Mama Saklama Kapları

 

Mama saklama kapları, ek gıdaya geçen bebekler için kullanılması gereken ürünler arasındadır. Mamaların ve ek gıdaların en iyi şartlarda saklanması, uzun süre bozulmadan kalması için saklama kapları kullanılmalıdır. Saklama kapları ile buzdolaplarına konan mamalar, sağlıklı ve bir sonraki kullanım için hazır halde bekler. Bazen mamayı, bebek çorbasını, devam sütünü ya da meyve suyunu fazla miktarda yaparsınız. Ya da bebeğiniz, yaptığınız yiyeceğin hepsini yemez. Böyle durumlarda bebekler için özel olarak üretilmiş olan saklama kaplarına ihtiyacınız olur. Baby Mall’da farklı hacimlerde ve büyüklüklerde saklama kapları vardır.

 

Bebek beslenmesinde en önemli husus, sağlıktır. Organik yiyeceklerden doğal yöntemler ile üretilen yiyecekleri, bebeğinize yedirmek elbette çok önemlidir. Ancak, önemli ve dikkat edilmesi gereken bir başka husus daha vardır. Bu yiyecekleri doğru şekilde saklamak! Bebekler için herhangi bir saklama kabı kullanmak doğru olmaz. Mama saklama kapları bebeklerin narin vücutlarına zarar vermeyen, kanserojen ve alerjik maddeler içermeyen malzemeler kullanılarak üretilir. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz saklama kapları, yiyecek ve içeceklerin doğal yapısının bozulmamasını sağlar.

 

Tüm Yemekleri Saklamak İçin Saklama Kapları

 

BPA içermeyen saklama kapları, bebeğinizin beslenmesinin arzu ettiğiniz şekilde devam etmesini sağlayan gereçler arasında yer alır. Artan yemekleri atmak, ya da yetişkinlerin kullandığı kaplarda saklamak yerine; bebekler için özel olarak üretilen kaplarda muhafaza etmek sağlık açısından da bir gerekliliktir. Seyahatte, alışverişe çıktığınız zaman ya da misafirliğe gittiğinizde; önceden hazırladığınız bebek mamasını, çorbasını ya da meyve suyunu koyabileceğiniz ürünler yaşamınızı kolaylaştırır. Böylece, istediğiniz her an bebeğinizi besleyebilirsiniz. Eğer isterseniz mamaları bu kaplarda da hazırlayabilirsiniz.

 

Mama Saklama Kaplarının Özellikleri

 

Mama saklama kapları, birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikler, mama saklama kabını ayrıcalıklı kılar:

 

  • Sızdırmaz
  • Hava almaz
  • Zararlı kimyasallar içermez
  • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
  • Sterilizasyona uygundur
  • Mikrodalga fırında kullanılabilir
  • Düşse bile kırılmaz

 

Farklı renklerde üretilen saklama kapları, bebeklerin doyabileceği kadar ürünü alabilecek ölçüdedir. Ürünler, tekli olarak ya da set halinde satışa sunulur.

Son Gezilen Ürünler