odasında bebeğinizi emzirmek bebeğinizin sağlığı açısından da sakıncalı bir durum yaratabilir.

Anne ve bebek baş başa kalamadığı, ya da emzirme için uygun bir oda bulunamadığı zamanlarda, annelerin kurtarıcısı olan emzirme önlükleri ve örtüleridir. Bebeğinizi ne zaman ve nerede isterseniz emzirmenizi sağlar. Emzirme önlükleri size bebeğinizi emzirirken ihtiyaç duyduğunuz mahremiyeti verir.

Emzirme Örtülerinin Ve Önlüklerinin Özellikleri

Bebek emzirme örtülerinde ve önlüklerinde kullanılan kumaşlar son derece ince yapıdadır. Bu nedenle emzirme sırasında sizi ya da bebeğinizi rahatsız etmez. Bebeğinizin terlemesine ya da bunalmasına neden olmaz. Ayrıca emzirme örtü ve önlükleri sayesinde, bebeğinizin dış dünya ile görsel iletişimi kesilir. Böylece, sadece emmeye odaklanır. Bu da yeterli ve doğru şekilde beslenmesi konusunda size yardımcı olur.

Önlük şeklinde olanlar mutfak önlüğünden biraz daha geniş yapıdadır. Başınızdan kolayca geçer. Boyun askısı kısmı ayarlanabilir olduğundan, istediğiniz uzunlukta kendinize göre rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Katlandığında ise ince yapısı nedeniyle yer kaplamaz. Örtüler ise, hem sizi hem de bebeğinizi kapatacak yeterli genişliğe sahiptir. Emzirme örtüleri ve önlükleri ayrıca, pusetlerin ya da bebek arabalarının üzerine örtü şeklinde de kullanılabilir.

BabyMall olarak genellikle yüzde yüz pamuklu kumaştan üretilen emzirme örtü ve önlüklerini, farklı renk ve desen seçeneklerinin yanı sıra ekonomik fiyatlarla sunmaktayız.

 

 

 

 

Son Gezilen Ürünler