Sıralama

Mutfak Setleri

Mutfak setleri, çocukların hayal dünyalarını geliştirdiği gibi gerçek dünyaya hazırlanmalarını da sağlar. Öğrenme arzusu fazla olan çocuklara alınan eğitici ve öğretici oyuncaklar, miniklerin gelişimine yardımcı olurken onları yetişkinliğe hazırlar. Çocuklar özellikle mutfakta iken, anne ve babalarını taklit etmeye çalışır. Annesi veya babası gibi olmak isteyen çocuklara, ebeveynlerinin yaptığı işleri taklit edebilecekleri oyuncaklar almak önemlidir. Baby Mall’da birbirinden farklı mutfak setlerini uygun fiyata bulabilirsiniz.

Mutfak Setleri Çocukların Hayal Güçlerini Genişletir

Mutfağa anneleri ile giren ve annelerinin yaptıklarını taklit etmeye çalışan çocuklar, bazen küçük karışıklıklara neden olabilir. Bu yüzden onlara mutfak gereçlerinin bulunduğu oyuncak setleri alabilir, mutfakta çalışma isteklerini karşılayabilirsiniz. Çocuklar böylece, mutfakta annelerinin yanında keyifli oyunlar kurabilir. Bu oyuncaklar, yavrunuzun mutfak gereçlerinin ne işe yaradığını öğrenmesine de yardımcı olur.

 Mutfak setleri içinde bulunan tabağa yemek doldurduğunu, bardağa su doldurduğunu keyifle izlerseniz. Mutfak oyununda yaptığı birbirinden leziz yemekleri konuklara ikram ettiğini düşünen çocukların hayal dünyaları, tahmin ettiğinizden daha fazla gelişir. Minikler, eğer bu oyunları arkadaşlarıyla ya da kardeşleriyle oynarsa, kardeşler arası ilişkileri de artar.

Mutfak Setleriyle Hem Erkekler Hem de Kızlar Oynayabilir

Daha çok kızlar için üretildiği düşünülse de mutfak seti oyuncakları, erkek çocukların da oynayabileceği oyuncaklar arasında yer alır. Çocuklar, bu oyuncaklarla sorumluluk duygusunu geliştirir, hangi mutfak gerecinin hangi işe yarayacağını öğrenir. Mutfak araç-gereçleriyle çocukken karşılaştığı için, büyüdüğünde mutfak işlerini yaparken zorluk yaşamaz. Çocuğunuz bu setlerle sizi de karşılarına alıp misafircilik, evcilik gibi birbirinden keyifli oyunlar oynayabilir. Böylece sosyal davranışları da öğrenmiş olur. Erkek çocukların, yetişkinlik dönemlerinde mutfakta eşlerine yardım etmesi için mutfak setleri ile oynamaları önemli bir aktivitedir.

Mutfak Setinin Yararları Nelerdir?

Baby Mall’da kaliteli markaların farklı parçalardan oluşan mutfak setleri vardır. Bu setlerin çocukların gelişimi için çok önemli faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Hayal dünyalarını genişletir.
  • Sosyalleşmelerini sağlar.
  • Paylaşmayı öğretir.
  • İnce motor gelişimini sağlar.

Üretmek, ürettiğini beğendirmek isteyen çocuklar için özel olarak üretilen bu oyuncaklar; sağlığa zarar verebilecek herhangi bir malzeme içermez. Çocukların merak ve keşif duygularını, tehlike ve risk olmadan yaşama geçirmesini sağlar.

Son Gezilen Ürünler