Sıralama

MAYO VE BİKİNİ

Mayo ve bikini alışverişi yapan anne babalar için, bebeklerini denizde veya havuzda hayal etmek çok keyiflidir. Özellikle ilk defa denize ya da havuza girecek çocukları için, bir yandan sevecek mi endişesi taşırken bir yandan da ilk olmanın verdiği heyecanı hissederler. Ancak bebeklerinin sağlığı için gerekli tedbirleri de almaları gerekir. Özellikle mayo ve bikini seçimlerinde, çabuk kuruyan ürünlere yönelmeleri faydalı olacaktır.

Yüzücü bebeklerin, sudan çıktıktan sonra üşütmemeleri için de bazı önlemler alınmalıdır. İlk olarak ıslak haldeki mayo veya bikinisi değiştirilmeli, vücudu kurulanmalıdır. Bu noktada mayo ve bikini alışverişi yaparken en az 2 tane alınması, ebeveynler için büyük kolaylık sağlayacaktır.

Bebekler İçin Mayo ve Bikini Seçimi

Erkek bebekler için, tek parçalı kumaş mayolar tercih edilebilir. Kız bebekler içinse, seçenekler arasında tek parçalı mayo ve 2 parçalı bikiniler yer almaktadır. Tek parçalı mayolar, vücutta daha fazla yer kapladığından kurumaları daha uzun sürecektir. Buna ek olarak, tek parçalı kız mayolarını değiştirmek zor olabilir. Ancak 2 parçalı bikini modelleri hem kısa sürede kuruması hem de değişim kolaylığı sağlaması açısından daha avantajlıdır. Kız bebekler için mayo tercihi yaparken, sadece alt mayo giydirmeyi de düşünebilirsiniz. Bez mayonun üzerine kumaş mayo giydirmek gibi bir fikir aklınıza gelebilir. Ancak iki mayonun bu şekilde üst üste giydirilmesi, bebeğinizin hareket kabiliyetini kısıtladığı gibi cildinde tahrişe de neden olabilir. Yıkadıktan sonra tekrar kullanabileceğiniz kumaş mayolar, çevreye zarar vermez.

Çabuk kuruyan kumaşlardan üretilen mayo ve bikinilerin, ultraviyole ışınlarına karşı koruyucu özelliklere sahip versiyonlarını tercih edebilirsiniz. Hareketli ve özgürlüğüne düşkün çocukları Güneş’in zararlı ışınlarından korumak için, Güneş kreminin yanı sıra mayo ve bikinileri de koruyucu özelliklere sahip olanlar arasından seçebilirsiniz.

Mayo ve bikini üzerinde yer alan desenler, eğlenceli figürler ve renkler, bebeğinizde yüzmeye karşı olumlu bir algı oluşmasında rol oynar. Bu nedenle, çocuğunuzun sevdiği figürlerin ve renklerin yer aldığı, onun ilgisini çekebilecek özelliklere sahip mayo ve bikini seçimi yapmaya özen gösterebilirsiniz. Bebeğiniz için ihtiyacınız olan her ürünü rahatlıkla bulabileceğiniz Baby Mall’da, bebekler için özel olarak üretilmiş mayo ve bikinileri de tek tıkla satın alabilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler