Mesane Pedleri

Annelerin ve anne adaylarının özellikle hamileliğin son haftalarında karşılaştıkları idrar kaçırma problemi sık rastlanan bir durumdur. Bu oldukça normal bir süreçtir. Çünkü son haftalara gelindiğinde, artık rahim iyice büyümüştür ve bebeğin başı ya da poposu rahmin hemen altında olan idrar torbasına baskı yapar pozisyona gelir. Bu durumda az miktarda idrar birikmiş olsa bile ister istemez dışarı boşalır ve bu da idrar kaçırma sorununa yol açar.

İdrar kaçırma problemi tek başına bir sorun değildir. Genellikle doğum sonrasında ya da doğumdan bir süre sonra ortadan kalkar. Ancak tamamen ortadan kalkana kadar, idrar kaçırma sorunu annelerin günlük yaşamındaki konforunu etkileyen rahatsız edici bir durumdur. Bu nedenle de bu dönemde kullanılan mesane pedleri, annelerin en büyük yardımcısı ve destekçisi olan ürünler arasında gösterilir.

Mesane Pedlerinin Özellikleri

Mesane pedleri idrar kaçırma sorunu olan kadınlar için özel olarak üretilir. Bebek bezine benzer. Annelerin kullandığı pedler, ped şeklinde ya da külot şeklinde olabilir. Her ikisinin de, anneler için özel anatomik yapıları bulunur. Bu nedenle kullanılması ya da giyilmesi durumunda rahatsızlık veren ürünler değillerdir. Ayrıca idrar kaçırma problemi konusunda en hijyenik olan ürünler mesane pedleridir. Mesane pedlerinin yapısında özel emici taneleri bulunur. Bu tanecikler sayesinde sıvı hızlı şekilde emilir, hızlı şekilde emilen sıvı ped içinde jel hale gelir. Dışarı koku vermez. Ayrıca tam kuruluk sağlar. Islaklık tamamen ped içine hapsedilir. Mesane pedlerinin özel yapıları çamaşırdan kaymayı önler. Ayrıca kenar lastikleri, hamilelerin üzerine tam olarak oturmasını sağlar. Tüm özellikleri ile vücuda tam olarak uyum sağlaması için tasarlanmıştır.

Mesane pedleri özellikle gebeliğin son haftalarında ve bazen de gebelik sonrasında da devam eden idrar kaçırma probleminin; kadınların hayatının konforunu etkilemesini önler. Bu yüzden, gebeler ve yeni anne olan kadınlar tarafından en sık tercih edilen ürünlerden biridir.

Çeşitli markaların ürettiği mesane pedleri, herkesin rahatlıkla kullanabilmesi için farklı boylarda ve modellerde üretilir. Dilerseniz ped şeklinde dilerseniz de külot şeklinde kullanabileceğiniz mesane pedleri sayesinde, idrar kaçırma artık bir sorun olmaktan çıkacak ve endişe etmeden rahatça günlük yaşamınıza devam edeceksiniz.

 

Son Gezilen Ürünler